Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Zagadki bokserskie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dobrze Joker. Nie wiem tylko który z Was ma zadawać teraz Big Grin
Sander bo był pierwszy a pozatym to on trachnął 2/3 zagadki.
Jedna z najtragiczniejszych postaci w historii boksu USA. Pochodził ze skrajnie patologicznej rodziny. Dość późno trafił do boksu, ale w wieku 21 lat nastąpiła gwałtowna eksplozja jego talentu na ringach amatorskich. Rok po roku zdobył dwukrotnie amatorskie mistrzostwo USA w dwóch różnych kategoriach. W przeciągu 1,5 roku na licznych turniejach na całym świecie pokonał całą czołówkę swojej kategorii, w tym dwukrotnie (raz już w 1 rundzie) ówczesnego mistrza świata amatorów. Nie zakwalifikował się jednak do reprezentacji USA na olimpiadę, gdyż w ostatniej chwili przegrał zaciętą rywalizację z innym utalentowanym bokserem, który potem zrobił wielką karierę na zawodowym ringu. Jako zawodowiec zremisował pierwszą walkę, a kolejnych 9 wygrał. Pomimo lukratywnego na tamte czasy kontraktu zaczął dorabiać sobie napadami na sklepy z bronią w ręku. W czasie jednego z nich postrzelił człowieka. Został złapany i otrzymał wieloletni wyrok. Po odsiedzeniu w więzieniu 15 lat wrócił do boksu i wygrał 4 kolejne walki. Prezentował jednak dużo gorszą formę, niż przed wyrokiem, był wygwizdywany i popadł w depresję. Popełnił samobójstwo, strzelając sobie w głowę. Co to za bokser?
Nie wiem, czy zagadka tak trudna, czy tak mało interesująca, że nie ma żadnej odpowiedzi. Zapraszam po nią na http://www.bokserzy.cba.pl
Ricky Womack - naprawdę ciekawy tekst Hugo, nigdy wcześniej o tym pięściarzu nie słyszałem.

Teraz moja kolej: Który pięściarz, słynący z wielkiego serca do walki, został umieszczony na okładce płyty pewnego punkowego zespołu z USA?
Arturo Gatti
Hugo
Twoje wpisy na blogu mógłbym czytać w nieskończoność. Podziwiam.
@Zawixon
Nie o Gattiego chodzi Smile
Micky Ward:
[Obrazek: 220px-DropkickMurphys-TheWarrior%27sCode.jpg]

PS: Jesteś pewny, Redd, że ten drugi bokser na okładce to nie jest czasem Gatti Wink?
Bingo Wink
Głowy sobie uciąć nie dam że to nie jest Gattii, ale cała reszta zgadza się. Na tej płycie jest nawet piosenka o Wardzie ^^
Przekierowanie