Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Zagadki bokserskie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Niestety nie... tym sportem byly zapasy.

Zadam wiec nastepne pytanie.Ok?Wink
Walker Smith, lepiej znany jako Ray Robinson, nosil przydomek "Sugar"... pytanie brzmi: Kto wymyslil ten pseudonim? Dla podpowiedzi dodam, ze Xxxx Xxxx ogladaja w akcji Ray'a, powiedzial do Georga Gainforda-"on jest slodki jak cukier".


PS.Jak na przyszlosc zadam jakas zagadke, to odp dam dopiero po trzech dniach, moze w tym czasie odwiedzi forum ktos, kto bedzie znal rozwiaznie.
@BMH
Chodzi o Rona Borgesa?
Niestety nie.
W takim razie nie mam pojęcia. Spotykałem się z wieloma wersjami powstania pseudonimu Robinsona, najczęściej z taką że ten pseudonim wymyślił sam Gainford, który po zobaczeniu pierwszy raz Raya w akcji miał określić jego styl walki jako "sweet and sugar", ale chętnie poznam odpowiedź. Może ktoś inny będzie wiedział ;]
To był dziennikarz, Jack Case.

"According to Ron Borges in HBO World Championship Boxing sportswriter Jack Case, who saw a young Robinson fight at the Salem Crescent Gym in New York in 1939, told Robinson's manager, George Gainford, "That's a sweet fighter you've got there." "Sweet as sugar," answered Gainford. The nickname "Sugar Ray," like manager Gainford, would be with Robinson for the rest of his career."
Dokladnie Maynard, zadajesz nastepna.
To może ja wskrzeszę temat Smile

Dwóch białych bokserów pochodzących z USA. Łączy ich jeden pseudonim ringowy i to, że obydwaj byli mistrzami świata. Jeden z nich dalej walczy, drugi zakończył karierę z powodów osobistych. O kogo chodzi ?
Na szybko, to do glowy przychodzi mi tylko Minto i Bates.
Ale mistrzami nie byli - mi przyszło do głowy "Great White Hope" - Morrison i Kauffman, ale Kauffman mistrzem nie był i nie zanosi się by został, więc to nie to Wink To było pierwsze skojarzenie, ale drugie i chyba poprawne to Kelly Pavlik i Robert Guerrero - czyli dwa "Duchy" Smile
A Bates nie był mistrzem świata w jedzeniu hot-dogów na czas? Big Grin Ale i tak odpada bo Minto nie był mistrzem.
Przekierowanie