Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Zagadki bokserskie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Daj podpowiedź @Pakman Wink
Walki z ich udziałem są uważane za rekordowe pod pewnym względem.
Nie o to chodzi.
Chodzi o to, że na co najmniej jednej walce każdego z nich zgromadzona była ponad stutysięczna widownia?
Odpowiednio:
1)Tony Zale vs Billy Pryor - około 130000 widzów
2)Julio Cesar Chavez vs Greg Haugen - około 130000 widzów
3)Gene Tunney vs Jack Dempsey I - około 120000 widzów
4)Max Schmeling vs Walter Neusel - około 102000 widzów
Dokładnie !
Pochodzący z europejskiego kraju pięściarz o wielkim sercu do walki, prawdziwy wojownik. Nigdy nie został mistrzem świata, karierę skończył porażką. W rodzinnym kraju stoczył tylko jedną walkę.

O kogo chodzi?
(01-01-2013 09:49 PM)Szakal napisał(a): [ -> ]Pochodzący z europejskiego kraju pięściarz o wielkim sercu do walki, prawdziwy wojownik. Nigdy nie został mistrzem świata, karierę skończył porażką. W rodzinnym kraju stoczył tylko jedną walkę.

O kogo chodzi?

Paweł W. ofkors
może jeszcze wznowi kariere, co jakis czas temat powraca, ale chyba szkoda zdrowia
z takim stylem


ja przy okazji zadam pytanie na które nie znam odpowiedzi tak do końca

jaki bokser ma najdłuższą serię zwycięskich walk mistrzowskich zakonczonych przed czasem (KO, TKO, RTD)?
powiedzmy dla uproszczenia że dopuszczalne ale nie wliczane są walki nie o tytuł rozgrywane w tzw.miedzyczasie
ja po małym riserczu mam typ : Wilfredo Gomez, 13 albo 14 walk (zapomniałem, nie chce mi sie tego sprawdzac) ale moze ktos znajdzie jakis lepszy wynik
(04-10-2012 07:30 PM)Mastrangelo napisał(a): [ -> ]Jaki bokser poprosił komentatorów stacji telewizyjnej, na której antenie walczył, o spotkanie w trakcie którego pytał ich co ma zrobić, żeby jego styl był bardziej atrakcyjny dla kibiców Wink.
To co prawda dość stara zagadka, która pozostała bez odpowiedzi, ale akurat dzisiaj dzięki twitterowi @Mastrangelo poznałem na nią odpowiedź i jako ciekawostkę ją tutaj przedstawię. Otóż tym bokserem był... John Ruiz. Tak, ten nudny (nie odbieram mu klasy ringowej, po prostu stwierdzam suchy fakt) John Ruiz z wagi ciężkiej. Po przeczytaniu tej zagadki pierwszy raz zastanawiałem się nad takimi bokserami jak Roy Jones, Naseem Hamed, czy Broner - generalnie pięściarzami efekciarskimi. Ale tego to się nie spodziewałem ;]
W każdym razie naprawdę fajna ciekawostka.
Kim był bokser, który w debiucie walczył o mistrzostwo świata. Była to zarazem jego ostatnia walka na zawodowym ringu.
Tym bokserem jest Joves De La Puz.

A może ktoś zna przypadek, gdzie bokser walczył o mistrzostwo świata mając na koncie same porażki i taki bilans pozostał do końca jego kariery.
Przekierowanie