Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Wieści z niższych kategorii wagowych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jessie Vargasa myślę że by pokonał,z innymi mistrzami również go nie skreślam.
Pewnie dostał taki wymóg, bo po Algierim Pacquiao nie ma z kim walczyć.
Przyblizylby ktos sylwetke Fernando Montiela?
Widze ze koles ma ladnie wygladajacy rekord ale jak na piorko jest wiekowy (35 lat).
Dwa nazwiska z jego resume ktore kojarze (tych Tajow (jeszcze) nie do konca rozrozniam) to Donaire od ktorego dostal TKO w 2. rundzie i Jhonny Gonzalez (porazka punktowa SD).

Ma on jakies realne szanse na zawojowanie szczytu super piorkowej czy te jego ostatnie kilka zwyciestw z rzedu to juz takie odcinanie kuponow i obijanie slabiakow?
Jego walka z Gonzalezem faktycznie byla taka wyrownana?

Gosc mial jakies ciekawe walki godne uwagi w swojej karierze?
Po porażce z Terrazasem odpuściłem sobie śledzenia jego kariery. Dla mnie Montiel był zawsze bokserem przereklamowanym, którego osiągnięcia są większe niż jego faktyczny potencjał. Miał sporo obron, sporo sukcesów, ale z rywalami naprawdę dużego kalibru przegrywał. Z bardzo dobrym, ale past prime M. Johnsonem przegrał, z prime Gonzalezem przegrał, a z bokserem klasy p4p Donaire został zmieciony. Jego chyba największym skalpem jest znokautowanie w Japonii Hasegawy, który był już jednak po szczycie formy.

Z walk jakie mógłbym polecić, to te z Johnsonem, Gonzalezem, Hasegawą. Muszę sobie zobaczyć jego potyczkę z Z Gorresem, bo słyszałem kiedyś, ze były tam kontrowersje.

Montiel moim zdaniem nic wielkiego już nie zawojuje i przegra z każdym pięściarzem przynależącym do czołówki kategorii piórkowej..

Podsumowując, Montiel był groźnym, solidnie wyszkolonym pięściarzem, ale nie był tak wybitny jak wskazywałby jego osiągnięcia.
Wanheng Menayothin odebrał dzisiaj pas WBC w słomkowej Oswaldo Novoi, który nie wyszedł do 10 rundy. Podejrzewam, że jak to w Tajlandii sporą rolę odegrał klimat, bo walczyli na odkrytym ringu.
Zunifikowany mistrz kategorii słomkowej Francisco Rodriguez Jr tylko zremisował z przeciętnym Jomarem Farajdo w 10-rundowej walce na Filipinach. Moim zdaniem jednak Filipińczyk nie zasłużył w tej walce na tak korzystny rezultat.
Rodriguez boksował z Fajardo w limicie super muszej, czyli 3 kategorie wyżej od słomkowej. To świadczy, że zapewne niebawem zwakuje tytuły ze względu na niemożliwość zmieszczenia się w limicie.
Na jego miejscu bardzo bym się zastanowił. Na tle journeymana wypadł blado. Powinien pójść w górę maksymalnie o jedną kategorię.
Ja nie wiem, jakim cudem on zrobił limit słomkowej na te 2 walki mistrzowskie z Sabillo i Takayamą, skoro zawsze walczył 1-2 kategorie wyżej. Pewnie meksykańska sztuczka wagowa a la Chavez. Jednak na dłuższą metę to nie działa. Niżej niż w muszej Rodriguez się nie zmieści.
Ali Raymi po raz czwarty z rzędu znokautował Prince Maza debiutując w kategorii lekkomuszej. Bokser z Jemenu został w ten sposób mistrzem świata prestiżowej federacji UBO, której mistrzem był sam Dariusz Snarski!

[Obrazek: xbnho5.gif]
Przekierowanie