Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Wieści z niższych kategorii wagowych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ostatnio zawalczył Kazuto Ioka i zawalczył strasznie słabo przeciwko nieznanemu Pablo Carrillo na kartach wygrał zaskakująco wysoko.Co myślcie o tym pięściarzu?
Trochę nie spełnia oczekiwań. Pamiętam jak zdobywał swój pierwszy tytuł i Japończycy wierzyli, że Ioka może zostać dominatorem niższych dywizji. Czas jednak trochę ostudził te zapatrywania, a pałeczkę najbardziej perspektywicznego boksera Japonii przejął starszy z braci Inoue. Zdaje się, że Ioka jest to pięściarz pokroju Akiry Yageshiego, czyli naprawdę dobry, ale do najlepszych mu trochę brakuje + może przegrać z bokserami podobnymi mu klasą. Co do Carillo, to kojarzę go z walki z Concepcionem. Ma przyzwoite umiejętności i może być niewygodny w ringu.
Abner Mares po nokaucie z rak Gonzaleza zmienił trenera Medina na Huntera. Współpraca trwała od maja do teraz czyli krótko. Mares wrócił do Mediny.

Co do Gonzaleza to jego bój z Arce obejrzało przed tv 28 milionów Meksykaninów - swietny wynik potwierdzajacy pozycje Meksyku na arenie miedzynarodowej.
No to musiało być 28 milionów rozczarowanych. Wbrew oczekiwaniom, walka była skrajnie jednostronna, a Arce żenująco słaby. Gonzalez twierdzi, że go celowo oszczędzał i może to być prawda, chociaż oglądając, odbierałem jego poczynania jako nieumiejętność wykończenia naruszonego rywala. Tak, czy owak deklasacja chyba większa, niż Adamek vs Gołota.
Kto widział walkę Doniere z Arce mógł spodziewać takiego przebiegu choć ja myślałem że Gonzalez skończy to do 3 rundy.
W czołówce najniższej wagi pojawił się ostatnio zawodnik występujący w ringu pod trochę śmiesznym, ale tez trochę żenującym pseudonimie.
http://boxrec.com/list_bouts.php?human_i...&cat=boxer

Mimo, że wcześniej nie był sprawdzony na wysokim poziomie to 24-letni Taj bardzo dobrze poradził sobie z doświadczonym i niepokonanym rywalem wywalczając pasek WBA interim. Wprawdzie punktowałem 114-114, ale prędzej widziałbym to 115-113 dla Taja niż dla Buitgrato, więc do werdyktu nie mam zastrzeżeń.
Mikey Garcia oficjalnie zmienil kategorie na junior polsrednia, Salido pelnoprawnym mistrzem w super piorkowej.
Kurcze Mikey mówił że się przenosi,że nie daje rady zrobić limitu ale czemu od razu o dwie wagi,mógłby najpierw wyczyścić lekką.Miałby tam fajną walke z Crawfordem i mógłby obyć się w ringu z większą masą.
Przenosiny Mickeya są wyłącznie dla kasy. On jeszcze rok temu walczył w piórkowej, w super piórkowej mieścił się bez żadnych problemów, lekka to już dla niego górny pułap. Jednak junior półśrednia, to po półśredniej najlepiej płatna kategoria, stąd ten skok o 2 wagi do góry. Mickey jest za mały i za słaby fizycznie, żeby wygrywać z naturalnymi junior półśrednimi o poprawnych umiejętnościach. Ale jak z miejsca dostanie title shota (tak, jak kiedyś Broner w półśredniej), a za rywala innego napompowanego kurdupla, to może być i mistrzem świata.
(15-10-2014 01:31 PM)TomaszX napisał(a): [ -> ]Kurcze Mikey mówił że się przenosi,że nie daje rady zrobić limitu ale czemu od razu o dwie wagi,mógłby najpierw wyczyścić lekką.Miałby tam fajną walke z Crawfordem i mógłby obyć się w ringu z większą masą.

w lekkiej, byłyby naprawdę super walki do zorganizowania, z Abrilem spokojnie mógłby sobie Mickey poradzić, trudniej miałby z Crofordem czy Figuerorą, faktem jest że miał problemy z wagą. przykładem,2013 rok przed walką z J.M Lopezem,gdy z powodu nadwagi stracił pas WBO, nie osiągnął limitu wagi piórkowej,ciekawe czy przejście do junior półśredniej odbije się na jego siłę ciosu,
Przekierowanie