Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Tydzień 11 - 17.06.2012
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Emocje w tym tygodniu ograniczą się w zasadzie do soboty 16.06. Najciekawsze gale odbędą się w RPA i Wielkiej Brytanii, natomiast w USA można będzie obejrzeć 2 pojedynki bardzo wysokiej rangi, ale bez podbudowy w postaci ciekawego undercardu. Dla polskich kibiców najważniejsze będą walki Tomasza Adamka i Mariusza Cendrowskiego.

Piątek 15.06.

Newcastle, Australia
waga cruiser o pas mistrza Australii
Daniel Ammann (Australia) - Anthony McCracken (Australia)
Walka "Dobermana" z "Bykiem", czyli starcie dwóch niezłych australijskich cruiserów.
Typ: McCracken na punkty

Les Pennes - Mirabeau, Francja
waga półciężka o pas WBF
Doudou Ngumbu (Francja) - Nadjib Mohammedi (Francja)
Pojedynek dwóch czołowych (obok Averlanta) francuskich półciężkich. Mohammedi walczył już w przeszłości o lepsze trofea (interim WBO z Cleverlym). Ngumbu jest natomiast dobrze znany z polskich ringów, gdzie problematycznie uległ Głażewskiemu, pokonał za to wyraźnie Kuziemskiego. Pochodzący z Konga Ngumbu sprawia wrażenie bardziej dynamicznego i silniejszego boksera.
Typ: Ngumbu na punkty

Barranquila, Kolumbia
waga półciężka
Alejandro Berrio (Kolumbia) - Evert Bravo (Kolumbia)
To będzie walka o prymat w Kolumbii w tej kategorii pomiędzy dwoma królami nokautu: starym (Berrio, 35 lat) i młodym (Bravo, 26 lat). Co ciekawe, obydwaj mają także na koncie po kilka porażek przez nokaut.
Typ: Berrio przed czasem

Sobota 16.06.

Kunming, Chiny
waga junior musza o pas WBC Silver
Zhong Xiong Zhao (Chiny) - Osvaldo Razon (Meksyk)
Malutki (150 cm) Zhong jest najlepszym zawodowym bokserem Chin. Dla Razona będzie to debiut w junior muszej, bowiem dotychczas boksował w słomkowej.
Typ: Zhong na punkty

Rzym, Włochy
waga średnia o pas WBC Silver
Domenico Spada (Włochy) - Mariusz Cendrowski (Polska)
Spada znany jest z dużej waleczności, jaką wykazał się w przegranych (minimalnie lub problematycznie) pojedynkach z Barkerem i Zbikiem. Cendrowski to typowy przykład solidnego średniaka. Obydwaj walczyli już ze sobą w 2008 i wtedy lepszy na punkty okazał się Spada. Teraz chyba będzie podobnie.
Typ: Spada na punkty

Manchester, Wielka Brytania
waga super kogucia o pas interim WBA World
Rendall Munro (Wielka Brytania) - Scott Quigg (Wielka Brytania)
To będzie walka nie tylko o pas mistrzowski, ale także o prymat w Wielkiej Brytanii w super koguciej. Munro to rutyniarz, który ma za sobą m.in. przegrany pojedynek ze słynnym Japończykiem Nishioką. 23-letni Quigg to jeden z największych młodych talentów brytyjskiego boksu. Obydwaj boksują ofensywnie i lubią wymiany w półdystansie, ale Quigg bije chyba mocniej.
Typ: Quigg na punkty

waga junior średnia o pas EBU
Ryan Rhodes (Wielka Brytania) - Siarhiej Rabczanka (Białoruś)
Pojedynek rutyny z młodością. Rhodes to stary wyjadacz ringowy, który walczył już o tytuł światowy i przegrał z Alvarezem. Rabczanka to najlepszy aktualnie bokser Białorusi, rokujący wielkie nadzieje na przyszłość.
Typ: Rabczanka na punkty

waga średnia
Martin Murray (Wielka Brytania) - Karim Achour (Francja)
Murray to niepokonany bokser zaliczający się do czołówki wagi średniej, który zremisował z samym Felixem Sturmem. Młody Achour jest niewątpliwie utalentowany, ale większych osiągnięć na razie nie ma.
Typ: Murray na punkty

waga ciężka o pas EBU-EU
Richard Towers (Wielka Brytania) - Gregory Tony (Francja)
Towers to jeden z kilku niepokonanych brytyjskich dwumetrowców w wadze ciężkiej. Nie dorównuje Price'owi i Fury'emu, ale również na razie jest niepokonany. Wywodzący się z kickboxingu Tony bardzo dobrze się zapowiadał, ale po porażkach przed czasem z Heleniusem i Perezem jego gwiazda mocno zbladła.
Typ: Towers na punkty

Kempton Park, RPA
waga półśrednia o pas IBO
Chris van Heerden (RPA) - Sebastian Andres Lujan (Argentyna)
Van Heerden jest młodym utalentowanym bokserem mającym już na rozkładzie tak dobrych przeciwników, jak Kaizer Mabuza i Bongwani Mwelase. Jedyną przegraną ( bardzo problematyczną) zanotował w Belgradzie z Serbem Nikolą Stevanoviciem. Rutynowany Lujan słynie z bardzo niekonwencjonalnego sposobu boksowania z wykorzystaniem niesamowitych umiejętności balansu.
Typ: van Heerden na punkty

waga cruiser
Zack Mwekassa (Kongo) - Tshepang Mohale (RPA)
Pojedynek dwóch mocno bijących bokserów, z których Mohale niestety znany jest także ze szklanej szczęki.
Typ: Mwekassa przed czasem

waga cruiser
Ran Nakash (Izrael) - Johnny Muller (RPA)
Izraelski mistrz kravmagi znany z dzielnej postawy w walce z Marco Huckiem zmierzy się z kolejnym z licznych południowoafrykańskich cruiserów. Muller jedyną porażkę poniósł w pojedynku z w/w Tshepangiem Mohale.
Typ: Nakash przed czasem

waga cruiser
Thabiso Mchunu (RPA) - Flo Simba (RPA)
Przeglądu afrykańskich cruiserów ciąg dalszy. Mchunu szedł przez ringi jak burza, ale w ostatniej swojej walce uległ przed czasem w/w Mwekassie. Z kolei pochodzący z Konga Simba uwazany był do niedawna za wielką nadzieję wagi ciężkiej. Po porażce przez nokaut z weteranem Fransem Bothą, zanotował kolejna klęskę z Danie Venterem, po czym przeniósł się do wagi cruiser.
Typ: Mchunu przed czasem

waga cruiser
Danie Venter (RPA) - Daniel Bruwer (RPA)
Starcie dwóch bokserów, którzy serie efektownych zwycięstw przeplatają dotkliwymi porażkami. Walczący na ogół w ciężkiej Venter miał ostatnio trochę lepszą passę od Bruwera, który zanotował przegrane z Aleksiejewem (przed czasem) i z Simbą.
Typ: Venter przed czasem

Newark, New Jersey, USA
waga ciężka
Tomasz Adamek (Polska) - Eddie Chambers (USA)
Walka dwóch "małych ciężkich" pozytywnie wyróżniających się w swojej kategorii techniką i szybkością będzie miała spory ciężar gatunkowy. Przegrywający mocno straci nie tylko w rankingach, ale i będzie musiał na lata odłożyć swe aspiracje do mistrzowskich pasów. Większa ruchliwość w ringu i bogatszy repertuar ciosów powinny premiować Adamka.
Typ: Adamek na punkty

waga ciężka o pas USBA
Bryant Jennings (USA) - Steve Collins (USA)
Po niespodziewanym zwycięstwie nad Lachowiczem 27-letni Jennings stał się najpoważniejszą obok Mitchella i Wildera nadzieją USA na odzyskanie pasów mistrzowskich w królewskiej kategorii. O rok starszy Collins ma imponujący bilans walk, który jednak zawdzięcza walkom z bardzo słabymi rywalami.
Typ: Jennings na punkty

El Paso, Texas, USA
waga średnia o pas WBC
Julio Cesar Chavez Jr (Meksyk) - Andy Lee (Irlandia)
Nie tylko pas WBC, ale i perspektywa pojedynku z Sergio Martinezem jest stawką tej emocjonująco zapowiadającej się walki. Bożyszcze Meksyku jeszcze nigdy nie miało do czynienia z tak wysokim, a przy tym mocno bijącym przeciwnikiem. Andy Lee nie tylko tanio skóry nie sprzeda, ale poważnie powalczy o zwycięstwo.
Typ: Lee przed czasem

Playa del Carmen, Meksyk
waga średnia
Gilberto Ramirez Sanchez (Meksyk) - Juan Carlos Candelo (Kolumbia)
20-letni Sanchez mógłby być synem 38-letniego Candelo, który w 2003 roku bez powodzenia walczył o pas IBF z Winky Wrightem. Od tego momentu minęło jednak już 9 lat, w czasie których Kolumbijczyk niczego wielkiego nie zwojował. Natomiast obdarzony fantastycznymi warunkami fizycznymi (189 cm wzrostu) młody meksykański król nokautu jest niepokonany i zmiata z ringu kolejnych przeciwników.
Typ: Sanchez przed czasem
Mam nadzieję że Lee go rozniesie ;P ciekawe jak pójdzie Chambersowi
Rendall Munroe - Scott Quigg
Ostatnio na wyspach kilku faworytów, w tym tych młodych i zdolnych, niespodziewanie poniosło porażki. Myślę, że bardziej rutynowany Munroe zastopuje młodszego rywala.
Mój typ: Munroe przed czasem

Domenico Spada - Mariusz Cendrowski
Lubię Cendrowskiego, bo miał kilka naprawdę dobrych walk. Jednak jest chyba słabo rozboksowany (ostatnio walczył we wrześniu) i chyba dopiero niedawno wziął tę walkę. Spada to bardzo solidny bokser, już raz pokonał Mariusz i obawiam się, że tym razem powtórzy ten wyczyn.
Mój typ: Spada na pkt

Ryan Rhodes - Siarhiej Rabczanka
Myślę, że Rhodes nic wielkiego już nie ugra. Myślę, że przegra przed czasem z niepokopanym Białorusinem.

Martin Murray - Karim Achour
Murray to naprawdę dobry technik i niewygodny bokser. Stawiam jego zwycięstwo punktowe

Richard Towers - Gregory Tony
Towers to kolejny Brytyjski kolos obdarzony mocnym ciosem. Myślę, że poradzi sobie z Tonym, który nie rokuje już większych perspektyw
Mój typ: Towers przed czasem

Ciekawie wyglądają starcia pięściarzy z RPA, ale nie będe typował bo sporej części z nich nigdy nie widziałem.

Adamek vs Chambers
Miałem sen, zły sen Wink Śniło mi się, że Adamek bardzo brzydko spuchł kondycyjnie w tym pojedynku i Chambers znokautował go w 10 rundzie. Jednak mam nadzieję, że nie był to sen proroczy. Sądzę, że pojedynek będzie efektowny jak na wagę ciężką. Myślę, że Adamek wygra na punkty, być może będzie niejednogłośna decyzja sędziowska.

Jennings vs Collins
Chciałbym, aby Bryant pokazał się od dobrej strony, myślę że podtrzyma wysoką formę z walki z Lachowiczem. Stawiam jego punktowe zwycięstwo.

Chavez vs Lee
Bardzo interesujący pojedynek. Dwaj "potężni" zawodnicy wagi średniej. Myślę, że dzięki stylowi (swarmer) Chavez uzyska przewagę i wygra przed czasem w końcowych rundach.
Do rozkładu dochodzi bardzo ciekawa walka w super średniej. W czwartek 14.06. w Nowym Jorku zmierzą się Will Rosinsky i Aaron Pryor Jr. Obydwaj zaliczają się do szerokiej czołówki swojej kategorii. Pryor ma ostatnio fatalną passę, ale przegrywał z naprawdę dobrymi bokserami (Edwin Rodriguez, Oosthuizen i Stevenson). Typuje jego zwycięstwo na punkty.
@redd
Ja przed walką Adamek v Klitschko miałem sen o remisie i nie sprawdził się nie wiem czemu Big Grin
Rosinsky wygrał z Pryorem na punkty. To już chyba koniec Pryora jako liczącego się boksera. A tak dobrze się zapowiadał.
Ngumbu przegrał z Mohamedim przez TKO w piątej rundzie. Jestem tym rezultatem z lekka zaskoczony.
Na gali w El Paso będzie walczył także Miguel Vazquez, mistrz IBF w kategorii lekkiej. Jego przeciwnikiem będzie journeyman Daniel Attah. Szkoda, że kariera Vazqueza wygląda jak wygląda. Mam nadzieję, że "Titere" wygra przed czasem.
Adamek - Chambers, rozum podpowiada minimalne zwyciestwo Adamka na punkty, ciekaw jestem co oznaczają te extra kilogramy u
Adamka

Chavez - Lee, hmm Lee ostatnio niezle, ale stawiam na Chaveza
Mam moralnego kaca po tym tygodniu. Nie dość, że piłkarze zawiedli, to jeszcze Adamek marnie wypadł w pojedynku z Chambersem, a na dodatek Lee przegrał przed czasem z Chavezem. Bardzo liczyłem, że to właśnie Irlandczyk zastopuje karierę meksykańskiego gogusia, a tymczasem wyszło odwrotnie. Nie widziałem walki, bo wolałem oglądać Adamka i to jeszcze pogłębia moje rozgoryczenie. Muszę się przyznać, że nie mogę rozgryźć tego Chaveza. Jak się spojrzy na wszystkie elementy jego umiejętności z osobna, to wychodzi z tego dość przeciętny bokser. Technika nienadzwyczajna, szybkość też, cios niby dość silny, ale nie na miarę króla nokautu. A jednak jest zadziwiająco skuteczny i ostatnio wcale nie potrzebuje pomocy sędziów. A może jego rywale są przekupywani? Teoria spiskowa, ale takie rzeczy już się zdarzały w zawodowym boksie.

W innych walkach: Amman wypunktował McCrackena
Mohammedi wygrał przez tko z Ngumbu (podobnie jak dla redda, dla mnie to zaskoczenie)
Zhong wypunktował Razona
Spada wypunktował Cendrowskiego
Munro - Quigg - techniczny remis po kontuzji Munro w 3 rundzie (szkoda, walka była dobra)
Rabczanka znokautował Rhodesa (Białorusin ma przyszłość)
Murray wypunktował Achoura
Towers wygrał przez tko z Tonym (oglądałem, występ obustronnie beznadziejny)
Van Heerden wypunktował Lujana
Mwekassa już w 1 rundzie załatwił Mohale
Mchunu podobnie wykończył Simbę
Venter wypunktował Bruwera
Jennings wypunktował Collinsa
Sanchez wygrał przed czasem, ale nie z Candelo, tylko z jakimś słabeuszem Mendezem
Walki Nakash - Muller i Berrio - Bravo chyba się nie odbyły
Chavez znowu był w limicie cruiser w dniu walki. Lee pomimo wzrostu jest raczej chudy i jednak przewaga masy znowu była po stronie Chaveza. W dodatku Irlandczyk ma takie dziury w defensywie, że aż smutno na to patrzeć, bo na tym poziomie to powinno być wykluczone. I, żeby jeszcze pogorszyć sprawę, dawał się wciągnąć w grę "juniora", który wchodził w zwarcia i niemiłosiernie obijał mu korpus. To właśnie mocne ciosy z obu rąk na korpus Lee zdecydowały o wyniku tej walki.

Lee był niezły w pierwszych 2 rundach i gdyby dalej walka toczyła się w ten sposób, miałby szanse. Tylko, że Chavez zmienił trochę taktykę, a Irlandczyk wyraźnie odczuwał jego przewagę siłową.

Co ciekawe, Chavez znowu zrobił jakieś cyrki z badaniem moczu... Mam bardzo konkretne podejrzenia co do jego nagłych przyrostów i spadków masy.
Stron: 1 2
Przekierowanie