Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Artur Szpilka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ja tam bym się cieszył, jakby Szpilka wyszedł do ringu z kimś konkretnym. Ja tam nie widzę zbytniej różnicy, w sensie sportowym, przegrać z Breazealem czy wygrać z jakimś bumem. Wiadomo, hajs by się w drugim przypadku bardziej Arturowi zgadzał, ale co mnie obchodzą jego pieniądze Big Grin
No jak zakładasz jego porażkę to różnicy nie ma. Ale ja jednak myślę, że Szpiluś poszuka kolejnej mistrzowskiej szansy i woli wygrywać - więc Arreola jest tu idealny.
W sumie trochę pech, że takie Charlesy i Ruizy Juniory dopchały się do mistrzowskich walk, a Szpilka akurat trafił na Wildera Wink
No ale co poradzić.
Może jednak weźmie tego Mansoura?
Też uważam, że z Arreolą wygra nawet po tak długiej przerwie ale Breazeale i Washington mogą dać mu ciężką walkę a nie wiem czy po takiej przerwie będzie miał kondycję na 12 rund. Poza tym Washington to wciąż wielka niewiadoma. Może być łatwo a może być też i mega ciężko. W każdym bądź razie zarówno Breazeale jak i Washington do maluszków nie należą.
Z Washington'em Szpilka miałby ten problem, że Gerald jest niepokonany i raczej będzie parł na wygraną. A taki Breazeale jest po porażce, kto wie co mu tam w głowie siedzi i wydaję mi się, że demona w ringu nie zobaczymy. Dla mnie to mu bliżej do misiaka. Porażki zostawiają ślad na psychice.
Artur Szpilka, po ponad rocznej absencji, wreszcie wróci na ring, a jego najbliższym przeciwnikiem będzie najpewniej ktoś z dwójki: Gerald Washington lub Dominic Breazeale - poinformował Andrzej Wasilewski, współpromotor pięściarza z Wieliczki.

http://sport.interia.pl/boks/news-artur-...Id,2314132

Czyli nic nowego, te nazwiska krążą od jakiegoś czasu. Walka najwcześniej w lutym.
Czyli ostro! Szczególnie dziwi mnie możliwość walki z Breazeale. Czyżby Amerykanin tak bardzo lekceważył Szpilkę? Myślałem, że na odbudowę weźmie sobie kogoś słabszego. I tak samo w drugą stronę. Czyżby Szpilka lekceważył Amerykanina? Po tak długiej przerwie to będzie ryzykowna gra z Dominiciem. Dobrze dla Szpilki, że ma być tylko 10 rund.

EDIT: To wygląda tak, jakby Szpilka chciał się przygotować pod ewentualną walkę z Joshuą, bądź pod rewanż z Wilderem. Inaczej to by takich klocków nie brał po rocznej przerwie?
Odnoszę wrażenie, że taki a nie inny dobór przeciwników jest rodzajem ultimatum postawionego Szpilce. Coś w stylu "Albo bez przecierania się z bumem wygrywasz z jakimś dwumetrowym klockiem i grasz dalej, albo przegrywasz i wracasz do Wieliczki". Brutalne ale w zasadzie uczciwe, bo jeśli Artur nie będzie sobie w stanie poradzić z kimś pokroju Washingtona albo ciężko obitym przez Antka Brezaele, to nie ma żadnego sensu wystawiania go do walki z kimś takim jak Joshua czy któryś z innych olbrzymów rządzących obecnie w kategorii ciężkiej. Szpilka zapewne również to dostrzega, dlatego ciekawe będzie obserwować, jak zniesie taką presję. W ostateczności w przypadku kolejnej porażki i powrotu do Polski będzie mógł wyciągnąć ostatniego asa z rękawa i stoczyć intratny pojedynek z Zimnochem, na którejś z gal Polsatu albo Tymexu, w jakiejś Koziej Wólce Smile
W moim odczuciu nawet po "niezłej " walce z Wilderem, w przypadku powrotu z Washingtonem czy Breazeale
będzie miał Ajtuj mniej niż 50% szans na zwycięstwo, to raczej Szpilman będzie przetarciem dla Breazeale na powrót,
Haymon raczej w rodaku posiada większe nadzieje Wink
Powrót po nokaucie (zwłaszcza ciężkim) bez odbudowy z bumem lub journeymanem to najlepsza metoda na zainkasowanie kolejnego nokautu. Nie sądzę, żeby ktoś Szpilce przetarcia (choćby z Letrem) zabraniał, bo byłoby to bez sensu. Dlatego zapowiedź Walki Szpilki z Breazealem lub Washingtonem odbieram raczej jako postawienie na nim krzyżyka przez promotorów w połączeniu z jego własną bezmyślną beztroską. Moim zdaniem, Szpilka zostanie wypykany na dystans przez Breazeale'a, natomiast z Washingtonem przegra przed czasem ze względu na olbrzymią przewagę fizyczną rywala.
Wy chyba po prostu nie lubicie Szpilki. Smile
Przekierowanie