Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Junior Witter
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Junior "Hitter" Witter 40W (22 KO)
5P (1KO) 2R

Ur. 1974-03-10 angielski bokser, były zawodowy mistrz świata organizacji WBC w kategorii junior półśredniej (do 140 funtów).

Witter zaczął zawodową karierę w 1997r. remisując z Cameron Raeside 8W(2KO) 1P (1KO).

Kariera anglika nabrała rozpędu w 1999r zdobył tytuł świeżej wtedy federacji World Boxing Federation, pokonując solidnego Malcolm'a Melvin'a 23W (3 KO) 8P (2 KO) + 2R.

Po pokonaniu czterech kolejnych średniaków, dostał szansę walki o mistrzostwo federacji IBF (International Boxing Federation)
a jego przeciwnikiem był obrońca tytułu: Zab Judah 22W (16KO) 0P. Przegrał jednogłośnie na punkty nie znajdując sposobu na długie ręce Judaha.

W następnych kilkunastu wygranych walkach i zdobyciu paru tytułów: m.in

BBBofC British (Mistrzostwo wielkiej brytanii) czy EBU-EU ( Mistrzostwo unii europejskiej). W następnej walce dostał szansę walki o mistrzostwo Europy w wadze junior półśredniej
jego przeciwnik Salvatore Battaglia 21W 3P który bez powodzenia walczył już o mistrzostwo europy. Walka zakończyła się zwycięstwem Wittera w rundzie 2.

W pierwszej obronie tytułu zmierzył się z polakiem Krzysztofem Bieniasem 22W (6 KO) 2P (0 KO).

Walka także zakończyła się zwycięstwem Wittera nad znacznie wolniejszym i słabszym polakiem.

Po pokonaniu Kotelnika, Ndou oraz Lynes'a, Junior otrzymał szansę walki o mistrzostwo WBC junior półśredniej, z byłym mistrzem federacji WBO w tej samej wadze DeMarcus'em Corley'em 31W (16KO) 4P (1KO).

Witter zwyciężył jednogłośnie na punkty nie mając większych problemów z byłym mistrzem.

Tytułu bronił jeszcze dwa razy, dwukrotnie nokautując średniego pokroju rywali.

Witter Vs Bradley


Bardzo dobra walka początkowe rundy należały do mistrza, lecz z czasem Bradley zaczął dochodzić do głosu w 6 rundzie mistrz padł na deski ale zdołał wstać.

Niejednogłośne zwycięstwo Bradley'a 115-112(Witter) 113-114 113-115 (Bradley), można uznać za kontrowersyjny werdykt, Bradley walczył nieczysto w tej walce.

Upadek Wittera próba odzyskania tytułu WBC przeciwnik Devon Alexnder wygrał 7rund ( 1 dla anglika) gdy w 8 rundzie Witter został poddany przez kontuzję lewej ręki.

Seria 3 kolejnych porażek z anonimowymi pięściarzami m.in z Yassine El Maachi
14W (5KO) 4P (2KO) w finale turnieju Prizefighter w wadze półśredniej.

Nastepna seria 3 zwycięstw z tzw "kelnerami".

Dzisiaj Wittera czeka rewanż z Colin'em Lynes'em 36W (12 KO) 9P (4KO).

Co nas czeka?? Powrót mistrza, czy definitywny upadek championa?

Zapraszam do komentowania.
Jakieś wypowiedzi? komentarze? Smile nikt nei zna tego pięściarza???
@Holy230

Tak już jest na forum, że czasami jest odzew na wywołany temat, a czasami nie ma i trzeba się zadowolić satysfakcją, że przekazało się innym wiedzę dotyczącą jakiegoś boksera (bokserów, walki bokserskiej itp.). Ja np. na temat Wittera nie wiedziałem wiele i dzięki tobie dowiedziałem się o jego wyrównanej walce z Bradleyem. Zapewne oglądałeś świeże zwycięstwo Wittera nad Lynesem. Jeżeli tak, to spróbuj opisać przebieg walki, bo ja znam tylko wynik.
Właśnie nie oglądałem wczorajszej walki nie transmitowały polskie stacje ale dobrze że wygrał , wysoki kurs Wink
Szczególnie ta opuszczona lewa ręka i szybkość w walce z Harrisem Wink ładna walka polecam Junior Witter vs Vivian Harris
Przekierowanie