Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Okolie - Chamberlain (03.02.2018)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W tle dużej gali w Soczi i emocjonująco zapowiadającego się pojedynku Gassijew - Dorticos, odbędzie się interesujące wydarzenie w Wielkiej Brytanii, gdzie zobaczymy trzy ciekawe pojedynki dwunastorundowe.

Lawrence Okolie - Isaac Chamberlain
Chyba najbardziej oczekiwana walka na gali. Dwóch niepokonanych, młodych, utalentowanych cruiserów, którzy liczą, że w najbliższych latach zawojują zawodowe ringi. Obaj to pięściarze o innej charakterystyce. Okolie to zawodnik bardziej ofensywny, lepiej zbudowany, wyższy i chyba posiadający mocniejsze pojedyncze uderzenie. Chamberlain wydaje się być sprytniejszy i lepiej wyszkolony technicznie. Zapowiada się więc walka dwóch różnych stylów, a wskazanie faworyta nie jest wcale łatwe. Ja jednak swój typ kieruję minimalnie w stronę Chamberlaina.
Mój typ: Chamberlain na punkty

Ted Cheeseman - Carson Jones
Śledzę karierę Cheesemana od dłuższego czasu i zazwyczaj podoba mi się jego boks. Rewelacyjnie wypadł w ostatniej walce, deklasując w ringu Tony'ego Dixona. Ted nie posiada może mocnego ciosu, ale jest znakomicie wyszkolony technicznie, bije w różnych płaszczyznach z dużą intensywnością. Carson Jones to jednak duże doświadczenie i obycie w ringu, będzie trudnym sprawdzianem. Jeśli jednak Cheeseman pokaże się ze świetnej strony w tym pojedynku, będziemy mogli mówić o kolejnym dużym brytyjskim talencie.
Mój typ: Cheeseman na punkty

Reece Bellotti - Ben Jones
Belottiego znakomicie ogląda się w ringu, ale wciąż nie wiadomo, jak zaprezentuje się na wyższym poziomie. Pierwszy raz zobaczyłem go w walce z Daiem Daviesem i byłem pod dużym wrażeniem. Mocno bije, szczególnie fajnie wyglądają jego ciosy na tułów. Poza tym cechuje się dużą ruchliwością w ringu. W ostatnim pojedynku łatwo pokonał cenionego Jasona Cunninghama. Ben Jones to solidny średniak, który powinien ładnie przegrać.
Mój typ: Bellotti przed czasem

Poza tym zobaczymy kilku ciekawych brytyjskich prospektów: Joshuę Buatsiego, Paula Butlera, Nicka Webba czy Charliego Edwardsa, którzy jednak powinni odnieść łatwe zwycięstwa.
Okolie wydaje mi się bardziej perspektywicznym bokserem od Chamberlaina. Jest bardzo silny fizycznie, a doskonałe warunki predestynują go prędzej lub później do wagi ciężkiej. Natomiast Chamberlaina odbieram podobnie jak trochę wcześniej Craiga Kennedy'ego, który doskonale się zapowiadał, a gładko poległ w starciu z pierwszym poważnym rywalem. Oczywiście mogę się mylić, ale obstawiam wygraną Okolie przed czasem.

W pozostałych walkach stawiam na zwycięstwa Cheesemana i Bellottiego.
2-1 Bellotii na razie, trzecia runda bardzo dobra w jego wykonaniu, szczególnie ten mocny na tułów, po którym mocno pochylił się Jones.
@kubala
Zarzucisz linka? Wink
Jones na deskach w czwartej rundzie po lewym na tułów. Znów rewelacyjnie ogląda mi się Bellottiego.

Redd
Ja na Polsat Sport Fight oglądam

Spokojna piąta runda, minimalnie dla Bena Jonesa. Szósta potrwała jednak... 6-7 sekund. Znakomity prawy sierpowy na głowę skończył Jonesa. Znakomita jest ta wszechstronność Brytyjczyka.
Jednym okiem oglądam sobie Cheesemana z Jonesem, bo Durodola nic się nie stara. Świetna walka Teda, udowadnia, że nie na darmo miałem o nim dobrą opinię. Andrzej Gmitruk również go chwali. W rundach jakieś 6-2, na oko.

100-89, 2x 99-91 u sędziów.
Też to oglądałem jednym okiem. Cheeseman wygrał chyba zasłużenie, ale Jones to nie była poważna przeszkoda.
Strasznie podoba mi się pomysł walki Okolie vs Chamberlain. Faworytem jest Okolie, ale liczę że śliski Chamberlain napsuje mu sporo krwi i może sprawi niespodziankę. Stawiam jednak wygraną punktową faworyta.
Jak tam Okolie?
Widziałem dwa nokdauny, więc chyba wygra, zaraz werdykt. Na twitterze piszą, że tragiczna walka. Ja nie wiem, leciało w TV, ale nawet nie rzucałem na to okiem Smile

Okolie wygrywa przez UD. Kostyra z Gmitrukiem stwierdzili, że walka z epoki kamienia łupanego Big Grin
Przekierowanie