Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Tomasz Adamek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(16-05-2017 01:41 PM)Hugo napisał(a): [ -> ]Myślę, że w całej tej sprawie ważniejsza była jego wypowiedź o tym, że jego córki nie chcą chodzić z czarnymi, niż głupi żarcik "Trzeba lać", który stał się pretekstem.
Gbyby było tak jak mówisz, to byłby przejaw lewackiego faszyzmu, ale nie wiemy co dokładnie napiszą w zawiadomieniu do prokuratury, o ile w ogóle napiszą.

(16-05-2017 01:41 PM)Hugo napisał(a): [ -> ]Przecież nie powiedział "Trzeba lać kobiety" więc kodeks karny nie ma tu zastosowania.
Z kontekstu jasno wynikało, kogo "trzeba lać".

(16-05-2017 01:41 PM)Hugo napisał(a): [ -> ]W tym przypadku komuś chodzi o udowodnienie od dawna lansowanej w niektórych krajach tezy, jakoby polski katolicyzm był źródłem przemocy wobec kobiet.
A to akurat jest prawda. Katolicyzm zawsze traktował kobiety gorzej, również w kwestii obrony przed przemocą. Nawet jeżeli sytuacja kobiet w katolicyzmie jest lepsza niż w islamskiej patologii, to jego wybielanie jest naprawdę nie na miejscu.
W kwestii przemocy, zazwyczaj u jej podstawy leży agresja, a ideologia / religia może stanowić jedynie usprawiedliwienie dla jej stosowania. Akurat w polskiej kulturze postać kobiety jest i była szanowana, np. już w 1918 roku kobiety uzyskały prawa wyborcze, co jest nieco dziwne, jak na kraj w którym Katolicyzm "zawsze traktował" płeć piękną gorzej. Widocznie było to tylko widzimisię lewaka Piłsudskiego : )) W świeckiej i postępowej Francji panie uzyskały prawo do głosu dopiero, zdaje się, pod koniec II WŚ, a w całej Szwajcarii dopiero w 1990 r.

Owszem, kościół przez długi czas przystawał na patriarchalny model społeczny, ale na przestrzeni wieków ewoluował i odchodził od tej praktyki. Do tego myślę, że kult maryjny można uznać za coś, co też podkreślało rolę matki w życiu człowieka oraz sugerowało, poparte IV przykazaniem, by oddawać jej szacunek.
We Francji dopiero w XXI wieku oficjalnie zniesiono zakaz chodzenia w spodniach dla Pań Wink

Ale odbiegamy od tematu, wróćmy do Tomka Adamka.
(16-05-2017 01:55 PM)Metzger napisał(a): [ -> ]
(16-05-2017 01:41 PM)Hugo napisał(a): [ -> ]Przecież nie powiedział "Trzeba lać kobiety" więc kodeks karny nie ma tu zastosowania.
Z kontekstu jasno wynikało, kogo "trzeba lać".

Programu nie oglądałem. Czytałem artykuł w Onecie, gdzie było napisane tak: Gdy Wojewódzki wypytywał drugą z zaproszonych gości, wokalistkę Natalię Nykiel, czy w domu gotuje i sprząta, a ta odpowiedziała, że jest bałaganiarą, Adamek, przy aplauzie widowni i salwach śmiechu prowadzącego, powiedział: trzeba lać Nie wiem, kogo trzeba lać. Kobiety? A może bałaganiarzy, niezależnie od płci? Na pewno nie jest to podstawa do oskarżenia kogokolwiek o cokolwiek.

(16-05-2017 01:41 PM)Hugo napisał(a): [ -> ]W tym przypadku komuś chodzi o udowodnienie od dawna lansowanej w niektórych krajach tezy, jakoby polski katolicyzm był źródłem przemocy wobec kobiet.
A to akurat jest prawda. Katolicyzm zawsze traktował kobiety gorzej, również w kwestii obrony przed przemocą. Nawet jeżeli sytuacja kobiet w katolicyzmie jest lepsza niż w islamskiej patologii, to jego wybielanie jest naprawdę nie na miejscu.
Skoro katolicyzm traktował kobiety gorzej, to jaka religia traktowała kobiety lepiej?
Buddyzm? Islam? Religie plemienne? Anglikanizm (patrz Henryk VIII i jego żony)?
Protestantyzm (protestanci spalili dużo więcej "czarownic" niż katolicy)? Judaizm?
Po prostu w pewnym okresie dziejów kobiety były dyskryminowane. Czepianie się akurat katolicyzmu i szczególnie polskiego nie ma żadnych podstaw.
Ale sie gównoburza zrobiła...

A jak idą przygotowania w Łomnicy z nowym trenerem?
Podobno szybkość jest, a jak jest szybkość... no to już sam wiesz Tongue
(16-05-2017 02:36 PM)redd napisał(a): [ -> ]Owszem, kościół przez długi czas przystawał na patriarchalny model społeczny
Kościół nie przystawał na patriarchat. Kościół go propagował.

(16-05-2017 02:36 PM)redd napisał(a): [ -> ]ale na przestrzeni wieków ewoluował i odchodził od tej praktyki.
Nie odchodził, tylko dostosowywał natężenie propagandy do poziomu rozwoju społeczeństw. Nawet dzisiaj Kościół nie odcina się od patriarchatu, a wręcz go pochwala ustami poszczególnych hierarchów.

(16-05-2017 02:36 PM)redd napisał(a): [ -> ]Do tego myślę, że kult maryjny można uznać za coś, co też podkreślało rolę matki w życiu człowieka oraz sugerowało, poparte IV przykazaniem, by oddawać jej szacunek.
Z tym że podkreślanie roli matki nie ma nic wspólnego z równouprawnieniem i nietykalnością fizyczną.

(16-05-2017 03:36 PM)Hugo napisał(a): [ -> ]Skoro katolicyzm traktował kobiety gorzej, to jaka religia traktowała kobiety lepiej?
A czy ja mówię, że jakaś religia traktuje kobiety lepiej? To że sąsiad leje żonę kijem, to znaczy, że ja swoją mogę lać ręką?

(16-05-2017 03:42 PM)Martin napisał(a): [ -> ]Ale sie gównoburza zrobiła...
Jaka gównoburza? Normalna dyskusja.
Moim zdaniem to nie jest normalna dyskusja, jeśli w wątku o bokserze idzie o tematy religijne, kulturowe czy prawne, tylko dlatego, że palnął czerstwym żartem w śmierdzącym TVNie.
https://mobile.twitter.com/BorekMati/media/grid?idx=1 - odpowiedź co do Formy Górala. Ma być najszybszy w karierze
ja wierzę.
Takie powiedzenie , przysłowie:
"Gdy się baby nie bije to jej wątroba gnije"
Przekierowanie