Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Włodarczyk - Gassiev (21.10.2017 Newark)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
21 października dojdzie do ostatniego ćwierćfinału turnieju Super Series w kategorii cruiser. Walczyć będą Krzysztof Diablo Włodarczyk i Murat Doktor KO Gassiev.
Jednak nie tylko ze względu na Włodarczyka, galę powinni obejrzeć kibice z Polski, gdyż na undercardzie mamy:

- potwierdzoną walkę Masternak - Bujaj
- zapowiedzianą, ale niepotwierdzoną walkę Sulęcki - Culcay

Co do potyczek

Włodarczyk - Gassiev - łatwa robota dla Murata, który jest dużo lepszy, silniejszy, szybszy, bardziej ruchliwy i ma porównywalny cios. Gassiev to nie jest tancerz jak Usyk, ale na tle nieruchawego Włodarczyka powinien wyglądać zjawiskowo. Diablo ma szansę tylko jako lucky punch, gdyby Gassiev się odsłonił + Włodarczyk trafił + Gassiev nie wstał. Raczej w to nie wierzę.
W ostatnich walkach Gassiev wygrał na punkty z jednym z liderów kategorii Lebedevem, natomiast Włodarczyk skompromitował się dostając punktowy prezent w walce z Gevorem.
Jedyny fakt przemawiający przeciwko Rosjaninowi to 10miesięczna przerwa od ostatniej potyczki.

Masternak - Bujaj - rywal Polaka nie ma na rozkładzie żadnych znaczących przeciwników, a do tego przegrał ostatnią walkę z Constantinem Bejenaru. Masterka to półka niżej niż mistrzowska, ale takiego Bujaja powinien odprawić przed czasem.

Sulęcki - Culcay - gdyby doszło do tej potyczki to Maciek dostałby wreszcie fajną walkę. Także ten rywal Polaka wraca po porażce, ale z wymagającym Andrade o tytuł mistrzowski.
Gdyby Sulęcki wygrał w sposób przekonujący (a stać go na to, choć wg mnie pojedynek będzie tu bardzo wyrównany) to mógłby w kolejnym starciu walczyć o mistrzowski pas. Dla mnie 60:40 Sulęcki.
Cóż, w walce wieczoru nie oczekuję jakichś niespodzianek. Włodarczyk to pięściarz mocno schyłkowy, który na dodatek swoje mistrzowskie pasy zdobywał głównie dzięki bardzo zręcznym działaniom promotora a nie jakimś szczególnym umiejętnościom. Owszem, dał bardzo ładną walkę z niezweryfikowanym wtedy Czakijewem, tyle że wtedy nie było jeszcze wiadomo, jakim zawodnikiem jest rosyjski Ingusz. Później, kiedy stało się to jasne, sukces Diablo jakby zbladł, szczególnie wziąwszy pod uwagę fakt, że inny Rosjanin, Drozd, zlał Włodarczyka jak psa. Podsumowując, według mnie człapiący Diablo usiłujący zza podwójnej gardy ustrzelić przeciwnika swoim firmowym lewym sierpem nie ma z młodym, dynamicznym i dobrze wyszkolonym Gassijewem żadnych szans. Szczególnie, że nie zdołał go pokonać nawet bokser tej klasy co Lebiediew. Mój typ - Gasijew wysoko na punkty po nudnym starciu do jednej gęby.

Co do innych walk, Masternak powinien sobie poradzić. Nawet ze swoim stylem kołka i nieumiejętnością wykańczania przeciwnika. Dla Sulęckiego przy sposobie w jaki jest prowadzony ta walka to starcie o być albo nie być w boksie. Jeśli je wygra a ma na to szanse, prawdopodobnie dochrapie się jakiejś walki tytułowej. W przypadku porażki może od razu zwijać żagle, chyba że chce przez kolejne dwa lata obijać strasznie groźnych Argentyńczyków spod tamtejszej budki z tequilą, czy co tam oni piją, na galach organizowanych w tancbudach w Górnej Bździne, z błyskotliwym undercardem klasy Sołdry Smile
Na razie krótko, potem będzie więcej.
Gassijew przed czasem
Masternak na punkty dość wyraźnie
Sulęcki na punkty bardzo nieznacznie (jeśli zdąży się dobrze przygotować)
Włodarczyk - Gassijew
Diablo to bokser, który lubi zaskakiwać. Częściej negatywnie, ale z Greenem i Czachkijewem na obcym terenie sprawił bardzo pozytywne niespodzianki. Gassijew jest bardzo duży, bardzo silny, przewyższa też Diablo motoryką (szczególnie nogi), ale ma też parę mankamentów. Niezbyt dobrą obronę i typową dla bokserów z Kaukazu skłonność do przedwczesnego napalania się na nokaut i tracenia przez to sił. Co prawda, w kilku ostatnich walkach tej tendencji nie było u niego widać, ale mimo wszystko jest to szansa dla Włodarczyka, żeby go podpuścić i skontrować ewentualnie przeczekać aż rywal osłabnie i wtedy zaatakować. W sumie jednak szanse Diablo widzę diabelsko marnie. 10/90.
Masternak - Bujaj
Bujaj to ofensywny slugger, silny fizycznie, bojowy i mający skłonność do faulowania. Powinien Masternakowi pasować. Jeżeli jednak Mateusz pozwoli sobie na jakieś gapiostwo, to może się to dla niego źle skończyć. Bujaj bije na pewno mocniej od Siłłacha, po którego ciosie Masternak leżał. Polak jest na pewno dużym faworytem z racji znacznej przewagi w zakresie techniki.
Sulęcki - Culcay
Culcay to bardzo dobry bokser (mistrz świata amatorów z 2009), którego limitują słabe warunki fizyczne i niezbyt silny (choć nie waciany) cios. Mając przewagę wzrostu i zasięgu Sulęcki powinien go wypunktować z dystansu. Niepokoi mnie jedynie fakt, że jakiś czas temu rozgoryczony brakiem rywala Sulęcki ogłosił przerwanie treningów. Może przesadzał, ale do walki zostało mało czasu i mogą być problemy zarówno z odpowiednim przygotowaniem, jak i z wagą.
Walka Sulęckiego oficjalnie potwierdzona.
Bardzo, bardzo dobra informacja.
Sulecki- Culcay oficjalnym połfinałem eliminatora do Pas WBC. Zwycięzca powalczy o prawo walki o tytuł z Vanesem Martirosyanem ( Pas należy do Charlo, który powalczy z Lubinem ). I w końcu pojawiła się szansa dla Striczu. Jeśli pokona Culcaya to nie dostanie znowu przeciętniaka jak ostatnio tylko uznanego boksera spokojnie do przejścia a potem mozliwa walka o pas. O by to wykorzystał.
Ogień!! #Sulęckiteam Big Grin
Nie wyobrażam sobie by duży i silny w tej wadze Sułęcki miał przegrać z Culcayem,według mnie stłucze Niemca w dużo lepszym stylu niż Andrade,który był bardzo niezdecydowany i pozwalał na zbyt wiele Jackowi(jak to odmienić HuhAngry )
Według mnie Diablo będzie groźnym rywalem dla Gassieva,Rosjanin pasuje mu stylowo,jestem mega ciekawy kto będzie szedł do przodu w tej walce,bo nie przypominam sobie by jeden czy drugi walczyli z defensywy.
Diablo niestety stanowczo zbyt dużo przyjmuje. Oczywiście w tak stylowo walczącym rywalmem może lzawsze liczyc na uloowanie jakieś bomby, jednak najlepsze czasy ma już za sobą. Gassiev napewno przeanalizował styl Diablo i myślę, że będzie starał , aby Krzysiek sprawiał mu jak najmniej problemów. Niestety Włodarczyk walczy z reguły tak samo i raczej ma problemy zmianą taktyki w czasie walki. Dla mnie Gassiev zdecydowanym faworytem. W starciu Sulęcki Culcay stawiam jednak na SUlęckiego moim zdaniem jest to w stanie wygrać przez TKO w drugiej cześci walki .
Gali nie będzie w polsacie, Kostyra gada że za dużo
chcą śiana.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie