Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Monako 4.11.2017 (Biwoł - Broadhurst)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Gala organizowana przez Eddiego Hearna. Pojedynki, jakie możemy na niej zobaczyć.

Dmitrij Biwoł - Trent Broadhurst - pojedynek o pół pas WBA w półciężkiej. Pas jest wakujący po Badou Jacku, który chce skupić się na walce ze Stevensonem. Zirytowany tą walką jest Barrera, który zaprotestował gdy dowiedział się że ta walka będzie miała status "mistrzowski". Sam Barrera jest wyżej w rankingu WBA niż Broadhurst.
Sama walka wygląda mi na missmatch, Biwoł powinien wygrać to na punkty.
Jak to czasem dziwnie się układają koleje losu: kto by dwa lata temu powiedział, że szybciej "mistrzem" świata zostanie Biwoł, a nie Beterbijew?

Dereck Chisora - Agit Kabayel - potyczka o mistrzostwo Europy w wadze ciężkiej.
Niepokonany Kabayel mający na rozkładzie m.in. Włodka Letra, spotka się z ringowym wyjadaczem. Pojedynek dla mnie 50:50, myślę że wygra Kabayel, ale Chisora (przeze mnie skreślony po rewanżu z Furym) jakby złapał drugi (trzeci?) oddech w karierze i dał fanatastyczną (wygraną dla mnie) walkę z Whytem.

Jamie McDonnell - Liborio Solis - rewanżowa potyczka o mistrzostwo świata WBA w wadze koguciej. Pierwszy pojedynek na punkty wygrał McDonnell. Czy tym razem powtórzy swój wyczyn? Wydaje mi się, że tak Wink

Scott Quigg - Oleg Jefimowicz - eliminator do pasa WBA w kategorii piórkowej.
Jefimowicza nie znam, ale Quigg to jednak klasa światowa, dla mnie powinien zwyciężyć dość pewnie, ale może Hugo lub inny fanatyk niskich kategorii wyprowadzi mnie z błędu.

Discuss!
Biwoł - Broadhurst
Broadhurst to nie jest jakiś szmaciarz, tylko bokser solidny. Jednak z artystą ringu Biwołem jest bez szans. Powinien się cieszyć, jeżeli przetrwa 12 rund.

Chisora - Kabayel
Będą grzmoty. Początkowo zapewne górą będzie Chisora, ale nie wytrzyma kondycyjnie. Kabayel przez zajechanie przeciwnika pod koniec walki.

McDonnell - Solis
Podobny poziom rywali, ale skoro gala Hearna, to zapewne na punkty wygra Anglik.

Quigg - Jefimowycz
Ukrainiec to 36-latek, który chyba właśnie walką z Quiggiem rozpocznie karierę journeymana. Jest doświadczony i solidny. Z Quiggiem przegra, ale chyba znokautować się nie da.
Hugo, Kabayel to podobny swarmer jak Chisora?
Młodszy, chyba silniejszy fizycznie i nie rozbity. Po stronie Chisory jest doświadczenie, ale nie wiem, czy w jego przypadku ma ono jakiekolwiek znaczenie. Jak był narwańcem, tak pozostał.
Tutaj podobno sparing Sulęckiego z Trentem Broadhurstem . Ktoś na konkurencji wstawił pod artykułem, w którym Sulęcki mówi o tym sparingu: ,,, W Australii przestawiałem gościa w ringu jak szmacianą lalkę, a on teraz walczy o pas w wadze półciężkiej ''. Video nie jest podpisane, ale po tatuażach można stwierdzić, że to prawdopodobnie sparing z nim Big Grin inni jakoś nie pasują.
http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2016...melbourne/
Na sparringach to z reguły lżejsi biją cięższych, bo są szybsi i bardziej ruchliwi. Poniżej filmik na którym Ali Raymi (waga musza) leje Odlaniera Solisa (waga ciężka) za jego najlepszych amatorskich czasów:
https://www.youtube.com/watch?v=XohiCHjSABk
Rzecz w tym, że na sparringach ci ciężsi nie biją z całej siły. Bo jak by bili, to ci lżejsi wylatywaliby za liny i trzeba by było na ich miejsce sprowadzać nowych sparringpartnerów. A w ogóle przechwalanie się osiągnięciami na sparringach jest w bardzo złym guście.
Walka Chisora vs Kabayel od 22:30 na żywo
na niemieckim niekodowanym kanale MDR
z Astry .
@Gogolius
Wrzuciłem nieopatrznie ten sam wątek pod tytułem Monte Carlo, zapominając że temat już istnieje. Zlikwiduj go z łaski swojej.
(26-09-2017 12:19 PM)Hugo napisał(a): [ -> ]gala Hearna, to zapewne na punkty wygra Anglik.

Dlaczego tak sądzisz?
Czy są jakieś "symptomy" z wcześniejszych gal aby tak sądzić?
@RSC
Chodzi ci o symptomy gospodarskiego sędziowania w boksie? Naprawdę ich nie widzisz? Przecież są powszechne. Na galach Sauerlanda wygrywają bokserzy Sauerlanda, a na galach Wasilewskiego wygrywają bokserzy Wasilewskiego (np. Diablo z Gevorem, chociaż faktycznie był wyraźnie gorszy). Tak samo jest w USA, UK, wszędzie. Może trochę mniej w Rosji i Japonii. Dlaczego na galach Hearna miałoby być inaczej? Przecież to przekręciarz pełną gębą. Rok temu Solis był trochę lepszy od McDonnella, ale u wszystkich sędziów wyraźnie przegrał. Innych przykładów nie chce mi się szukać, ale na pewno można je znaleźć.
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie