Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Ranking Maynarda/BOKSER.ORG - aktualizacja 12 grudnia!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Jutro rano będzie update, na razie moje przemyślenia:

-piórkowa: Fortuna 1 miejsce w górę przed mało aktywnego Rojasa.
-super piórkowa: Gamboa chyba na 2, wypada Magdaleno.
-lekka: Vazquez zostaje na 2, znowu mam wakat na 10 i w głowie... Beltran pewnie jedno, lub 2 w górę.
-co z Marquezem? myślę nad tym, żeby go przesunąć do półśredniej (na 2 miejsce).
-Pac zapewne spadnie za JMM i Bradleya.
-Jeśli będzie wakat w junior półśredniej, to... nie mam pomysłów. Rios faktycznie wyprzedzi Petersona przy okazji.

Cruiser ruszę po walce Masternaka, ale wielkie dzięki za te propozycje.
Nareszcie twój ranking ma sens, chciałem już robić swój.

10 w lekkiej dałbym dla Hammerin Hanka. Nie przegrał moim zdaniem walki z Beltranem (wyszedł mi remis), więc nie ma powodu go wyrzucać, tym bardziej jak jest wakat.

8.Bogere
9.Mitchell

jr. półśr:

10. Olusegun/Fedchenko

jr. średnia

Rosado walczy z golovkinem.

9.Keith Thurman
10. Martirosyan (Lara od 2 połowy totalnie go deklasował)

średnia:

Akurat w walce Sturma z Murrayem, widziałem zwycięstwo brytyjczyka, co innego w walce z Macklinem.

7.N'Jikam (Fenomenalna walka z Quillinem, mimo tylu nokdaunów walka była wyrównana. Francuz mógł to spokojnie wygrać ..... Czekamy na rewanż, który jest w kontrakcie).
8.Pirog (niska aktywność)
9.Murray
10.Macklin


superśrednia:

10. DeGale ( tak jak w przypadku Murraya, Groves tej walki nie wygrał).

półciężka:

10. Eleider Alvarez (Hawk,McIntosh szeroka czołówka) zrobił więcej niż White. Soszyniak nie będzie miał łatwo, jednak myślę że Polak się wycofa.

jr.ciężka

Jones, godnego przeciwnika miał ostatnio w 2008r. ARSLANA! nie wiem co on robi w tym rankingu.
5.Lebedev
6.Huck
8.Masternak Haapoja to słaby rywal.
9. Troy Ross
10.Alexander Alekseev/BJ Flores (kontrowersyjna porażka z Greenem)
Kilka moich propozycji odnośnie rankingu:

- Leo Santa Cruz co najmniej jedno miejsce w górę (osobiście widdziałbym go na trzecim miejscu)
- Ałłachwerdijew przed Alvarado
- Guerrero przed Pacquiao (Pac Man od kilku walk nie błyszczy, Robert wręcz przeciwnie)
- Nieaktywny Direll za Oosthuizena i Stevensona
- Groves przed Steiglitza
- Pulew przed Adamka, Fury także
(27-12-2012 07:57 PM)redd napisał(a): [ -> ]- Pulew przed Adamka, Fury także
Moim zdaniem Pulev jeszcze jeszcze ale Fury niby dlaczego? Tomek ostatnio przegrał ale w stosunku do Bułgara i Brytyjczyka i tak ma lepsze nazwiska na rozkładzie. Co w tym rankingu jeszcze robi Chagaev? Nie mogę tego pojąć. To tak jak wrzucić tu Holyfielda bo przecież jest jeszcze aktywny a w swojej karierze pokonywał lepszych zawodników niż całym obecnym rankingu. Proponuję wrzucić Cunninghama na nr10 a obecny nr 10 i 9 odpowiednio o jedne miejsca w górę. Tomka niekoniecznie bym ruszał a jeśli już to tylko o jedno miejsce choć i tak mam wrażenie, że byłoby to na wyrost.
Moim zdaniem spadek Adamka wcale nie jest/nie będzie na wyrost, bo Polak został przeszkolony w walce z junior ciężkim, który uważany jest przecież za boksera już wypalonego.

Co do rankingu ciężkiej, to zgadzam się że Pulew powinien Tomasza przeskoczyć, ale co do Fury'ego to jeszcze trochę bym się wstrzymał. Reszcie kategorii muszę się przyjrzeć (bo dawno tego nie robiłem...) żeby coś zaproponować.
@Szakal
Nie uważasz jednak, że to przesada oceniać na podstawie jednego pojedynku? Kogo pokonał takiego ten Pulev, żeby przeskoczyć Adamka? W ich konfrontacji może i Tomka pokona ale na chwilę obecną nie widzę podstaw do roszad z ich udziałem. Waga ciężka jest taką kategorią wagową, że sam TOP dużo musiałby przejść aby z niego spaść. Wciąż uważam, że walka Tomka z Cunninghamem choć przegrana i po prostu fatalna nie jest ostatecznym wyznacznikiem pozycji Górala na "rynku". Uważam, że w rewanżu Adamek i tak będzie faworytem. Mówię oczywiście z uwagi na umiejętności i styl a nie na osiągnięcia w królewskiej kategorii.
Może z Furym się trochę zagalopowałem, ale wypadł on ostatnio b.dobrze z nienajgorszym Johnsonem nie oddając mu rundy. Ogólnie notuje spory progres i ma za sobą dobry rok. Za to pojedynek Adamka z Cunnem kłuje mnie w oczy.

Aż się dziwię, że nie zwróciłem uwagi na Czagajewa! Więc tradycyjnie zaapeluję o usunięcie go z rankingu Wink On naprawdę nie reprezentuje niczego specjalnego i walczy ze słabymi rywalami. Ogólnie zwycięstwo nad bokserskim dziwolągiem Wałujewem trochę go przeceniło.

@Jerome
A kogo takiego pokonał Adamek w HW, że zdecydowanie dystansuje Bułgara? Pogromcę średniaków Arreolę? I co dalej?
Walka z Cunninghamem jest obecnie bardziej wymierna jeżeli chodzi o wartość sportową Adamka, niż pojedynek z Chrisem.
Pulew jest w gazie, wygrywa bardzo pewnie z solidnej klasy rywalami. Jak na razie nie ma większej wątpliwości o jakość boksu Puleva, a u Adamka widać wyraźny spadek formy.
Przejrzałem cały ranking i mogę parę rzeczy zaproponować:
- Słomkowa:
Tutaj robi się jedno wolne miejsce, bo Ioka już za parę dni walczy o pas w junior muszej. Domyślam się, że wobec tego wszyscy zostaną przesunięci o oczko w górę, a na wakującym 10 miejscu umieściłbym chyba Carlosa Buitrago. Albo Xionga? ;]
- Kogucia:
Zgadzam się z @reddem, Santa Cruza widziałbym co najmniej oczko wyżej, przed nieaktywnym Agbeko.
- Super kogucia:
W tej kategorii też jest jedno wolne miejsce, bo Arce skończył karierę. Ale szczerze mówiąc, to nie mam zbytnio pomysłu kto mógłby wskoczyć do dziesiątki. Chociaż... Może Sasza Bachtin?
- Półśrednia
Po raz kolejny zgadzam się z @reddem, "Duch" chyba powinien przeskoczyć Pacquiao, chociaż może się to wydawać nieco kontrowersyjne. Ale tak jak napisał @redd, Robert błyszczy, czego nie można powiedzieć o Mannym.
- Cruiser:
Moim zdaniem Jones przesadził chyba z nieaktywnością i trzymanie go w rankingu nie ma większego sensu. Wszystkich za nim podniósłbym o jedno oczko, a na wolne 10 miejsce wrzucił albo Aleksiejewa, albo Drozda. Kolejności dwójki Kayode - Masternak chyba bym nie zamieniał (pokonanie Haapoji to moim zdaniem troszkę za mało).
- Ciężka:
Oczywiście najpierw nawołuję do wywalenia z rankingu Czagajewa ;]
Ponadto przed Adamkiem widziałbym Pulewa (uzasadnienie będzie nieco niżej), resztę zostawiłbym tak jak jest. Gładkie zwycięstwo Fury'ego nad Johnsonem to według mnie jednak trochę za mało na przeskoczenie "Górala".


@Jerome
Co do Pulewa, to moim zdaniem umieszczenie go przed Adamkiem wcale nie będzie na wyrost. Bułgar w tym roku wygrał z journeymanem Sprottem i zdeklasował Dimitrenkę i Ustinowa, których można zaliczyć do szerokiej czołówki wagi ciężkiej, a pod koniec ubiegłego gładko wygrał z Walkerem.

I przy Walkerze zatrzymam się na nieco dłużej. Wiem, że pojedynki "korespondencyjne" zwykle są niewiele warte, ale tutaj chyba można zrobić wyjątek. Pulew z Walkerem gładko wygrał, a Adamek z nim stoczył wojnę niemalże na śmierć i życie. Koniec końców wygrał przed czasem, ale nie można zapominać, że Travis to przecież... journeyman (solidny bo solidny, ale jednak journeyman) a z takimi rywalami Tomasz powinien gładko wygrywać.

Bilans Adamka z kolei w tym roku prezentuje się następująco:
- Aguillera: journeyman, gładkie zwycięstwo Polaka
- Chambers: ścisła czołówka HW (oczywiście nie licząc Braci), trudna walka której wynik mógł iść w obie strony
- wspomniany Walker: journeyman, trudna walka dla "Górala"
- Cunningham: uważany za wypalonego junior ciężki, który Adamka w mojej opinii przeszkolił, punktowałem 117-111 dla "USS".
Patrząc na to, Bułgar według mnie wypada lepiej od Polaka. Ponadto nie można zapominać, że Kubrat imponuje dobrą, równą formą, czego na pewno nie można powiedzieć o Adamku. Krótko mówiąc: w rankingu Pulewa widziałbym przed "Góralem".
@redd, Szakal
Ale to idzie również w obie strony.
Jak mogę powiedzieć, że Dimitrenko to żaden rywal. Dał się obijać Sosnowskiemu a z Pulevem przegrał po jabie.
Sprott to taki sam rywal jak Aguilera. Walker może i Puleva nie naruszył ale i sam wytrzymał 12 rund. Plus dla Tomka. Ustinov to żadna czołówka. To że w rekordzie miał zero i knockoutów nie mało jeszcze nic nie znaczy. Do tego sposób w który poległ z Bułgarem jest co najmniej podejrzany.

Jeszcze wzmianka o Adamek v Chambers. Gdyby Eddie nie miał kontuzji to walka mogłaby pójść w obie strony ale w obliczu tego co widzieliśmy nie ma wątpliwości, że Tomasz wygrał słusznie. Miałem u siebie 117-111 jeśli dobrze pamiętam.
Gwoli ścisłości. Ja się nie upieram, że Pulev nie zasługuje na przeskoczenie Adamka. Upierałem się co do Tysona Fury. Co do Puleva to uważam, że stawianie go przed Adamkiem jest już całkowitym skreśleniam Górala na co w mojej opinii nie zasługuje. Jest to jednak poniekąd zrozumiałe ale nie dla mnie Wink
(30-12-2012 02:09 PM)Jerome napisał(a): [ -> ]Jak mogę powiedzieć, że Dimitrenko to żaden rywal. Dał się obijać Sosnowskiemu a z Pulevem przegrał po jabie.
Jasne, tylko wtedy ja mogę powiedzieć, że Adamek stoczył stykową walkę z JEDNORĘKIM Chambersem ;]

(30-12-2012 02:09 PM)Jerome napisał(a): [ -> ]Do tego sposób w który poległ z Bułgarem jest co najmniej podejrzany.
Nie zgadzam się, bo nie wiem, co w tym zakończeniu było dziwnego? Ustinow był przez Pulewa od początku rozbijany i moim zdaniem także przełamany mentalnie. Kubrat może i nie ma nokautującego ciosu, ale jego cierpliwe, konsekwentne i skuteczne ataki spowodowały, że Ustinow miał po prostu dość. Dla mnie żadnych kontrowersji związanych z zakończeniem walki nie ma.

(30-12-2012 02:09 PM)Jerome napisał(a): [ -> ]Walker może i Puleva nie naruszył ale i sam wytrzymał 12 rund. Plus dla Tomka.
Tu też się nie zgadzam, że wygrana przed czasem to plus dla "Górala". Walker to journeyman, a takich Adamek powinien gładko pokonywać. Oczywiście, to była świetna do oglądania walka, ale też dużo mówiąca o aktualnej dyspozycji Polaka. Co z tego, że Adamek wygrał przed czasem, skoro stoczył wojnę, którą mógł przegrać? Bułgar niby tylko wygrał na punkty, ale wygrał gładko, tak jak powinien wygrać. Zestawienie walk Pulew - Walker i Adamek - Walker moim zdaniem sporo mówi a aktualnych możliwościach tych bokserów.

Ponadto ostatnie walki Adamka i Pulewa:
- Kubrat zdeklasował Ustinowa
- Adamek został przeszkolony przez wypalonego junior ciężkiego
Dla mnie wobec tego wniosek jest prosty.

(30-12-2012 02:09 PM)Jerome napisał(a): [ -> ]Co do Puleva to uważam, że stawianie go przed Adamkiem jest już całkowitym skreśleniam Górala na co w mojej opinii nie zasługuje.
I znowu się nie zgadzam ;]
Stawianie Pulewa przed Adamkiem dla mnie nie jest skreśleniem Polaka, a jedynie oceną aktualnych możliwości i formy tych bokserów. Wiem, że główne kryteria jakie przyjmuje @Maynard to rekordy z ostatnich 2-3 lat, ale w przypadku Kubrata i Tomasza moim zdaniem nie sposób wziąć pod uwagę głównie tego roku i aktualnej dyspozycji obu: Pulew jest na fali wznoszącej i wygrywa bez większych problemów, a Adamek jest co raz słabszy i tak jak wspomniał niedawno @redd ostatnim rywalem z jakim nie miał problemów był Aguillera.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Przekierowanie