Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Turniej World Boxing Super Series w cruiser
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Jak podaje org:
Ostateczny skład turnieju poznamy dopiero w lipcu, jednak Andrzej Wasilewski - promotor Krzyśka, już teraz potwierdza, że sobotnia wygrana zapewni Włodarczykowi udział w WBSS. A pieniądze będą olbrzymie, nawet dla tych, którzy odpadną już po pierwszej serii ćwierćfinałowej.

Zawodnicy dostaną po 400 tysięcy dolarów za samo wyjście do ringu, a dodatkowe 400 tysięcy bonusu za ewentualną wygraną. W razie zwycięstwa w pierwszym pojedynku oraz porażki w drugim, łączna gaża wyniesie około półtora miliona dolarów. Suma nagród w limicie kategorii junior ciężkiej, bo przecież będzie też turniej w dywizji super średniej, wyniesie 23,5 miliona dolarów. Z docelowej ósemki wykrystalizowała się szóstka najbardziej prawdopodobnych uczestników WBSS - Murat Gasijew, Yunier Dorticos, Mairis Briedis, Ilunga Makabu, Andrew Tabiti i właśnie zwycięzca walki "Diablo" z naturalizowanym Niemcem. Niestety udział Włodarczyka raczej uniemożliwi włączenie do takiego projektu Krzysztofa Głowackiego (26-1, 16 KO), o co jego promotorzy również zabiegali.


Jak można było się spodziewać zestawienie uczestników zakwalifikowanych do kasy bardzo uznaniowe i kontrowersyjne:
Gassijew OK, mistrz IBF
Dorticos OK, niepokonany bokser z bilansem 21(20) - 0
Briedis OK, mistrz WBC i IBO
Makabu ?, rozumiem że jako reprezentant Afryki, ale czy nie powinien przejść jakiegoś eliminatora z Kalengą, Durodolą lub Lereną
Tabiti???, za co do kurwy nędzy? jako reprezentant USA w celach marketingowych? Nawet jeżeli uznamy ten wątpliwy argument, to bardziej zasługują na udział Cunningham i Hunter.
Włodarczyk?/Gevor???, Gevor w ogóle z dupy wzięty chyba jako "reprezentant Sauerlanda". Diablo mógłby być, ale nie kosztem Głowackiego, który jest od niego znacznie lepszy. Ponownie widać, że Główka jest traktowany przez swego promotora po macoszemu.

Pozostają 2 miejsca. Jedno musi być dla Usyka, bo bez niego turniej traci wszelką wiarygodność. Drugie powinno być dla Rosji, czyli Lebiediew ewentualnie Kudriaszow lub Własow.
Listę pokrzywdzonych otwiera Głowacki, ale pretensje może mieć też Huck (jeśli go nie wezmą). Myślę też, że jedno miejsce powinna dostać Europa Zachodnia (Merhy, Ngabu, Kennedy, Askin, Goulamirian), jeżeli cienka w tej kategorii Ameryka Północna dostała 2 (Dorticos, Tabiti).
Jest jeszcze pytanie, co z Tonym Bellew? Może opłacałby mu się powrót z HW do CW? Jeśli tak, to dla niego miejsce też powinno się znaleźć.
Ciekawe wiadomości przedstawia ringpolska, powołując się na Andrzeja Wasilewskiego: http://www.ringpolska.pl/krzysztof-wloda...s#comments

A więc w turnieju i Diablo (bo wygrał) i Gevor (bo został skrzywdzony). Ustawka i majstersztyk cwaniactwa polsko-sauerlandowskiego? Dwóch cieniasów z prawami do superkasy zamiast dwóch bokserów, którym miejsce w turnieju się należało (np. Głowacki)?
Ta teoria ma sens, po pierwsze Wasyl jest za krótki aby dymać Sauerlandów, po drugie gdyby to nie było uzgodnione to Diablo nie dostałby się do turnieju po wałku na ich zawodniku.
Żeby tylko tego fajnie zapowiadającego się turnieju nie popsuły promotorskie machlojki, wykonywane rękami "sędziów chcących dobrze". Przedwczesne przerwania, wałki punktowe, wałki na kontuzję, czy na wpadki dopingowe, bądź dyskwalifikacje - wszystko to jest możliwe, tym bardziej że są duże pieniądze do wzięcia.
Tego turnieju nie będzie, jest jeden jedyny minus. Zawodnicy mają zobowiązańia według federacji.
Jeśli będą bawić się w turnieje , mogą stracić swoje tytuł/ły.
Turniej chyba nie jest wbrew federacjom, a za ich zgodą i poparciem. Przynajmniej odniosłem takie wrażenie, czytając o tym pomyśle, kiedy tylko się pojawił.
Lista uczestników powinna by wyłoniona na podstawie krajowych eliminacji.
1. Usyk-Kucher
2. Głowacki-Włodarczyk-Masternak
3. Gassiew –Lebiedew-Własow
4. Cunningham-Hunter-Tabiti
5. Huck-Arslan-Daser
6. Briedis-Bellew-Makabu
Tak, jeszcze brakuje krajowych eliminacji...RSC to jest boks a nie badminton. Chyba ze przejdziemy na zasady boksu amatorskiego to można się bawić w eliminacje.
A w czym przeszkadzają eliminacje krajowe?

6 państw to 6 telewizji i większe pieniądze.
Większe zainteresowanie kibiców , większy zasięg.

Chyba że wolisz pięciu od sauerlanda plus Włodarczyk
Włodarczyk, Briedis i Gasijew oficjalnie w turnieju Super
Series! I już jest piękna grupka !http://www.ringpolska.pl/krzysztof-wloda...per-series
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Przekierowanie