Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Terence Crawford vs Felix Diaz 20.05.2017
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Gala w Madison Square Garden tym tygodniu i aż dziw, że dotąd nikt nie wrzucił tego wątku do dyskusji. W mojej ocenie szykuje się bowiem jedna z najciekawszych walk w 2017 o 2 pasy mistrzowskie w super lekkiej tj. WBC i WBO będące w posiadaniu Crawforda.

Terence'a Crawforda przedstawiać nie trzeba. To pięściarz z czołówki P4P. Zastanawiam się nawet, czy po ostatnim słabszym występie Gołowkina, to właśnie Crawfordowi nie należy się 1 miejsce w takim rankingu. Jest to bokser niepokonany i bardzo wszechstronny, choć oczywiście znaleźliby się na świecie lepsi technicy od niego. Felix Diaz to mistrz olimpijski z Pekinu, którego kariera zawodowa długo nie mogła się rozkręcić. Bokser z Dominikany w 2015 wręcz ośmieszył w ringu Lamonta Petersona, ale został okradziony ze zwycięstwa przez stronniczych sędziów. Jest to jego jedyna porażka, a na rozkładzie ma Diaz m.in. Adriana Granadosa i Sammy'ego Vasqueza Juniora (wspaniała walka w lipcu 2016). Diaz jest wirtuozem techniki, a siła jego ciosu jest w miarę przyzwoita. Jedynym, ale dość poważnym mankamentem są słabe warunki fizyczne (zaledwie 165 cm wzrostu i 170 cm zasięgu). Występował ostatnio w półśredniej, ale chyba właśnie super lekka powinna być dla niego kategorią optymalną. Zapowiada się wielkie widowisko.

Inne walki:
Raymundo Beltran vs Jonathan Maicelo - waga lekka
Ciekawa konfrontacja 2 doświadczonych i bardzo solidnych bokserów bez wyraźnego faworyta.

Konstantin Ponomariow vs Ed Paredes - waga półśrednia
Niepokonany rosyjski prospekt vs twardziel journeyman

Poza tym wystąpią m.in.: mistrz olimpijski z Rio Fazliddin Gaibnazarow (super lekka), wicemistrz olimpijski z Rio Shakur Stevenson (piórkowa) i ciekawy prospekt wagi półciężkiej Steven Nelson.
Co do walki wieczoru, boję się że będzie to jednostronna potyczka na korzyść Crawforda. Jak się spotyka dwóch podobnych zawodników boxerów, z których jeden ma lepsze warunki fizyczne i jest lepiej wyszkolony, to z tego się robi stosunkowo wyraźna przewaga i koniec w stylu 119-109, czyli plus minus powtórka z Postola.
Chciałbym się mylić bo lepiej ogląda się walki wyrównane, a zamierzam nockę zarwać, ale wydaje mi się że (znów) Crawford poradzi sobie w miarę łatwo.
(15-05-2017 10:30 AM)Gogolius napisał(a): [ -> ]Co do walki wieczoru, boję się że będzie to jednostronna potyczka na korzyść Crawforda. Jak się spotyka dwóch podobnych zawodników boxerów, z których jeden ma lepsze warunki fizyczne i jest lepiej wyszkolony, to z tego się robi stosunkowo wyraźna przewaga i koniec w stylu 119-109, czyli plus minus powtórka z Postola.
Chciałbym się mylić bo lepiej ogląda się walki wyrównane, a zamierzam nockę zarwać, ale wydaje mi się że (znów) Crawford poradzi sobie w miarę łatwo.
Myślę, że akurat w tej konfrontacji przewaga wyszkolenia technicznego będzie po stronie Diaza. Crawford będzie miał przewagę warunków i siły. Co do szybkości i ruchliwości, to wolę się nie wypowiadać, gdyż łatwo się pomylić w tej kwestii, dopóki nie zobaczy się bokserów razem w ringu. Np. wydawało mi się, że Postoł będzie szybszy od Crawforda, a było odwrotnie. Na pewno nie spodziewam się jednostronnego widowiska, chociaż Crawford jest zdecydowanym faworytem. Jednak Diaz to jeden z najbardziej niedocenianych bokserów i jestem przekonany, że tanio skóry nie sprzeda.
Crawford i Diaz w limicie



Obstawiam:
Crawford na punkty (chociaż korci mnie, by postawić na wielką niespodziankę, czyli Diaza)
Beltran na punkty
Ponomariow na punkty
Wszyscy prospekci przed czasem
Ciężki nokaut Beltrana na Maicelo.
Jednostronnie to wyglada. Mozna sobie jedynie zadac pytanie czy Diaz dotrwa do konca i czy urwie jakas runde.

7 runde wygral, wreszcie jakies emocje
Warunki plus skill. Terrence w moich oczach wskakuje na pozycje lidera p4p, niesamowity poziom.
Gogolius ma rację. Crawford to dzisiaj Nr 1 P4P, bokser bez słabych punktów. Diaz robił co mógł, ale przewaga zasięgu i szybkości Crawforda powodowała, że jego wysiłki okazywały się bezskuteczne.
Crawford jest świetny, nie widzę na dziś nikogo kto mógłby go pokonać. Diaz przecież dobry zawodnik a tak naprawdę nic nie mógł zrobić. Fajnie jakby Terence był w miarę aktywny, 3 walki w roku byłoby pięknie, 2 to minimum.
Stron: 1 2
Przekierowanie