Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Murat Gassijew (Murat Gassiev)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
[Obrazek: skysports-murat-gassiev-gassiev-cruiserw...1201162124]
Mistrz Świata IBF.

23 lata (ur. 1993 r.)

Bilans: 23(17)-0-0

Zaczyna się era Gassijewa

Moim zdaniem jeszcze nie. Na tle takiego Usyka czy Briedisa byłby niczym kłoda drewna do obijania ale jeżeli popracuje bardziej nad ruchliwością to za 2, 3 lata może być murem do nieprzebicia. Imponująca odporność na ciosy a własna siła ognia straszliwa. I pomyśleć, że to młokos jeszcze o 4 lata młodszy od naszej nadziej wagi cruiser Cieślaka.
No techniką i koordynacją nie grzeszy. Trochę taki Carl Froch zachowując proporcje - nadrabia różne braki tężyzną, wydolnością, siłą i zaangażowaniem. Nie skreślam go bo jest młody, ale skillowo i stylowo od Usyka ma 119-109.
Gassijew jest młody i ma czas na poprawienie techniki i motoryki. Zresztą już w walce z Lebiediewem obronę miał o niebo lepszą, niż w swoich poprzednich walkach. Na pewno nigdy nie będzie poruszał się w ringu tak elegancko, jak niektórzy czarnoskórzy pięściarze, ale w boksie liczy się skuteczność, a nie wrażenie artystyczne. Pod względem siłowym Gassijew wygląda imponująco. Potrafi przyjąć (w przeciwieństwie np. do Kudriaszowa), a jego ciosom choć brak trochę precyzji, to ich moc robi wrażenie. Ganiający zazwyczaj rywali Lebiediew (nawet takiego silnego boksera, jak Huck) wczoraj sam w ringu robił za zajączka, a każdy silny cios Murata odrzucał go metr do tyłu. Myślę, że na dziś Usyk obskoczyłby Gassijewa i wygrał na punkty, ale za 2 lata stawiałbym w takiej konfrontacji na Gassijewa przed czasem. Największym problemem dla Osetyńca może być utrzymanie limitu wagi cruiser, bo do ciężkiej jest jednak trochę za mały.
Ciekawe jak teraz będzie Gassijew prowadzony, odważnie czy będzie starał się kisić pas.
Teraz w cruiser chyba nie bardzo da się kisić pas.
Gassijew myśli o wadze ciężkiej

Jak pisał Hugo, Gassijew na współczesną ciężką jest trochę za mały ale na cruiser za jakieś trzy lata będzie za duży, a zbijanie wagi będzie dla niego nie lada wyczynem więc wydaje mi się, że jest po prostu skazany na transfer o ten szczebel wyżej.
Murat Gassijew przenosi się do wagi ciężkiej. To było od dawna nieuniknione. On już z Usykiem boksował "na ostatnich nogach" i może dlatego tak słabo. Potem widziałem go "po cywilnemu" na jakiejś rosyjskiej gali i wyglądał na oko co najmniej na 105 kg.
(06-03-2019 11:38 AM)Hugo napisał(a): [ -> ]Murat Gassijew przenosi się do wagi ciężkiej. To było od dawna nieuniknione. On już z Usykiem boksował "na ostatnich nogach" i może dlatego tak słabo. Potem widziałem go "po cywilnemu" na jakiejś rosyjskiej gali i wyglądał na oko co najmniej na 105 kg.
Ciekawe tylko, czy w nowej wadze będzie w stanie cokolwiek zamieszać. W cruiser był groźny również ze względu na gabaryty, w dniu walki facet straszył. Duży, silny, z mocnym ciosem, znacznie cięższy niż podczas ważenia. Identycznie jak Kudriaszow. W ciężkiej gabarytami nikogo nie przestraszy, wzrost ma identyczny jak Jarrell Miller, Dylian Whyte i cała masa innych topowych ciężkich, siłą ciosu też ich raczej nie porazi a co do techniki... nie jest zła. Ale Usyk go ośmieszył. To samo zrobiłby zapewne Ortiz, być może również Parker i kilku innych. O Furym nawet nie mówię, bo walka z nim wyglądałaby podobnie jak z Usykiem, tylko że Cygan mógłby go jeszcze na koniec uziemić. No nic, zobaczymy jak to się potoczy. Murat jest młody, może się wyrobi, okrzepnie i w ciężkiej jeszcze namiesza.
Oni przechodzą tam po kasę, sam wątpię czy
sam Gassijew myśli o pasach w ciężkiej nie
on bardziej myśli o zdobyciu kasy, natomiast
Usyk on chcę powalczyć o Tytuły, ale jakoś
mu nie wróżę pomimo że jest zajebistym wręcz
zawodnikiem, Poczekajmy aż wejdzie do ringu
z prawdziwym ciężkim Turem, typu Ortiz, Joshua
Tyson Fury, Dubois. Wtedy będziemy wiedzieć więcej.

Gassijewowi wróże karierę w ciężkiej ala' Adamek.
Tzw : Wyższa szkoła średnia, ale nic poza tym .
Przestudiują go prawdziwi cięższcy z topu.
Gassiev wraca w wadze ciężkiej. Powrót planowany jest na czerwiec a jego walki pokaże Sky Sport i DAZN, gdyż Rosjanin podpisał umowę z Hearnem.
Stron: 1 2
Przekierowanie