Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Japońskie gale na koniec 2016
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Przyzwyczailiśmy się już do tego, że co roku w ostatnich dniach grudnia w Japonii odbywa się szereg gal boksu zawodowego, na których najlepsi japońscy pięściarze rywalizują z zagranicznymi rywalami (lub rzadziej pomiędzy sobą) o światowe mistrzowskie pasy. Nie inaczej będzie w tym roku, a w ramach 4 gal odbędzie się w sumie 8 mistrzowskich pojedynków.

1. Jako pierwsza odbędzie się 30 grudnia gala w Ariake Colosseum w Tokio, w ramach której odbędą się m.in. następujące walki:

Naoya Inoue – Kohei Kono o pas WBO w super muszej
Uważany za wielki talent „Potwór” Inoue bronił dotąd swego zdobytego na Omarze Andresie Narvaezie tytułu z ewidentnymi ogórami. Tym razem jego przeciwnikiem będzie starszy rodak, Kohei Kono, były dwukrotny mistrz świata WBA w tej kategorii, który ostatnio stracił ten tytuł na rzecz Luisa Concepciona w sierpniu br. W przeciwieństwie do niepokonanego Inoue, Kono jest znany z bardzo nierównej formy.
Mój typ: Inoue przed czasem

Akira Yaegashi – Milan Melindo o pas IBF w junior muszej
Yaegashi to bokser znany z bojowości i kilkakrotny mistrz świata w różnych kategoriach. Malutki Filipińczyk Melindo, posiadacz tytułu w wersji interim na pewno tanio skóry nie sprzeda, ale wygrać w Japonii z Yaegashim będzie mu ciężko.
Mój typ: Yaegashi na punkty

Ryo Matsumoto – Victor Uriel Lopez w wadze koguciej
Rewanż za walkę z maja br., w której młody i niepokonany japoński król nokautu przegrał niespodziewanie przed czasem z zupełnie nieznanym Meksykaninem. Dla Matsumoto to bój o wszystko.
Mój typ: Matsumoto na punkty

2. 31 grudnia w Kioto odbędzie się gala aż z trzema walkami mistrzowskimi:

Jonathan Guzman – Yukinori Oguni o pas IBF w super koguciej
Rywalem posiadającego fantastyczny bilans 22(22) – 0 mistrza świata z Dominikany będzie japoński pięściarz słynący z solidnej ustabilizowanej formy. Jedyną porażkę Oguni zanotował w pojedynku z Shingo Wake, którego Guzman wręcz rozjechał w lipcu br.
Mój typ: Guzman przed czasem

Lee Haskins – Shohei Omori o pas IBF w koguciej
Haskins to kiepski mistrz świata w najsłabszej (obok junior muszej) kategorii wagowej. Młody Omori uważany jest za duży talent, ale przed rokiem zanotował fatalną wpadkę z Marlonem Tapalesem. Zwycięstwa przed czasem odniesione w br. nad Espinosem Sabu i Edgarem Jimenezem pozwoliły mu chyba jednak odbudować się po klęsce.
Mój typ: Omori na punkty

Kazuto Ioka – Yutthana Kaensa o pas WBA w muszej
Ioka to od lat jeden z najlepszych japońskich pięściarzy i mistrz świata w 3 kategoriach, który jedyną porażkę poniósł z Amnatem Ruenroengiem. Yutthana Kaensa to 18-letni utalentowany tajski bokser wcześniej znany jako Stamp Kiatniwat. Na Iokę jeszcze nie jest gotowy.
Mój typ: Ioka przed czasem

3. Tego samego dnia w Ota-City General Gymnasium w Tokio zmierzą się ze sobą m.in.:

Jezreel Corrales – Takashi Uchiyama o pas WBA Super w super piórkowej
Prawdziwa perełka dla koneserów boksu. Rewanż za pojedynek z kwietnia br., w którym niedoceniany Panamczyk pozamiatał ring wieloletnim dominatorem SFeW. Czy 37-letniego Uchiyamę stać na odzyskanie tytułu i prestiżu. Moim zdaniem nie.
Mój typ: Corrales przed czasem

Ryoichi Taguchi – Carlos Canizales o pas WBA w junior muszej
Solidny Taguchi to aktualny król super muszej po przejściu wyżej Donniego Nietesa. Młody, niepokonany Wenezuelczyk Canizales dotąd zasłynął z seryjnego tłuczenia bumów i z informacji na Boxrecu podającej, że ma 411 cm zasięgu. Sprostowali to w końcu na 157 cm, a z takim zasięgiem Canizales będzie z Taguchim bez szans.
Mój typ: Taguchi przed czasem

4. Wreszcie w miejscowości Gifu odbędzie się pojedynek o zwakowany przez Donniego Nietesa pas WBO w junior muszej pomiędzy Moisesem Fuentesem i Kosei Tanaką. 31-letni Meksykanin to bokser rutynowany i solidny, ale niezbyt błyskotliwy. 21-letni obecnie Tanaka w swej 5 zawodowej walce zdobył pas WBO w słomkowej. Teraz stoczy pojedynek Nr 8 i chyba sobie poradzi.
Mój typ: Tanaka na punkty
Cytat:Jezreel Corrales – Takashi Uchiyama o pas WBA Super w super piórkowej
Prawdziwa perełka dla koneserów boksu. Rewanż za pojedynek z kwietnia br., w którym niedoceniany Panamczyk pozamiatał ring wieloletnim dominatorem SFeW. Czy 37-letniego Uchiyamę stać na odzyskanie tytułu i prestiżu. Moim zdaniem nie.
Mój typ: Corrales przed czasem

Nie mam pojęcia dlaczego, ale markuje chłopakowi jak pojebany Wink Zaczarował mnie kwietniową walką, gdzie to najpierw niewidzialny cios w pierwszej rundzie, a potem rzeźnia w drugiej sprawiły, że Uchiyama spadł z tronu. Chcę by Jezreel wziął ten rewanż i szedł na walki z innymi świetnymi zawodnikami tej dywizji wagowej. Lomachenko to moje marzenie i było już tego bardzo blisko, ale finalnie wrzucili tam średniego Waltersa :/

To będzie sporo fajnego boksu na koniec roku.
Są zmiany. Przeciwnikiem Yaegashiego nie będzie Melindo, lecz przeciętniak z Tajlandii Wittawas Basaepan. Łatwa robota dla Japończyka. Na tej samej gali (Tokio 30.12.) dodano ciekawą walkę w średniej pomiędzy Ryotą Muratą i Bruno Sandovalem. Murata powinien wygrać.
W Kioto nie będzie walki o pas IBF w koguciej. Przeciwnikiem Omoriego będzie ściągnięty z niższej wagi Rocky Fuentes. Faworytem pozostaje Japończyk.
Pierwsz gala bez niespodzianek. Wygrali Inoue (TKO6), Yaegashi (TKO12), Matsumoto (TKO6) i Murata (KO3). Właśnie wynik Muraty zasługuje na uwagę, bo rywal wydawał się dość silny.
Wiecie może, czy znajdzie się jutro jakie streamy na rewanż Corralesa z Uchiyamą?
Na razie zakończyła się gala w Gifu. Kosei Tanaka wygrał przez tko w 5 rundzie z Moisesem Fuentesem pojedynek o WBO w junior muszej. Tym samym zdobył 2 pas mistrzowski w 8 zawodowej walce i wyrównał rekord "Potwora" Inoue. Chyba Japończycy maja kolejny bardzo duży talent młodego pokolenia.
Niespodzianka w Tokio. Mistrz świata WBA w junior muszej Ryoichi Taguchi zaledwie zremisował z bumobijem Carlosem Canizalesem. W Kioto Shohei Omori znokautował Rocky'ego Fuentesa.
znalezienie streama do tej gali graniczy z cudem
Yukinori Oguni mistrzem świata IBF po jednogłośnym punktowym zwycięstwie na Jonathanem Guzmanem. Tym razem to król nokautu z Dominikany był liczony w 3 rundzie. Na razie wielki dzień japońskiego boksu. Zostali jeszcze Ioka i Uchiyama.
boxrec już podaje że Corrales wygrał przez SD

na Tokyo TV zamiast pokazać gale na żywo to oni woleli emitować jakieś denny reality show i teraz retransmitują z opóźnieniem
Stron: 1 2
Przekierowanie