Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Mairis Briedis
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Najlepszy bokser Łotwy i krajów bałtyckich nie jest jeszcze mistrzem świata, ale myślę, że wkrótce nim będzie. Sądzę też, że już zasłużył na to, aby poświęcić mu osobny wątek.

Mairis Briedis rozpoczął karierę od kickboxingu, w którym doszedł do mistrzostwa Europy w formule full contact. Potem przerzucił się na boks i w jednej z pierwszych walk wystąpił w barwach polskiego Knockout Promotions, ale na swoje szczęście nie podpisał żadnego kontraktu z Andrzejem Wasilewskim. Trzykrotnie występował w turnieju Bigger's Better i trzykrotnie ten turniej wygrywał (tych 9 zwycięstw nie ma w jego bilansie podawanym przez Boxrec). Na zawodowym ringu bokserskim Briedis dość długo obijał słabeuszy i nie był uważany za pięściarza czołówki wagi cruiser, w której występował. Rozgłos przyniósł mu dopiero jednorazowy wypad do wagi ciężkiej i znokautowanie Manuela Charra na ringu w Groznym w 2015. Wspaniały dla Łotysz okazał się rok 2016, w którym w wielkim stylu pokonał przed czasem kolejno Daniego Ventera, Olanrewaju Durodolę i Simona Vallily'ego. Obecnie Briedis posiada pas WBC Silver i jest oficjalnym pretendentem do pas WBC World. Jest pięściarzem o bardzo mocnym ciosie, poprawnej technice i niezłej motoryce. Stylowo sytuuje się pomiędzy sluggerem i boxerem. Jego oficjalny bilans to 21(18)-0.

Na zakończenie ciekawostka. Zauważyłem, że po wpisaniu do Google'a hasła "Briedis" w grafice wyskakują różne rogate stwory. Sprawdziłem dlaczego i okazało się, że po łotewsku słowo "briedis" oznacza jelenia, a po litewsku łosia.
W Bigger's Better przegrał też jedną walkę na punkty z Ivicą Bacurinem.
Wobec zapowiedzi pojedynku Tony Bellew - David Haye wszystko wskazuje na to, że pas WBC w cruiser zostanie zwakowany. Oczywiście boksem zawodowym rządzi pieniądz, więc wszystko jest możliwe, ale wydaje mi się, że Briedis jednak dostanie title shota bez czekania na wynik walki Haye - Bellew. Najbardziej prawdopodobnym rywalem Łotysza będzie Huck, choć Wasilewski podobno usiłuje wkręcić Włodarczyka. W moim odczuciu Łosiu bez problemu leje jednego i drugiego.
Mi się wydaje ze Briedis miałby spory problem by pokonać Hucka, który stosunkowo łatwo rozprawił się z Kuczerem, boksując większość pojedynku ze złamaną ręką...
(16-10-2016 04:15 AM)Hugo napisał(a): [ -> ]Najlepszy bokser Łotwy i krajów bałtyckich nie jest jeszcze mistrzem świata, ale myślę, że wkrótce nim będzie.

No i proszę Hugo, jak ładnie przewidziałeś. Smile Z kim teraz widzisz Łotysza? Ja, tak dla oka dla przyjemności zobaczyłbym go z Głowackim Jednak chyba za niedługi czas będzie go czekała walka z Kudriaszowem.

Jak widzisz taki ewentualny pojedynek Łotysza z Rosjaninem?
Poczekajmy z prognozami na rewanż Kudriaszowa z Durodolą. Nie mam w tej chwili jasności, co do rzeczywistych możliwości Rosjanina.
Czy Wam też Briedis przypomina trochę z twarzy Krzysztofa Cieślaka? W ogóle bardzo niepozornie wygląda Łotysz. Big Grin
Przekierowanie