Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Ortiz vs Scott, Monaco
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Luiz Ortiz vs Malik Scott

Monaco, Monte Carlo|12 Listopad 2016



Amerykanin Malik Scott (38-2-1, 13 KO) będzie rywalem Luisa Ortiza (25-0, 22 KO) podczas zaplanowanej na 12 listopada gali w Monte Carlo.

Pierwotnie informowano, że przeciwnikiem Kubańczyka będzie Carlos Takam, ale plany się zmieniły po tym, jak "King Kong" podpisał kontrakt z brytyjską grupą Matchroom Boxing. Dla 37-letniego boksera z gorącej wyspy listopadowy występ będzie stanowić debiut na europejskiej ziemi. W stawce znajdzie się pas WBA Inter-Continental w wadze ciężkiej.

35-letni Scott po raz ostatni walczył pod koniec października ubiegłego roku. Pokonał wtedy na punkty Tony'ego Thompsona. Rok wcześniej zwyciężył też Alexa Leapaia. W marcu 2014 przegrał natomiast w eliminatorze WBC już w pierwszej rundzie z późniejszym mistrzem świata Deontayem Wilderem.

Listopadowa gala będzie obfitować w ciekawe wydarzenia. Dojdzie na niej m.in. do rewanżu pomiędzy Arthurem Abrahamem (45-5, 30 KO) a Martinem Murrayem (33-4-1, 16 KO) oraz walki Jamie'ego McDonnella (28-2-1, 13 KO), mistrza WBA w wadze koguciej, z Liborio Solisem (25-4-1, 11 KO).

http://boxrec.com/show/741029
Gala chyba wreszcie skompletowana, więc można przymierzyć się do typowania:

1. Ortiz - Scott
Dużą niewiadomą będzie forma obydwu rywali, a także nastawienie Scotta, który z Wilderem podejrzewany był o podłożenie się. Jednak w 2 kolejnych walkach z Leapaiem i Thompsonem wypadł poprawnie i jeśli poważnie podejdzie do starcia z Ortizem, to może z tego wyjść bardzo ciekawy pojedynek. Scott nie będzie pasował Ortizowi i dzięki lepszej pracy nóg może go obskakiwać, a dzięki lepszej technice trzymać na dystans. Z drugiej jednak strony przewaga fizyczna Ortiza jest tak olbrzymia, że jak dopadnie przeciwnika gdzieś przy linach, to go skończy.
Typ: Ortiz przed czasem
2. Murray - Abraham
Obydwaj są past prime, ale reprezentują jeszcze przyzwoity poziom. 2 lata temu w pojedynku o pas WBO wygrał Abraham, ale zdaniem wielu był to werdykt niesłuszny. Tym razem jednak organizatorem gali nie będzie Sauerland, ale Hearn, co przemawia za Murrayem.
Typ: Murray na punkty
3. McDonnell - Solis
McDonnell jest mistrzem WBA od 3,5 roku i kilka razy bronił pasa z powodzeniem. Nie jest jakimś pięściarzem wybitnym, ale na pewno solidnym i inteligentnym w ringu. Solis jest raczej typem mocno bijącego osiłka i jako taki będzie pasował Brytyjczykowi. Jeżeli McDonnel nie nadzieje się na jakąś petardę, to powinien bez trudu wygrać.
Typ: McDonnell na punkty
4. Jason Sosa - Stephen Smith o pas WBA w super piórkowej
To może być najbardziej zacięta i najciekawsza walka gali. Sosa ma za sobą 2 spore sukcesy, jakimi były remis z Waltersem i wygrana przed czasem z Fortuną. Można jednak powiedzieć, że w pierwszej z tych walk trochę pomogli mu sędziowie, a w drugiej z kolei miał trochę szczęścia (był liczony i przegrywał na punkty). Smith to twardziel podobnie jak jego 3 bracia. Jest słabszy fizycznie od Sosy, ale umiejętnościami bokserskim go przewyższa. Stawił twardy opór Pedrazie w pojedynku o pas IBF. Dla mnie będzie minimalnym faworytem.
Typ: Smith na punkty
Wypowiedż Scotta: - Wybrałem Ortiza na swojego przeciwnika. Takiej walki chciałem. Powiedziałem swojemu promotorowi Tomowi Browne'owi, że interesują mnie Ortiz, Anthony Joshua albo David Haye. Odkąd Ortiz pokonał Bryanta Jenningsa zaczęło się mówić, że nikt nie ma z nim szans, że wszyscy się go boją i nie chcą z nim walczyć. Ja od razu chciałem tego pojedynku. Nie ma bokserów nie do pokonania i udowodnię to. Jeśli 12 listopada zaboksuję na miarę swoich możliwości, to gładko wygram z Ortizem. On szybko opadnie z sił i dostanie lekcję boksu. On jest na mojej drodze do mistrzowskiego tytułu. To jest czas, żebym zabłysnął i zgładził "King Konga". Z racji reputacji Ortiza ta walka odbije się szerokim echem na świecie. To dobrze, bo chcę żeby doceniono to co zrobię -
"Wybrałem Ortiza na swojego przeciwnika" he he dobre, .
Gala w Polsat Sport fight
Murray z nowym rywalem. Jak widzicie walkę



Ten Malik Scott naprawdę dobrze się porusza. Szkoda, że nie ma lepszej mentalności do tego sportu, bo by mógł dać Ortizowi mega dobrą walkę.
Scott to dobry bokser, ale jego szczęka jest można powiedzieć nie za twarda, .
Jego jaja nie są za twarde. Ortiz wygra to przed pierwszą rundą.
1 lewy krzyżowy lub prawy sierpowy i po walce. Raczej prawy Malik trzyma lewą na jajach XD.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Przekierowanie