Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Brook vs Golovkin 10.09.2016
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
Niepotwierdzona (bo opierająca się jedynie na słowach promotora Brooka Eddiego Hearna wypowiedzianych wkrótce po walce) informacja, że Brook prowadził na kartach sędziowskich po 4 rundach stawia wczorajszą walkę Gołowkin – Brook w całkiem nowym świetle. Czy to możliwe, że szykowano przekręt na niekorzyść championa z Kazachstanu? Nie podejmuję się odpowiedzieć na takie pytanie. Postawię jednak kilka pytań dodatkowych i na nie odpowiem. Wnioski niech każdy wyciągnie sam.

Skąd Hearn znał punktację tuż po walce?
Dziwne. Raczej sędziowie nie powinni go (ani nikogo innego) w tym momencie o niej informować. A może znał tę punktację już przed walką?

Czy można było uczciwie wypunktować prowadzenie Brooka po 4 rundach?
Moim zdaniem nie. Walka była w miarę wyrównana, ale rundy dość czytelne. Ponad 90% opinii, jakie czytałem w różnych miejscach przyznawało 2 rundę Brookowi, ale 1, 3 i 4 Gołowkinowi. Przy pewnej stronniczości można by na upartego widzieć Brooka jako zwycięzcę 4 rundy. Jednak 1 i 3 Gołowkin wygrał zdecydowanie.

Po co niesprawiedliwie punktować początkowe rundy na niekorzyść Gołowkina skoro z dużym prawdopodobieństwem można było zakładać jego wygraną przed czasem?
Pozornie nie ma to sensu. Chyba że szykuje się „wałek na kontuzję” czyli punktację po 4 rundach.

Co szeptał trener Dominic Ingle Brookowi do ucha po 4 rundzie?
„Nie martw się Kell. Jak będę widział, że już masz dość to rzucę ręcznik”
a może
„Kell, ty matole, na co czekasz? Daj szansę sędziom. Walnij go w końcu z główki, tak jak to zaplanowaliśmy. Musisz to zrobić w tej rundzie, bo obaj wiemy, że do kolejnej nie dociągniesz.”

Dlaczego do tej pory nie ogłoszono oficjalnie punktacji po 4 rundach?
Nie wiem.
Jak obejrzałem drugi raz na chłodno to dla mnie 2 i 4 dla Brooka.On naprawdę świetnie amortyzował te uderzenia GGG odchyleniami.
U mnie jeszcze trzecią Wink
Kazdy kto z pierwszych 4 rund dał trzy lub nawet cztery Rolleyes Brookowi jest dla mnie analfabetą bokserskim. Remis jeszcze jestem w stanie zrozumieć, choć dla mnie sytuacja była klarowna. 1,3 i 4 runda dla GGG, 2 dla Brooka.
Dobrze sie stało ze Gołowkin dążył do nokautu bo jeśli to prawda co mówi Hearn o punktacji to moglibyśmy mieć na koniec niezłe jaja.
U mnie było 3-1 dla Gołowkina ale właśnie zastanawiałem się nad czwartą rundą dla Brooka i pomyślałem sobie, że pewnie w Anglii sędziowie przyznali ją właśnie jemu.
Dzięki Martin,mimo to Cię szanuje kolego Smile

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/h...fa3a2dddbd
Joker
Miałem na myśli przede wszystkim sędziów którzy punktowali ten pojedynek i brytyjskich "ekspertów", z całym szacunkiem ale Twoja czy moja punktacja nic by tu nie zmieniła Wink. Dlatego dobrze sie stało ze to ci analfabeci nie decydowali.
Pierwsza to runda Golowkina,podniecilem sie koncowka Kella.Druga runda wyraźnie dla Brooka,trzecia i czwarta minimalnie.
Prędzej zapisałbym 4 rundy dla Golovkina niż 2 dla Brooka.
Dwóch punktowych nawet ośmieliło się pierwszą zapisać Brookowi.
No, ładny wałek się szykował.
Czy jest gdzieś podana oficjalna punktacja sędziów runda po rundzie, czy nadal to wszystko oparte jest na luźnej gadaninie?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
Przekierowanie