Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Głowacki vs Usyk
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
Naprawdę znakomita rozpiska się szykuje, jeszcze jak dojdzie Cieślak - Fields to naprawdę będę w lekkim, ale pozytywnym szoku. Takiej gali chyba jeszcze na naszej ziemi nie było. Spodziewałem się, że oprą event tylko na walce wieczoru, ale srogo się pomyliłem.

Natomiast, jeśli chodzi o walkę wieczoru, to również mam wrażenie, że Usyk prezentuje wyższe umiejętności niż Głowacki. Polak musi liczyć na takie elementy jak małe doświadczenie Ukraińca, jego pierwsza walka na wrogim terenie, bo nie mam wątpliwości, że czysto technicznie, Usyk przewyższa "Główkę". Tylko, że w boksie to jest fajne, że nie zawsze to decyduje, także liczę na miłą niespodziankę.
Głosowałem na późne KO na Usyku ale im bardziej obserwuję i poznaję Ukraińca to ta walka robi się coraz trudniejsza dla Główki.
(27-08-2016 05:41 PM)kubala1122331 napisał(a): [ -> ]Naprawdę znakomita rozpiska się szykuje, jeszcze jak dojdzie Cieślak - Fields to naprawdę będę w lekkim, ale pozytywnym szoku. Takiej gali chyba jeszcze na naszej ziemi nie było. Spodziewałem się, że oprą event tylko na walce wieczoru, ale srogo się pomyliłem.

Naprawdę jara Cie rozpiska tej gali? walka Wawrzyka z wrakiem Sosnowskiego? Ewy Piątkowskiej z jakąś leciwą pół polką? akurat te walkę broni jej stawka czyli pas WBC. Walka Szymańskiego o młodzieżowy pas z niejakim Villalobosem z rekordem 9-1, który nie cały miesiąc później ma kolejną walkę? a może walki Stępnia i Dąbrowskiego Cie tak jarają, że nazywasz te rozpiskę najlepszą w historii? Daj Pan spokój... mnie osobiście nic poza Głowacki-Usyk na tej gali nie grzeje, ale jeżeli ktoś inny widzi w tej rozpisce wielki boks to ma do tego prawo. Pozdrawiam.
RedHawk
Być może gala w Krakowie, gdzie w walce wieczoru walczyli Adamek ze Szpilką miała nieco lepszy undercard, innych eventów o podobnym poziomie nie widzę. Zresztą porównajmy, zakłądając, że wszystkie walki w Gdańsku faktycznie odbędą się.

Szpilka - Adamek < Głowacki - Usyk
Sulęcki - Proksa > Piątkowska - Lopez
Chudecki - Syrowatka > Wawrzyk - Sosnowski
Kostecki - Sołdra < Cieślak - Fields
Żeromiński - Maciec < Szymański - Villalobos
Gudel - Kaczor < Stępień - Dąbrowski

Porównajmy jeszcze to z ostatnią galą PBN
Adamek - Molina < Głowacki - Usyk
Wawrzyk - Rekowski = Wawrzyk - Sosnowski
Cieślak - Palacios = Cieślak - Fields
Masternak - Fields = Piątkowska - Lopez (jednak dziewczyny walczą o pas, to zawsze stawka większa)
Jackiewicz - Syrowatka < Szymański - Villalobos

Nie mówię, że undercard jakoś mnie mega mega ekscytuje. Jest jednak naprawdę dobry, jak na polskie warunki, a main event sprawia, że w mojej opinii lepszej gali sumarycznie jeszcze nie było. Choć oczywiście takie coś jak Wawrzyk - Sosnowski czy Łaszczyk - Gudel (jak do tego dojdzie) to zwykłe freaki.
Undercard wydaje się dobry - lepszy niż w rzeczywistości dlatego, że na samym początku wydawało się, że oprócz walki wieczoru nie będzie więcej żadnych fajnych nazwisk. A później trochę tego doszło: Wawrzyk, Cieślak, Piątkowska... wcześniej się wydawało, że kartę uzupełnią bokserzy pokroju Marcina Siwego.
Undercard jest przyzwoity, tak że nie ma się czego specjalnie przyczepić, ale też nie ma się czym zachwycać. Z drugiej strony to i tak, jak na tak wielkie obciążenie finansowe tej gali, rozpiska prezentuje się nieźle. Mi osobiście bardziej podobał się undercard z PBN Adamek vs Szpilka, ale nie jest źle. Mogliby jedynie dać sobie spokój z Sosnowski vs Wawrzyk.
Że Wawrzyk godzi się na taki miss Match,a nawet freak, słyszałem ostatnio że jasno jeszcze myśli
o "sukcesach" w hw Wink jakby to nie brzmiało, a tu bierze walkę z dziadkiem komentatorem
dla kasy, zamiast szukać gdzieś jakiś wyzwań, z ciekawymi journeymanami, Sosna
nie jest teraz tak owym.
Całkiem fajna zapowiedź:



(28-08-2016 12:38 PM)Wietnam napisał(a): [ -> ]Że Wawrzyk godzi się na taki miss Match,a nawet freak, słyszałem ostatnio że jasno jeszcze myśli
o "sukcesach" w hw Wink jakby to nie brzmiało, a tu bierze walkę z dziadkiem komentatorem
dla kasy, zamiast szukać gdzieś jakiś wyzwań, z ciekawymi journeymanami, Sosna
nie jest teraz tak owym.

Nie oszukujmy się, dużą rolę odgrywała tutaj kasa, którą wyłożył Polsat... Sosnowski głupi nie jest, widział co zrobił Wawrzyk z jego pogromcą Marcinem Rekowskim, za małe pieniążki znokautować by się nie dał. A Andrzej, cóż... miejmy nadzieje, że potraktuje te walkę jak koleżeński sparing i nie zrobi jakiegoś poważniejszego uszczerbku na zdrowiu Dragonowi.
Kilka wypowiedzi o walce wieczoru dziennikarzy ze znanych czasopism:

Matt McGrain (SweetScience): Usyk ma niezwykły balans, potrafiąc bić z praktycznie każdej pozycji (prawie jak Calzaghe, choć to nie ten poziom). Głowacki to pięściarz kontry. Usyk chce bić - Głowacki wyczekać uderzenie, oddać i zadać serię niszczących ciosów na tułów. Usyk to precyzja, Głowacki dziki i grzmiący, chcący wyczekać, a później dominować nad rywalem bezpośrednimi atakami, pięściarz. Ktoś będzie miał bardzo ciężką noc. Usyk jest szybki na nogach, co pozwala mu uciec, kiedy jest w trudnej sytuacji. To się znacznie starszemu Cunninghamowi nie udawało. Do tego bije mocniej, więc szczęka Głowackiego przejdzie trudny test - czy Polak, trafiany mocnymi uderzeniami, będzie w stanie skutecznie przeprowadzać akcje ofensywne? Jeśli tak, to nie powinien miec problemu z trafianiem Usyka na korpus, co sprawi, że końcowe rundy mogą być bardzo, bardzo interesujące. Glowacki nie bije "rozpoznawczych" uderzeń - bije ciosy, które mają swój cel, z różnych płaszczyzn. Usyk trafi (w Gdańsku) na rywala z najwyższej półki, który fauluje równie dobrze, jak walczy. Pomimo wszystko, spodziewam się triumfu Usyka. Głowacki wygrał z Cunninghamem ale - przynajmniej na moich kartach punktowych - potrzebował do tego wszystkich swoich nokdaunów. Pod dwoma warunkami: że wytrzyma ciosy na korpus i wytrzyma nerwowo. Nie mam większych wątpliwości co do pierwszego; to drugie okaże się dopiero w ringu. Ci, którzy będą na sali, będą nagrodzeni jedną z dwóch rzeczy: zobaczą wielką walkę albo narodziny potencjalnej gwiazdy. Albo dostaną obie z nich.

Zachary Alapi (Fansided): Usyk, podobnie jak Artur Beterbijew (którego pokonał na igrzyskach w Londynie), bardzo szybko wspinał się w zawodowych rankingach, wygrywając pas WBO Intercontinental. Podobnie jak Wasyl Łomaczenko, kolega z olimpijskiej reprezentacji Ukrainy, Usyk jest jednym z tych pięściarzy, którzy szybko chcą walczyć z najwybitniejszymi, osiągnąć światowy poziom. Jeśli Usyk ma "papiery" na przyszłego mistrza, to Głowacki jest wzmocnioną granitem siłą natury, a styl jego walki powinien odpowiadać temu, co pokazuje w ringu Usyk. Walka Głowacki - Usyk na pewno zakończy się nokautem i byłoby fascynujące przekonać się, czy Ukrainiec już na początku kariery będzie potrafił się wznieść na najwyższy poziom. Spodziewając się brutalnej akcji, potężnych ciosów i znanej wszystkim determinacji Głowackiego, nie można tej walki przecenić.

Derek Bonnett (SecondsOut): Głowacki zasługuje na same superlatywy za walkę z Huckiem, ale patrząc na przebieg tego pojedynku, równie dobrze można sobie wyobrazić inne jego zakończenie. Usyk jest na pierwszym miejscu wśród talentów/prospektów i ma wystarczająco dużo atutów by pozbawić Polaka przytomności i pasa.

Patrick McHugh (Boxing24): Najtrudniejsza walka dla Usyka od czasu, kiedy w 2003 roku został profesjonalistą. Usyk nie był jeszcze testowany, więc będzie interesujace jak poradzi sobie z Głowackim, uważanym przez cześć fanów boksu za najlepszego pięściarza wagi junior ciężkiej. (...) Mierzący 190 cm wzrostu Usyk będzie miał przewagę wzrostu i zasięgu ramion nad Głowackim, choć wygląda na to, że Głowacki bije mocniej. Usyk potrafi bardzo mocno uderzyć z lewej ręki, ale jest bardziej ekonomiczny w mocnych ciosach - lubi poczekać zanim mocno trafi. 29-letni Ukrainiec wydaje się mieć umiejętności, które pozwolą mu pokonać Głowackiego i rządzić przez długi czas w wadze junior ciężkiej. (...) By pokonać Polaka, Usyk będzie się musiał z nim bić, ponieważ sama przewaga zasięgu ramion nie wystarczy, żeby utrzymać mistrza świata w dystansie. Głowacki potrafi szybko skracać dystans walcząc przeciwko wyższym od siebie rywalom - robił to przeciwko Cunninghamowi przez całą walkę. Samo boksowanie może 17 września nie wystarczyć Usykowi do zwycięstwa

James Slater (EastSideBoxing): To będzie na pewno najlepsza walka wagi junior ciężkiej w 2016 i być może kandydat do walki roku. Usyk chce pobić rekord Evandera Holyfielda, który zdobył pas mistrza świata w dwunastej walce, po niezapomnianych 15 rundach z Dwightem Muhammadem Qawi. Co prawda nie ma zawodowego doświadczenia mistrza - nigdy nie walczył więcej niż 9 rund - ale wydaje się mieć ogólnie większe umiejętności... i ma znakomitą przeszłość amatorską. To może być walka ognia z ogniem albo pojedynek szachów – być może jedno i drugie. Głowacki będzie miał za sobą własnych kibiców, ale czy to będzie miało decydujące znaczenie? Jeśli Usyk nie będzie miał kłopotów w końcowych rundach, może wygrać na punkty. Ale z drugiej strony ciężko stawiać przeciwko Głowackiemu. Głowacki - Usyk: walka gdzie szanse są podzielone 50/50.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
Przekierowanie