Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Najman już szykuje się na Szpilkę i Binkowskiego
Będzie forma życia.



A tu ten nowy wywiad z Binkowskim.



Gala w Radomiu to kolejne dobitne potwierdzenie nędzy polskiego boksu zawodowego. Podziwiany za technikę prospekt Runowski męczy się z anonimowym Tanzańczykiem, samozwańczy lider polskiej HW dostaje ciężki łomot od journeymana, a budowlaniec z Ukrainy nagle zaczyna aspirować do miana największej nadziei polskiej HW (jak dostanie obywatelstwo).

Polski stan posiadania na wrzesień 2017 jest następujący:
- dwóch bardzo dobrych bokserów (Głowacki i Sulęcki) niestety traktowanych po macoszemu przez promotora, których talenty zapewne zostaną zmarnowane
- dwóch prospektów (Balski i Stępień)
- kilku (Łaszczyk, Syrowatka, Szeremeta, może o kimś zapomniałem) bokserów o dobrej technice, ale słabych fizycznie, którzy mogą marzyć jedynie o karierze na skalę europejską
- jeden obiecujący chłopak w amatorskiej HW (Stawirej) na którego trzeba chuchać i dmuchać, bo jako jedyny ma odpowiednie warunki fizyczne
- dwóch emerytów (Adamek i Wach), którzy niczego wielkiego już nie zwojują, ale jeszcze coś mogą wygrać

Może o kimś zapomniałem (więc go z góry przepraszam), ale cała reszta to albo bokserzy schyłkowi (którzy dla własnego dobra powinni zakończyć karierę) albo sztucznie wykreowane beztalencia albo koksiarze.
(10-09-2017 11:18 AM)Hugo napisał(a): [ -> ]Może o kimś zapomniałem (więc go z góry przepraszam), ale cała reszta to albo bokserzy schyłkowi (którzy dla własnego dobra powinni zakończyć karierę) albo sztucznie wykreowane beztalencia albo koksiarze.

Rozumiem, że Cieślak i Wawrzyk to koksiarze, Szpilka i Zimnoch to sztucznie wykreowane beztalencia, ale jest jeszcze Szymański, Masternak i Diablo, no chyba, że tego ostatniego kwalifikujesz do grupy emerytów z Adamkiem i Wachem.
No i jak zakwalifikować Kownackiego? Oficjalnie boksuje na licencji amerykańskiej.
W Szymańskiego trudno wierzyć po ostatnich występach. Porażka z Vilalobosem i walka o życie ze schyłkowym, przeciętnie uderzającym, naturalnym 147 lbs Jackiewiczem nie rokują najlepiej.

Masternak to taki przypadek, który trudno jednoznacznie określić. Jest za dobry, by postawić na niego krzyżyk, a za słaby by osiągnąć sukcesy w dzisiejszej CW. Choć ja nie mam żadnych oczekiwań względem niego.

Jestem ciekaw, co pokaże Cieślak po powrocie na ring i czy zostanie jeszcze cokolwiek z jego destrukcyjności.

A Kownacki to chyba ten sam casusu, co Michalczewski. Tyle, że boksuje dla Amerykanów, nie dla Niemców i jest bardziej sympatyczny, co w sumie sprawia, że kibice bardziej go lubią i traktują jak swojaka.
@Martin
O Masternaku rzeczywiście zapomniałem, ale redd dokładnie określił jego przypadek. W sprzyjających okolicznościach może zdobyć jakieś EBU, IBO (jak wygra z Lereną, co nie jest pewne) lub WBC Silver. Ten poziom to kres jego możliwości.
Włodarczyk to dla mnie bokser schyłkowy i mniej perspektywiczny od Adamka i Wacha, których wymieniłem. On już nic wartościowego nie wygra, bo nawet zwycięstwo nad średniakiem Gevorem dostał w prezencie od sędziów.
Szymański to też przypadek na dziś niejednoznaczny. Może beztalencie, ale raczej typ nygusa, któremu nie chce się trenować i marnuje talent (jak niegdyś Kostecki).
Kownacki to dla mnie Amerykanin polskiego pochodzenia. Nic nie wiem o tym, żeby posiadał polskie obywatelstwo, albo się o nie starał. Podobnie było z Wolakiem i Michalczewskim, ale oni pod koniec kariery polskie obywatelstwo odzyskali i boksowali jako Polacy.
Skoro wyemigrował w wieku 7 lat to musi posiadać polskie obywatelstwo.
Już kiedyś była na ten temat dyskusja. Jeżeli rodzice pozbyli się polskiego obywatelstwa, to zapewne zrobili to samo w imieniu niepełnoletniego dziecka. On musiałby wystąpić do ambasady o przywrócenie. Według Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Kownacki#cite_note-2 Kownacki to polski bokser pochodzenia ukraińskiego i obywatel USA. Czyli do definicji "polskiego boksera" chyba bliżej Werwejce niż Kownackiemu, bo przynajmniej wiemy, że w Polsce mieszka i o polskie obywatelstwo się stara.
Ciekawa sprawa z tym "ukraińskim" pochodzeniem. Nazwisko raczej polskie, więc prawdopodobnie polska rodzina mające swoje korzenie w Galicji Wschodniej.
(10-09-2017 03:10 PM)Hugo napisał(a): [ -> ]Jeżeli rodzice pozbyli się polskiego obywatelstwa, to zapewne zrobili to samo w imieniu niepełnoletniego dziecka.
Ale po co mieliby się pozbywać obywatelstwa? W niektórych przypadkach (tylko w niektórych) byłoby to do wytłumaczenia w czasach PRL, ale nie w 1996, kiedy rodzina Kownackiego przeniosła się do USA.
@Metzger
Już kiedyś dyskutowaliśmy na ten temat. Nie wiem po co, ale chyba tak zrobili, skoro Kownacki w Boxrecu figuruje jako bokser amerykański, a w Wikipedii ma podawane obywatelstwo amerykańskie. Nigdzie nie ma śladu, że ma też inne. A np. Christian Hammer to według Boxreca bokser rumuński. Z kolei Arthur Abraham wg Wikipedii (angielskiej) posiada 2 obywatelstwa: Armenii i Niemiec.

@Krychu
Kogoś z rodziców lub dziadków pochodzących z Galicji Wschodniej posiada chyba co trzeci Polak ( w moich stronach to nawet ze 70%), lecz nikt z tego powodu nie jest uznawany za osobę ukraińskiego pochodzenia.
Przekierowanie