Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Ciężka dola sędziego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na blogu "Prawy Prosty" ( i na ringpolska.pl) bardzo ciekawy wywiad z sędzią Leszkiem Jankowiakiem. Warto przeczytać cały: http://prawyprosty.com/2016/03/16/leszek...nia-cz-1/, ale pozwolę sobie odnieść się do najciekawszych poruszanych w nim zagadnień.

1. Sędziowanie w boksie zawodowym jest bardzo marnie opłacane. Nie sposób z tego wyżyć i jest to jedynie pasja dla hobbystów. Muszą sami opłacać przeloty i męczyć się w jakichś tanich podłych hotelach, bo na lepsze ich nie stać. Do tego dochodzą dalekie podróże na konwencje federacyjne. Jak nie Hawaje, to np. Panama i trzeba lecieć. A ja tych szlachetnych pasjonatów sportu posądzałem o branie łapówek i inne niecne przekręty. Zgrzeszyłem i chyba będę musiał się z tego wyspowiadać przed Wielkanocą.

2. Polscy sędziowie boksu zawodowego nie przechodzą testów sprawnościowych ani testów z języka angielskiego. Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie...

3. Na galach Sauerlanda opieka nad oficjelami jest na najwyższym poziomie. Jest do tego wyznaczony specjalny człowiek. Ale żeby były jakieś naciski lub propozycje? Nie. W życiu. Szlachetny i uczciwy gość z tego Sauerlanda. A tyle hejtu się na niego wylewa. O co to go niesprawiedliwie nie posądzano?

4. Po walce Mollo - Zimnoch jakaś organizacja społeczna "Uczciwość w sportach walki" domaga się od PWBZ odsunięcia sędziego Jankowiaka od sędziowania walki wieczoru na Polsat Boxing Night. Więc po pierwsze ta cała organizacja to może być dwóch 13-letnich gówniarzy. A po drugie to mogą sędziemu Jankowiakowi skoczyć, bo jego wyznaczył nie PWBZ, a IBF. Teraz już nareszcie wiemy po co te wszystkie pasy WBC Baltic, IBF Inter-Galactical itp itd. Kto daje pas, ten daje sędziów. Rozumiemy też przynajmniej, że jednak warto było pomęczyć się na tych Hawajach.
Fajny artykuł ale wkradł Ci się Hugo przecinek do linku. Podaję jeszcze raz link: http://prawyprosty.com/2016/03/16/leszek...ania-cz-1/
Szkoda, że nie zapytano Jankowiaka o jego werdykt w walce Jackiewicz vs Zaveck II Smile Niemniej sędzia ten jest jednym z lepszych ringowych w Polsce, jeśli nie najlepszym. Fajny wywiad, trochę od kuchni ukazujący działanie świata bokserskiego.
(18-03-2016 03:48 PM)saliman1 napisał(a): [ -> ]Druga część:

http://prawyprosty.com/2016/03/18/leszek...ania-cz-2/
Zaskoczyło mnie, że nie widział żadnej z walk Moliny. Myślałem, że gość który siedzi w tym biznesie walki mistrzowskie stara się oglądać i to w kategorii królewskiej.

A tak ogólnie to widać, że to inteligentny, normalny facet.
Przekierowanie