Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Najlepsi bokserzy Azji Środkowej (bez Kazachstanu)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przedstawiciele Uzbekistanu i Tadżykistanu od lat liczą się w boksie amatorskim, co jednak nie znalazło dotąd przełożenia na sukcesy w boksie zawodowym. W Turkmenistanie i Kirgistanie boks jest mniej popularny.

UZBEKISTAN

Bahodir Mamadżonow (kogucia)
Bokser z amatorską podbudową (ok. 170 stoczonych walk). Boksuje w USA. Ma w bilansie jedynie 2 porażki z bardzo dobrymi rywalami (Darleys Perez, Richard Commey).

Rusłan Czagajew (ciężka)
Dwukrotny mistrz świata w amatorskim boksie. W 2007 zdobył tytuł WBA, pokonując Nikołaja Wałujewa. Stracił go po porażce z Władimirem Kliczką w 2009. Poza tym przegrał jedynie z Aleksandrem Powietkinem i Lucasem Browne'em. Czagajew jest bokserem wszechstronnym, lecz nieco ograniczonym przez słabe warunki fizyczne. Od kilku lat znajduje się w fazie schyłku.

Ahror Muralimow (ciężka)
Bokser obdarzony mocnym ciosem, lecz ograniczony przez słabe warunki fizyczne. Boksuje w USA i był niepokonany w 16 walkach. Jednak dwie kolejne porażki z Derrikiem Rossym i Jarrellem Millerem postawiły jego karierę pod znakiem zapytania.

TURKMENISTAN

Serdar Hudajberdijew (super półśrednia)
Hudajberdijew z powodzeniem reprezentował swój kraj na wielu imprezach w boksie amatorskim ( w wadze 60 kg). W 2016 zadebiutował jako zawodowiec na amerykańskim ringu.
Szczerze mówiąc to nie znam żadnego z tych bokserów, a przynajmniej ich nazwisko nie zapadło mi w pamięć.
Może tak uzupełnić te wpisy o zdjęcia?
Ja Muralimov'a kojarzę tylko z tych dwóch przegranych na jego nieszczęście. x) Co jak co, ale Chagaev'a to chyba powinieneś znać. Big Grin Chociaż to też zależy kto czym się interesuje, ja w stosunku 8:2 obserwuję wagę ciężką w porównaniu do tych lżejszych. ;d
Największe osiągnięcie Muralimowa to wygrana w 5 rundzie przez tko z Durudolą. Jego porażka przez ko z Jarrellem Millerem to też nie była walka "do jednej mordy", tylko ostra wymiana ciosów, w której początkowo przeważał Uzbek.
W super lekkiej pojawił się superpuncher z Uzbekistanu, Szochżachon Ergaszew. Oto próbka jego możliwości:
https://www.youtube.com/watch?v=5NSrclSyKtc
Doświadczony journeyman w zasadzie miał dosyć po zainkasowaniu 2 ciosów Ergaszewa, co świadczy o ich mocy.
Poniżej wywiad z Ergaszewem, w którym ujawnia on swoje ambitne plany:
http://www.boxingtalk.com/pag/article.php?aid=30950

W Boxrecu można przeczytać, że Ergaszew ma 17 lat. To przekłamanie, bo w rzeczywistości ma 25 lat.
Przekierowanie