Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Parker vs Takam. 21 maj
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Joseph Parker vs Carlos Takam .21 maj 2016

Joseph Parker (18-0, 16 KO) potwierdził na jednym z portali społecznościowych, że 21 maja skrzyżuje rękawice z Carlosem Takamem (33-2-1, 25 KO).

Przypomnijmy, iż obaj pięściarze zostali wyznaczeni przez federację IBF do starcia o miano oficjalnego challengera do tronu wagi ciężkiej. Lepszy z tej dwójki będzie miał zagwarantowany bój o mistrzostwo świata królewskiej kategorii najpóźniej do połowy stycznia przyszłego roku.

Bokser. org

No to mamy 21 maja z wagą ciężką na całego. !
To będzie prawdziwy test dla Parkera. Carlos to kawał byka i on każdemu czołowemu zawodnikowi HW stawia duży opór. Zobaczymy na co stać Josepha. Jeśli jeden i drugi będzie optymalnie przygotowany (a tak powinno być) do walki, to będą grzmoty! Stawiam minimalnie na Parkera choć to ta walka zweryfikuje tak naprawdę możliwości Nowozelandczyka.
Tak jest ,Carlos się nie przewraca od byle czego,
tak jak niektórzy rywale Joe
Zawodnik ze sk*****wem we krwi, test dla Parkera
jestem pewien że w tej walce jego szczęka też
będzie przetestowana.
No i oczywiście zobaczymy czy kondycjnie jak
przyjdzie walczyć z Takamem dłużej, wytrzyma.
Bardzo ciekawa walka.
Pokażę ludziom, na co mnie stać. A Parker wcale nie jest tak wysoki jak myślałem - mówi Carlos Takam (33-2-1, 25 KO), który za dziesięć dni w ostatecznym eliminatorze do tronu federacji IBF wagi ciężkiej spotka się z Josephem Parkerem (18-0, 16 KO).

- Każda kolejna walka to coraz większe wyzwanie. Ten pojedynek będzie najważniejszy w mojej dotychczasowej karierze i żeby stawić mi czoła, Parker będzie musiał być w życiowej formie. Bo ja jestem i przybyłem tu po zwycięstwo. Oczywiście mój rywal to dobry zawodnik, lecz ja jestem jeszcze mocniejszy. Zobaczycie, znokautuję go, będę od niego silniejszy - mówi Kameruńczyk zamieszkały na stałe we Francji.

- Parker to ciekawy prospekt, jednak ten pojedynek da odpowiedź, czy zostanie pretendentem, czy pozostanie nadal prospektem. To będzie dla niego poważny test, tym bardziej, że jak dotąd nie miał jeszcze do czynienia z zawodnikiem pokroju Carlosa. A Carlos? On walczył już w Rosji z Powietkinem, w Paryżu z Thompsonem czy Perezem w Kanadzie. On już ma takie testy za sobą i udowodnił, że należy do światowej czołówki. Wszyscy spodziewają się, że Parker będzie szybszy, a my będziemy dążyć do półdystansu, ale zobaczymy jak będzie naprawdę - dodał Christian Cherchi, promotor Takama.
Takam pewnie byłby silniejszy od Parkera jeśli chodziło o wyciskanie sztangi, martwy ciąg czy spacer farmera, natomiast jeśli chodzi o sile ciosu to tu przewaga Nowozelandczyka będzie niepodważalna. Przewiduje wygrana Parker przez KO w rundach 10-12
Takam może nie mieć silniejszego pojedynczego ciosu, ale przy jego agresywnym stylu w którym uderzenia kumulują się te różnice mogą być zatarte. Dla mnie walka to typowe 50/50. Niby Parker ma "papiery" na pokonanie Kameruńczyka, ale Takam to typ boksera, który może złamać psychicznie nieopierzonego Nowozelandczyka.
Co do ciosu Takama, to jest to ciekawa sprawa. Nie wydaje się bić najmocniej, starucha Granta musiał solidnie skumulować, a w innych walka też nie sprawiał wrażenia punchera. Ale zdaje się, że Mariusz Wach powiedział kiedyś, że Takam jest najsilniej bijącym pięściarzem z jakim się mierzył (był u niego na sparingach).

Jeśli chodzi o tę walkę, to mam z nią problem. Myślę, że na razie Parker boksuje poniżej potencjału, ale może być to spowodowane marnymi rywalami. Joseph wychodzi do ringu niszczyć rywali, przez co odkrywa się i popełnia błędy. Tym razem rywal jest klasowy, więc powinien boksować bardziej z głową i więcej używać ciosów prostych. Takam jest dobrze wyszkolony, ale niezbyt mobilny i miewa problemy kondycyjny (nosi na sobie sporo tego mięcha) - jego najmocniejszym atutem jest siła fizyczna. Prawdziwy test dla Nowozelandczyka - uznaję go za faworyta, ale nieznacznego. Myślę, że jeśli będzie boksował mądrze, to dzięki swojej szybkości powinien obskoczyć Kameruńczyka, tylko czy tak silny fizycznie bokser, jak Carlos pozwoli narzucić sobie walkę, z wyższym rywalem, na dystans? Wiele zależy, czy Takam będzie miał respekt przed uderzeniami rywala - to może być klucz do tej potyczki.
Możecie mi polecić jakąś dobrą walkę Takama, w której pokazuje wszystkie swoje atuty? Oraz również najlepszą Parkera?
Oczywiście że Takam vs Povietkin, I Takam vs Perez sobie obejrzyj,

https://m.youtube.com/watch?v=DhO3fEUKutA
Sasza vs Takam, super pojedynek.

Dla Parkera to będzie pierwszy poważny test, ostatnie walki które widziałem to
były szybkie demolki, Tupou też szybko został unicestwiony.
Z Waszych wypowiedzi wynika, że ta walka dla Parker'a będzie trudniejsza niż Joshuy: Whyte, Martin i Breazeale razem wzięci. Big Grin

Co do wypowiedzi Wacha, to uważam, że może się nie mylić. W końcu kto jak kto, ale on już nie jeden cios na szczęce miał i pewnie zna się na rzeczy. Wink
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Przekierowanie