Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Polsat Boxing Night Kraków 02.04.2016
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Kulisy walki Adamek-Molina okiem sędziego Jankowiaka
Warto się zapoznać z argumentacją obronną Jankowiaka.

A tutaj rozstrzygająca sytuacja z nieco innej perspektywy:


Cały ten konflikt Borek - Wasilewski mnie bawi. Pomijam już decyzję Jankowiaka, którą uważam za słuszną, Mati chyba musiał umoczyć u buka gruby hajs, że tak się rzuca.

Pytanie tylko, czy jeśli ten konflikt się rozwinie, to nie będzie to typowa sytuacja lose-lose. Traci i Wasilewski, bo ludzie patrzą na niego krzywym okiem przez rzekome ustawianie walk, ale traci też Polsat. Nawet najzwyklejszy Janusz nie zapłaci za PPV jeśli będzie wiedział, że walki są niby ustawiane. Więc podejrzewam, że Polsat szybko Borka zdyscyplinuje, a ostatecznie największą stratę poniesie on sam, za wrzucanie mocnych oskarżeń, których później niczym nie poprze.
Dla mnie to wogóle paranoja że dziennikarz sportowy opłaca obóz pięściarzowi i oficjalnie wyskakuje z takimi tekstami do promotora. Borkowi chyba wywaliło korki albo się gowno zna na boksie, można było puścić tą walke dalej ale robić aferę z takiego czegoś, ile walk bokserkich widział Borek że takie zakończenie jest dla niego kontrowersyjne? Niewątpliwie Jankowiak popsuł ustawkę punktową i tu leży problem. Może Wasyl chciał usunąć Adamka w cień żeby polsatowi zostali tylko jego bokserzy? Myślę że Polsat uciszy Borka i żadnego prania brudów w Puncherze nie będzie. A Mati jak chce szukać kontrowersji to niech się czepi wypowiedzi szefa o Kownackim bo to jest prawdziwy dramat i obraz tego jak polsat podchodzi do boksu.

multimed

Ja nie rozumiem Adamka, rozmienił się na drobne jak przeszedł na wagę ciężką, mógł być klasowym pięściarzem w niższej kategorii wagowej to skłoniła go kasa ...

... teraz jest mieszany (słusznie) z błotem.

Dla mnie to upadek sportowych ideałów
Śmieszny ten Borek. Odgraża się Wasilewskiemu, że powyciąga brudne historie? A kto, jak nie Polsat pokazywał gale Wasilewskiego i, jak widać, miał pojęcie o pewnych nieprawidłowościach? Po czasie wszyscy są oburzeni i chcący naprawiać świat. A gdzie byli wcześniej? Ciekawe dlaczego Borek, kreujący się na ostatniego sprawiedliwego polskiego boksu, nie poruszy sprawy 88-83 dla Adamka? Bo szef pogrozi paluszkiem? Bo Adamek to kolega? Jeśli chce się robić porządki, to na całego, z pełną stanowczością, bo inaczej wychodzi się na stronniczego i do bólu subiektywnego. Być może Jankowiak popsuł Polsatowi zabawkę i kolejne PPV z udziałem Tomasza, więc teraz robi się aferę z sytuacji, która owszem, dyskusyjna, ale nie będąca wbrew przepisom bokserskim. My tymczasem mamy wojnę medialną i robienie nagonki. Wychodzi z tego, że Leszek Jankowiak jest jedynym problemem sędziowania w Polsce.

Zresztą całe zamieszanie nie robi za dobrze PBN. Zagraniczni bokserzy, widząc że składane są protesty, jakieś odwołania, pojawiają się niejasności, mogą nie być chętni na przyjazdy do Polski, albo żądać dużych pieniędzy.

Ta cała sytuacja, to pokaz polskiego kołtuństwa, nic więcej. Robienie afery w mediach, bicie sędziego przez jakiegoś debila - a wszystko to przez dyskusyjną sytuację w walce II ligi wagi ciężkiej, między solidnym średniakiem, a wypalonym, past prime Cruiserem walczącym w nieswojej dywizji. Ktoś napisze, że sentymenty, ale pewien brak dystansu i rozemocjonowanie robi się niesmaczne. Sędzia podejmuje dyskusyjną decyzję przeciwko Polakowi - źle! skandal! spisek!
Sędziowie szykują wałek pod Polaka - cisza, brakuje tylko głosów, że na wyjeździe trzeba wygrać wyraźnie, bo to norma, że w boksie kradną. Typowe "Kali ukraść krowa - dobrze, Kaliemu ukraść krowa - źle".
Borek od dawna jest śmieszny. To jakaś pseudo afera, tym dobrym ma być Borek i polsat a tym złym Wasilewski i Jankowiak. Ale jaka telewizja taki dziennikarz.
Ja dziękuję, czy tylko Kliczko w ostatnich latach potrafił przegrać i nie płakać po walce? Chyba właśnie m.in. po tym można poznać prawdziwego mistrza, że potrafi przegrać z klasą. Te próby wymuszenia korzystnego rozstrzygnięcia przy zielonym stoliku są naprawdę bardzo żenujące. A Adamek mógł to rozegrać z klasą i zdobyć szacunek wielu. Mógł powiedzieć "chłopaki dajmy spokój, był strzał w pysk, nie dałem rady - jest game over". Ale widać, że tu chodzi o powrót do gry, bo skąd tyle zacięcia w dochodzeniu zwycięstwa przy zielonym stoliku?

Napiszę coś jeszcze. Właśnie dzięki takim polsatowskim akcjom cieszę się, że nie kupiłem żadnego ppv. Ktoś napisze, że to przecież nie polsat ale niby czyją kurą znoszącą złote jajka jest team Adamek-Borek?
Borek jest dość mocno przywiązany do Adamka,
już drugi obóz mu zorganizował, opłaćił , i te protesty to zawistna
inicjatywa Borka i Ziggiego,

I to oni głównie widzą problemy w zachowaniu sędziego, nikt o tym nie rozmawia ,
każdy się dostosował co do rozstrzygnięcia walki i zachowania sędziego Jankowiaka
po walce na zimno jeszcze wszystko było ok, nikt nic nie zamiałczał nawet,
a już nazajutrz, panowie sobie coś upatrzyli i musieli wyjść z tą inicjatywą protestu,
o co chodzi?

A chodzi o to że jakiś niezły szmelc zapewne przeszedł im koło nosa,
mam nadzieję że federacja IBF im te głowy ostudzi.
Nie wiem, czy to nie jest urabianie gruntu pod kolejne występy Adamka na PBN. W eter pójdzie narracja "Adamek walczył dobrze, była szybkość, wygrywał zdecydowanie na punkty, ale nadział się na lucky punch, a do tego sędzia schrzanił sprawę". Czyli w sumie coś w stylu "Adamek dalej jest dobry, ale miał pecha". Ludzie mogą to podchwycić i kupić kolejne PPV, bo w poprzedniej walce "oszukali" Górala.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Przekierowanie