Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Bokserzy o polskich korzeniach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
(23-04-2016 12:07 PM)Hugo napisał(a): [ -> ]W ubiegłym tygodniu na gali w Mashantucket Ryan Kielczewski wygrał jednogłośnie (3x80:71) z Mario Maciasem Orozco (Meksyk). Obecny bilans Kielczewskiego 25(7)-1(0) sytuuje go wg Boxreca na 12 miejscu w USA i 80 na świecie w kategorii piórkowej.
Tym razem Kielczewski przegrał na punkty z Miguelem Floresem (21(9)-0-0) z 23-latkiem z Meksyku.
Duży sukces Mike'a Gavronskiego w super średniej. Na rodzimym ringu w Tacoma znokautował w 6 rundzie znacznie wyżej notowanego niepokonanego australijskiego prospekta Jake'a Carra.
Fatalnie potoczyła się kariera Christiana Lewandowskiego. Przegrał drugą kolejna walkę przed czasem, tym razem z Timurem Musafarovem. Nie widziałem walki, ale przypuszczam, że znów zawiodła kondycja, tym bardziej że Lewandowski ważył przed walką 117 kg, czyli jakieś 5 kg więcej, niż zazwyczaj. Obawiam się, że jego spory talent został zmarnowany poprzez zbyt wczesne skonfrontowanie go z trudnymi rywalami na dystansie, do jakiego nie był przyzwyczajony.

Chyba również definitywny koniec nadziei na karierę innego dwumetrowca Adama Machaja, który przegrał przez tko w 2 rundzie z Dominikiem Akinlade.

Na pocieszenie warto zwrócić uwagę na Patricka Wojcickiego (Niemcy). Ten 25-latek jako junior odnosił spore sukcesy w kickboxingu, a jako zawodowy bokser wagi super średniej na razie doszedł do bilansu 5(4)-0.
Niestety, kolejny polonijny bokser wagi ciężkiej okazał się złudną nadzieją nie mającą pokrycia w umiejętnościach. Kanadyjski pięściarz polsko-filipińskiego pochodzenia Stan Surmacz Ahumada w swej siódmej walce poległ w Edmonton przez tko w 4 rundzie z Timem Chemellim znanym w przeszłości z występów na arenach MMA. Co ciekawe, prawie dokładnie rok temu Surmacz rozbił debiutującego wówczas na ringu bokserskim Chemellego już w 1 rundzie. Od tamtej pory Chemelli odniósł jednak 3 kolejne szybkie zwycięstwa przed czasem (w tym z mierzącym 208 cm i ważącym 14o kg Bradem Switzerem), podczas gdy Surmacz zanotował dwa punktowe zwycięstwa w nie najlepszym stylu. W tej chwili bilans Surmacza to 6(4) - 1(1), a perspektywy chyba skurczyły się do mistrzostwa Filipin w wadze ciężkiej.
Dawno przestałem wierzyć w światowe perspektywy Stana Surmacza, ale jego trylogia z Timem Chemellim zasługuje na wzmiankę. Wczoraj w Edmonton stoczyli trzecią walkę i Stasiu wygrał na punkty, wychodząc na prowadzenie 2:1. Ogólnie jednak, to powinien raczej zrezygnować z boksowania na kanadyjskich ringach, gdzie pojawiło się kilku bardzo mocno bijących osiłków. Adam Braidwood nawet kogoś chyba niedawno zabił, niestety. Przed Surmaczem widzę 2 sensowne drogi kariery. Albo Filipiny i szansa na wieloletniego mistrza wagi ciężkiej tej bokserskiej potęgi. Albo Polska i start na PBN. Np. walka z Izu Ugonohem o miano najlepszego polskiego ciężkiego.
Dario Bredicean
24-latek z Chicago, Amerykanin którego matką jest Polka, a ojcem Rumun. Boksuje w super średniej i wyróżnia się b. dobrymi warunkami fizycznymi, dobrą techniką oraz odwrotną pozycją, jednak nie posiada mocnego uderzenia. Warto zwrócić uwagę, że jego menadżerem jest Lucian Bute, więc należy się spodziewać że jego kariera będzie rozwijana w Kanadzie. Ponadto Bredicean posiada brata, Bruna, który boksuje w wadze półśredniej i legitymuje się rekordem 9-0.
(04-10-2017 07:59 PM)redd napisał(a): [ -> ]Dario Bredicean
24-latek z Chicago, Amerykanin którego matką jest Polka, a ojcem Rumun.

Kurde jaka międzynarodowa familia Cool Skąd Ty go żeś wytrzasnął @redd, pierwszy raz o nim słyszę...
Wczoraj zacząłem krótki urlop i wieczorem zgubiłem się w zakamarkach boxreca. Jak dobrze pójdzie, natrafię na jeszcze kilka ciekawych znalezisk - może też odświeżę swój ranking w HW, bo trochę spóźniam się z aktualizacjami Smile
No dobra, dobra, ale jak wpadłeś na to, że taki Bredicean może mieć matkę Polkę...? Big Grin
Wpisałem jego imię i nazwisko w google, natrafiłem na artykuł o nim, a tam znalazłem wszystkie te informacje Smile
https://www.ringtv.com/501745-new-faces-...bredicean/
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie