Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Tony Thompson vs Malik Scott
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Walka z piątku na sobotę na tvp sport na PBC

[Obrazek: VTYtiPiA.jpg]

Zapowiada się dobry pojedynek. Większe szanse daje Malikowi. Młodszy i zapewne szybszy.

Jak to widza pozostali ?
Mimo iż waga ciężka to zdecydowanie moja ulubiona kategoria to akurat ta walka jakoś mnie średnio interesuje. Uważam, że Malik Scott ma wszystko czego potrzebuje by wygrać z Thompsonem, ale ile to już razy Tony był wysyłany przez fanów boksu na emeryturę a później wygrywał...
Mój typ: Scott PTS.
Nie widzę większego sensu w tej walce. Po co konfrontować dwóch journeymanów? Jeszcze gdyby to była walka na odbudowę pozycji, to bym zrozumiał, ale Thompson jest po zwycięstwie nad Solisem, a Scott po Leapai'u. Spokojnie mogliby pretendować do moneyshotów z jakimiś bokserami na fali wznoszącej.

Co do wyniku, to Scott powinien to wygrać. Po Tonym bardzo już widać wiek. Choć to jemu życzę zwycięstwa.
A ja uważam, że ta walka jest ok. Teoretycznie, walczy dwóch bokserów o zbliżonym poziomie, przez co rywalizacja powinna być zacięta.

Scott ma cechy pozwalające wypunktować wiekowego Thompsona. Choć Tony to zawzięta bestia, w przeciwieństwie do Malika. Jeśli Scott nie pęknie to powinien wygrać na pkt.
Dla Scotta ta walka ma jeszcze sens, bo go dość mocno wywinduje w przypadku wygranej, ale dla Thompsona zupełnie bez sensu, bo ryzyko porażki bardzo duże, a do zyskania niewiele. Dobór walk dla Tony'ego był bardzo dobry przez ostatnie lata, utrzymał się praktycznie w czołówce mimo porażek, bo walczył z samymi zawodnikami z czołówek rankingów. Raz wygrywał, raz przegrywał, ale poniżej pewnego poziomu nie zszedł. Walka i ewentualna porażka ze Scottem nie pasuje do tego systemu, który przecież był bardzo skuteczny. A Scott nie dość, że nie notowany wysoko i niezaliczany do czołówki, to jeszcze o stylu raczej niepasującym Thomsponowi i może się skończyć na stosunkowo łatwej porażce na punkty. Tony walczy już raczej "leniwo", szybki i dobrze poruszający się Scott ma bardzo duże szanse w tej walce.
Thompson - 119,3 kg
Scott - 106,6 kg

Transmisja w TVP SPORT.
Nie będzie walki w TVP Sport, bo sygnał nie został puszczony na Europę.
Co do przebiegu pojedynku, to widzę punktowe zwycięstwo Scotta. Z Leapaiem pokazał, że umie radzić sobie na obcym terenie i myślę, że spokojnie wypunktuje Thompsona, jeśli przez całą walkę będzie uważnie walczył.
Malik wygrywa na pkt ale w 9 zapoznał się z deskami hee 98-91 96-93 95-94

Widać było że miał rok przerwy
A tutaj jest walka:




I tak przy okazji się zapytam; wracając do pojedynku Scotta z Wilderem a zarazem patrząc na ten nokdaun z 9 rundy to czy dalej uważacie, że Scott się wtedy podłożył koledze?

Co do Thompsona to mega powolny gość. Szybkość z niego drastycznie uleciała.
Ale pociąg z węglem... Thompson się ledwo rusza, już nie mówiąc o szybkości zadawania ciosów. To z nim Szpilka powinien walczyć, bo renoma mimo wszystko większa niż Mansoura, a w tej walce miałby przynajmniej jakieś atuty.
Stron: 1 2
Przekierowanie