Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Nowe twarze światowego boksu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hugo, a co sądzisz o 21-letnim Gervoncie Davisie? Ostatnio walczył na gali Bronera podobnie zresztą, jak Easter Jr i w ładnym stylu rozprawił się z niejakim Guilermo Avila. Może być z tego gościa jakiś chleb czy jest jeszcze za wcześnie aby go tak na poważnie ocenić?
Zauważyłem go i przyglądam się mu. Na razie na Boxrecu, bo jego dotychczasowi rywale byli raczej kiepskiej klasy. Jak wygra z kimś znaczącym, to postaram się tę walkę znaleźć, obejrzeć i ewentualnie wrzucę go wtedy do rejestru. Na jednym z zagranicznych forów zetknąłem się z opinią, że Davis jest za mały do wagi lekkiej.
Neslan Machado (Kuba) - waga piórkowa

Młodziutki 19-letni Machado noszący ringowy przydomek Pitbull jest bardzo nietypowym przedstawicielem kubańskiego boksu. Po pierwsze jest jasnoskóry, a po drugie boksuje jako ofensywny slugger, co jest niezbyt często spotykanym stylem wśród Kubańczyków. Jego specjalnością są bite z doskoku obszerne sierpowe charakterystyczne raczej dla pięściarzy z Filipin. Machado jest niepokonany, a na rozkładzie ma m.in. znanego i cenionego niegdyś Christiana Esquivela.
Jason Pagara (Filipiny) - waga super lekka

Boksujac od 2006 roku na zawodowych ringach, Pagara odniósł mnóstwo zwycięstw i poniósł tylko 2 porażki. Nie ma takiej reputacji króla nokautu, jak jego młodszy brat Albert, ale po jego ciosach też trzeba czasami reanimować znokautowanych rywali. Pagara jest szybki i ruchliwy, a przy tym silny fizycznie. Stylem najbliżej mu do sluggera. Obok zwycięstw na Filipinach, zaliczył też parę wygranych na zagranicznych ringach.
Mark Magsayo (Filipiny) - waga piórkowa

Magsayo uchodzi za jeden z największych młodych talentów filipińskiego boksu. Ten 20-latek większość dotychczasowych rywali zmiótł z ringu. Dysponuje nie tylko mocnym ciosem, ale także bardzo dobrą motoryką i poprawną techniką. Pod względem stylu można go uznać za sluggera. Dzisiaj tj. 23.04.2016 wygrał przez tko z Chrisem Avalosem. Niektórzy widzą w nim następcę Manny'ego Pacquiao.
David Benavidez (USA) - waga super średnia/półciężka

Ten zaledwie 19-letni pięściarz jest młodszym bratem mistrza interim WBA w super lekkiej Jose Benavideza. Posiada znakomite warunki fizyczne, mocny cios i dobrą motorykę. W zakresie techniki ma mnóstwo czasu, żeby poczynić postępy. Jest niepokonany, a prawie wszystkie dotychczasowe walki rozstrzygnął przed czasem i to w początkowych rundach. Stylowo jest jeszcze słabo ukształtowany, ale w tej chwili najbliżej mu do sluggera.
Hugo
a co sądzisz o Tevinie Farmer?
@Joker
Gdy zobaczyłem twoje pytanie, to nic nie sądziłem, bo go z niczym nie kojarzyłem. Dopiero po sprawdzeniu w Boxrecu zauważyłem, że to ten gostek, z którym swego czasu w 2012 bardzo się męczył i problematycznie wygrał Łaszczyk. Mój odbiór tamtej walki był taki, że to nie Farmer był dobry, tylko Łaszczyk słaby. Kiedy jednak pobieżnie obejrzałem sobie kilka nowszych walk Farmera, to radykalnie zmieniłem o nim zdanie. To jest duży talent o wysoko zaawansowanej technice, dobrej szybkości i ruchliwości. Do tego mańkut, co w boksie jest zaletą. Słabiej wygląda od strony siłowej, a i warunki fizyczne na super piórkową ma raczej słabe. W przeciwieństwie do Łaszczyka zrobił jednak od 2012 bardzo duże postępy i ogląda się go z przyjemnością. Na pewno warto mu się przyglądać.
Jak obejrzałem walkę jego z Laszczykiem a 3 ostatnie to gość zanotował mega progres.Silowo jest słaby ale na tle sredniakow(?)wygląda jak Whitaker Smile
Hugo, a kojarzysz Anthony'ego Yarde? Dopiero 6 walk na koncie, 6 zwycięstw w tym 5 wygranych przed czasem. Gość wydaje się bardzo silny choć chyba na ten moment słabszy technicznie. Tak się zastanawiam czy z tej mąki będzie chleb bo jest z tej samej dywizji, co Fonfara, a Andrzej to przy nim jawi się niczym chucherko. No ale jak wiemy siła to nie wszystko, choć zawsze już coś. Wink
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Przekierowanie