Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Brodnicka i Piątkowska
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Ja również za Brodnicką,rękawice na mniejsze oz jak i limit chciała zmieniać piątkowska.
(26-09-2015 08:24 AM)Joker napisał(a): [ -> ]Ja również za Brodnicką,rękawice na mniejsze oz jak i limit chciała zmieniać piątkowska.
Nieprawda. Skąd taki info? Huh

Cytat:Piątkowska - Brodnicka: eksperci nie zgadzają się z werdyktem

Sobotni pojedynek Ewy Piątkowskiej (7-1, 4 KO) z Ewą Brodnicką (9-0, 2 KO) rozgrzał całą pięściarską Polskę. Po ośmiu rundach walki w łódzkiej atlas Arenie sędziowie niejednogłośnie wskazali na minimalną przewagę punktową Brodnickiej, co wywołało słowa krytyki u wielu postaci zajmujących się na co dzień boksem.

- Dla mnie wygrała Ewa Piątkowska. Brodnicka za dużo trzymała, myślę że jednogłośnie dla Piątkowskiej - napisał na Twitterze Wojciech Bartnik, ostatni polski medalista olimpijski w boksie, który nie był odosobniony w swojej opinii.

- W Łodzi lepsza była jednak Piątkowska. Przynajmniej według mnie, sędziowie twierdzą inaczej - ocenił Kamil Wolnicki z "Przeglądu Sportowego".

- Oczywiście, że powinna wygrać Piątkowska, ale też nie takim stosunku jak wypunktował to sędzia Kozłowski - skomentował Artur Gac z "Gazety Krakowskiej".

- Co za żart, wszyscy wiecie o czym mówię - napisał z kolei tuż po ogłoszeniu wyniku walki kobiet na łódzkiej gali Przemek Garczarczyk, dziennikarz Fightnews.com.

Werdykt uznano za na tyle kontrowersyjny, że zmianie nie uległy pozycje pięściarek w komputerowym rankingu statystycznego portalu Boxrec.com. Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydała również grupa AG Promotion, która była odpowiedzialna za przygotowania Piątkowskiej do pojedynku:

"W sobotę kibice mogli przekonać się o poziomie sędziowania w Polsce, nie tylko tym na kartach, ale w szczególności w ringu. Przez nieudolne (bo nie zakładamy, że stronnicze) sędziowanie sędziego ringowego obraz walki był zamazany. Czy w boksie permanentne klinczowanie i ściąganie głowy jest dozwolone? Nie! Tak jak bokserzy mają słabszą dyspozycję dnia, tak i sędzia ringowy (punktowi też) nie miał się najlepiej, bo w przeciwnym razie już w pierwszej rundzie Ewa Brodnicka za klinczowanie powinna dostać upomnienie, a jeżeli sytuacja by się powtarzała powinien zostać odebrany punkt. Wtedy może poza tańcem przytulancem moglibyśmy zobaczyć boks. Co do punktacji to fakt, że według sędziów punktowych Ewa Brodnicka wygrała więcej niż pięć rund też ponurym żartem. Potencjalny rewanż tylko i wyłącznie przy udziale międzynarodowego składu sędziowskiego." źródło
Jejku, tak się czepiają tego klinczowania jakby boks oglądali od dwóch tygodni. Jasne, że to nic fajnego i źle się to ogląda, ale tyle innych klincz-walk przechodzi bez echa o skrajnie dennym poziomie Kliczko-Povietkin, że czepianie się klinczy Brodnickiej to przesada.

Zwycięstwo Piątkowskiej można o wiele lepiej uargumentować niż " Brodnicka za dużo trzymała, myślę że jednogłośnie dla Piątkowskiej - napisał na Twitterze Wojciech Bartnik"
Ludzie, ale jaja! Piątkowska pod koniec listopada walczy o pas EBU!

Chciałbym teraz widzieć minę Brodnickiej. Wiadomo, nie jest to najwyższe trofeum, ale póki nabzdyczona Brodnicka oczekuje walk o tytuły, to Piątkowska, która z nią "przegrała", załatwiła sobie walkę o mistrzostwo Europy.


BTW Ewki nie mają swoich tematów, więc proponuję, aby ten temat był ich wspólnym w dziale "bokserzy". Bo dyskusja już się tu rozwinęła. Co wy na to?
Kolejna ważna walka Piątkowskiej:

Cytat:27 listopada na gali organizowanej w Rzeszowie dojdzie do walki Ewy Piątkowskiej (7-1, 4 KO) z mistrzynią Europy wagi półśredniej Ornellą Domini (9-0, 2 KO) - poinformowała oficjalna strona Europejskiej Unii Boksu.

Niepokonana na zawodowych ringach 26-letni Domini dzierży pas EBU w limicie do 66 kg od blisko dwóch lat. Szwajcarka ostatni raz boksowała w marcu, wygrywając na punkty z Sabriną Giuliani.

Dla Piątkowskiej będzie to już druga w tym roku walka o prestiżowy tytuł w kobiecym boksie. W kwietniu "Tygrysica" pokonała Jane Kavulani, zdobywając srebrny pas mistrzowski federacji WBC. źródło
Cieszę się, że kariera Ewy Piątkowskiej nie zwalnia i mimo porażki z Brodnicką dalej idzie do przodu.

EDIT: Metzger wyprzedziłeś mnie dosłownie o sekundy. Wink
Zgodnie z sugestią przeniosłem wątek do działu "Bokserzy" i lekko zedytowałem nazwę tematu.

Co do newsa, dobra wiadomość, lubię jak bokserzy po nieznacznej przegranej nie wypadają z obiegu i mają szanse na kolejne walki tak jak gdyby wygrali ostatni pojedynek.
"Doda polskiego boksu" wchodzi w kolejne stadium gwiezdnej choroby.

"Jeśli Ewa i jej obóz chcą rewanżu to powinni okazać mi więcej szacunku."

http://ofsajd.onet.pl/ewa-brodnicka-nie-...eta/9p77gs
Do walki z Ornellą Domini nie dojdzie ale za to Piątkowską czeka pojedynek z inną zawodniczką o pas:

Cytat:Najprawdopodobniej Belgijka Elfi Philips (6-2-3, 2 KO) będzie kolejną rywalką Ewy Brodnickiej (9-0, 2 KO), która ma wrócić na ring 19 grudnia podczas gali w Radomiu. Stawką pojedynku będzie wakujący pas mistrzyni Europy wagi lekkiej.

22-letnia Philips w tym roku stoczyła już trzy walki, notując dwa zwycięstwa i jeden remis. Dla Brodnickiej będzie to pierwsza w karierze walka o prestiżowy tytuł w zawodowym boksie.

Europejska Unia Boksu proponowała Brodnickiej, aby ta w pojedynku o pas zmierzyła się ponownie z Ewą Piątkowską, jednak obóz 31-letniej "Kleo" nie chciał się zgodzić na takie rozwiązanie. źródło
Już jutro, Ewa Piątkowska będzie walczyć o mistrzostwo Europy w (chyba) nieswojej kategorii z Marie Riederer.





Znawców boksu kobiecego - wiadomo - niewiele ale może ktoś wie czego możemy się spodziewać po tej walce? Piątkowska chyba po raz pierwszy w karierze będzie boksować z pięściarką silniejszą od siebie. W dodatku Riederer mimo iż młodsza o 4 lata to jest o wiele bardziej doświadczona. Dwie porażki, których doświadczyła w dwóch ostatnich walkach odnotowała z rywalkami z absolutnie kobiecego topu, odpowiednio 3 i 5 miejsce w rankingu boxrec. Choć trzeba przyznać, że według punktowych były to bardzo wyraźne zwycięstwa.

No cóż. Moja diagnoza jest taka, że Piątkowska niestety polegnie w tej walce, choć bardzo mocno jej będę kibicował. Choć z drugiej strony nie zdziwiłbym się też, że gdyby dotrwała do końca to w zwycięstwie by pomogli jej sędziowie. Ale taka zwycięstwa nie chcę i takich zwycięstw nie uznaję.

Mam nadzieję, że ktoś się jeszcze podzieli swoją opinią.
Widziałem na konkurencji urywki walk tej Niemki i szału tam nie było. Dosyć chaotyczna i surowa sluggerka (jak to brzmi?!). Piątkowska pod tym względem nie wydaje się specjalnie lepsza. Wprawdzie ma mocny cios, ale jest mało mobilna i powolna. Raczej spodziewam się brzydkiej walki, pełną zwarć i przepychanek, po której Piątkowska dostanie decyzję, po stosunkowo bliskiej potyczce.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Przekierowanie