Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Wieści z wyższych kategorii wagowych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jankowiak ja zwykle się popisał 119-109 Murray, gdzie ostatnie rundy Rosado spokojnie należały do Rosado
(23-04-2017 12:02 AM)Terminator napisał(a): [ -> ]Jankowiak ja zwykle się popisał 119-109 Murray, gdzie ostatnie rundy Rosado spokojnie należały do Rosado
Oglądałem walkę od połowy, ale to wystarczy by stwierdzić, że taka punktacja stawia naszego rodaka w szeregu najbardziej skorumpowanych sędziów świata. Wstyd.
Naprawdę to był Jankowiak? Widziałem werdykt, to Pindera stwierdził, że takiemu komuś powinno odebrać się licencję sędziowską Big Grin Big Grin
Zazwyczaj Jankowiak punktował bardzo poprawnie na zagranicznych galach, ale w tym przypadku skompromitował się po całości. Walkę oglądałem od ósmej rundy i Rosado moim zdaniem zwyciężył w 8,11 i 12 rundzie.
To Lechu Jankowiak jest też punktowym? Ja myślałem że on robi tylko jako ringowym.
Undercard Top Rank tu leci, jeśli ktoś jest zainteresowany.

http://www.toprank.tv/shared/flash/media...z_marriaga
Sporo się wydarzyło w wyższych kategoriach, więc postaram się to jakoś uporządkować:

SZANGHAJ
Czołowy chiński prospekt (Ujgur) Zulpikar Maimaitiali wygrał przed czasem w super średniej z jakimś dziwnym indywiduum o nazwisku Ravan Mammadow (jakby Azer?) zamieszkałym na Filipinach i mierzącym (wg Boxreca) 152 cm. Ten sam gatunek, co Churcydze? Młodociany Yeti?
FRANCJA
Michel Soro wygrał w 3 rundzie przez tko z Javierem Francisco Macielem w super półśredniej. Soro chyba odzyskał formę, bo w poprzedniej walce z Nuhu Lawalem boksował tragicznie. On jest chimeryczny, ale to duży talent, który może wygrać z każdym.
W cruiser Arsen Goulamirian jednogłośnie na punkty wygrał z Aleksandrem Kubiczem.
ERFURT
Arthur Abraham pewnie pokonał Robina Krasniqiego w eliminatorze WBA w SMW. Będzie rewanż z Ramirezem?
Tom Schwarz w ciężkiej znokautował w 2 rundzie Adnana Redzovicia.
Koniec serii zwycięstw Łukasza Gołębiowskiego w półciężkiej. Polak poległ w 3 rundzie z niemieckim osiłkiem Adamem Deinesem.
SZWECJA
Otto Wallin pokonał w 5 rundzie Gianlucę Madrasa.
LEICESTER
Awtandił Churcydze zniszczył w 5 rundzie Tommy'ego Langforda. Człowiek dzik jest nie do zatrzymania. Wygląda, jak by był w stanie zmieść z ringu każdego.
Szybciutko zakończyli swe walki Anthony Yarde (półciężka) i Daniel Dubois (ciężka).
LIVERPOOL
Bardzo wyrównaną walkę Martina Murraya z Gabrielem Rosado angielski sędzia wypunktował 114:114, Molenda 116:112, a Jankowiak 119:109. Wstyd!!!
Rocky Fielding po nudnej walce wypunktował Johna Rydera (również super średnia).
SOLIHULL (WIELKA BRYTANIA)
Kamil Sokołowski niespodziewanie wygrał z niepokonanym irlandzkim prospektem HW Seanem Turnerem
Wracając do Jankowiaka. Najpierw pomyślałem, że taka punktacja była wynikiem dobrej "motywacji pieniężnej". Ale to jednak nie ma sensu. Jeżeli już sędzia został przekupiony, to w jego interesie leży, by wypunktować zwycięstwo swego mocodawcy, a jednocześnie w miarę możliwości nie ściągać na siebie uwagi jakimiś dziwnymi punktacjami. A jednak narobił sobie smrodu jednostronną punktacją w wyrównanej walce. Mógł przecież ostatnie parę rund całkiem zasłużenie zapisać na konto Rosado, co i tak nie zabrałoby zwycięstwa Anglikowi, a uchroniłoby reputację Jankowiaka. Naprawdę nie wiem co o tym myśleć. A może Jankowiak przed sędziowaniem nachlał się mocnego ciemnego piwa z Bellew i kibolami Evertonu?
(23-04-2017 10:28 AM)Hugo napisał(a): [ -> ]Szybciutko zakończyli swe walki Anthony Yarde (półciężka) i Daniel Dubois (ciężka).

Nie wiem dlaczego tak hodują i pompują Yarde'go. Facet albo jest felernym prospektem, albo po prostu nakręca się hype wokół niego, lub też i jedno i drugie. Na razie wygląda bardzo efektownie, ale już byli efektowniejsi, co karier jednak nie porobili.

A co do Dubois, to jest to wielki talent fizyczny, ale chyba za szybko posłano go na zawodowstwo. Powinien zbierać szlify w amatorce i ciągle poprawiać technikę. Wczoraj był chyba lekko zraniony w pierwszej rundzie, po przyjęciu sygnalizowanego cepa, choć zadziałało to na niego mobilizująco, bo już w drugim starciu przełamał przeciwnika. Promotorzy będą musieli bardzo ostrożnie go prowadzić i mądrze dobierać rywali.

(23-04-2017 11:31 AM)Metzger napisał(a): [ -> ]A może Jankowiak przed sędziowaniem nachlał się mocnego ciemnego piwa z Bellew i kibolami Evertonu?

Po wysokości tego werdyktu śmiałbym twierdzić, że pił nie tylko przed walką, ale w jej trakcie też Wink
Nawet Eddie Hearn był zszokowany tą punktacją. Chyba Jankowiak nie dostanie kolejnego zaproszenia na Wyspy Brytyjskie.
Przekierowanie