Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Joseph Parker vs Brian Minto (2014-07-05)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Joseph Parker vs Brian Minto

[Obrazek: Joseph-Parker-vs.-Brian-Minto-Hannah-Pet...ages15.jpg]
Data: 2014-07-05
Miejsce walki: Vodafone Events Centre, Manukau City, New Zealand
Stawka walki: PABA heavyweight title, WBO Oriental heavyweight title
Sędzia ringowy: Brad Vocale
Sędzia punktowy 1: Ian Scott 70-61
Sędzia punktowy 2: Carrick Belton 70-61
Sędzia punktowy 3: Carl Zappia 70-61
Link do nagrania: http://www.youtube.com/watch?v=zm669Kqa8w0
O walce: Minto to jeden z bardziej ambitnych journeymanów, dlatego cieszę się, że w końcu dorwałem wideo z tej walki i mogłem zobaczyć jak Parker wypadł na tle tego zadziory Smile Przede wszystkim poprawił Joseph lewy prosty. Wyprowadza go szybko, widać w nim siłę i wchodzi mu w nawyk rozpoczynanie nim niemal każdej akcji, jest lepiej pod tym względem niż choćby jeszcze w walce z Nascimento. Cios Nowo Zelandczyk ma też niczego sobie, o czym przekonał się ostatnio Costa Junior zaliczając jeden z bardziej widowiskowych nokautów tego roku. Artur Szpilka w korespondencyjnym pojedynku z Parkerem - patrząc na postawę w walkach z Minto - wypadł dosyć blado. Joseph to na dziś numer 2 wśród prospektów wagi ciężkiej, zaraz za Joshuą.


Parker vs Minto
1.10-9
2.10-9
3.10-9
4.10-9
5.10-8
6.10-9
7.10-8
8.RTD
- - - - -
70 - 61 Parker
Joseph Parker - Brian Minto
1. 10-9
2. 10-9
3. 10-9
4. 10-9
5. 10-8
6. 10-9
7. 10-8
8. RTD

70-61 JOSEPH PARKER

Oczywiście punktacja w tej walce to jedynie formalność. Bardziej ciekawiła mnie sama postawa Parkera. Przed tym seansem znałem tylko walkę z Nascimento, w której Joseph nie zachwycił. Po tym pojedynku ciężko mi coś powiedzieć. Nie można się do niczego przyczepić, jeśli chodzi o Parkera, ale nie wiem, w jakim stopniu jest to spowodowane jego umiejętnościami, a brakiem oporu ze strony Minto. Widać, że technicznie jest całkiem niezły, lewy prosty o którym wspominał Sander, jest błyskawiczny, ma dobre warunki fizyczne.
Zawsze w przypadku takich bokserów lubię zobaczyć walkę na pełen dystans. Dlatego zadam pytanie: dysponuje ktoś video z walki Parkera z Shermanem Williamsem? Ciekawe zestawienie, a i punktacja jednego z sędziów 97-94 daje do myślenia.
Jak uda mi się wstać w czwartek rano to postaram się obejrzeć na żywo jego potyczkę z niejakim Pettawayem. Mam nadzieję, że to będzie ciekawa walka.
Nokaut na Irineu naprawdę znakomity Smile

EDIT
Kurde, widziałem więcej pojedynków Parkera niż myślałem... Oprócz walk z Nascimento, Minto i Irineu, widziałem go też z Bothą i Thompsonem na żywo podczas gali Głazkov - Rossy.
Przekierowanie