Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Weekend 27-28.01.2012
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wreszcie szykuje nam się prawdziwy bokserski weekend i sporo ciekawych walk.

W zasadzie trzeba czekać na sobotę, bo w piątek tylko jedna zasługująca na uwagę walka. W Waszyngtonie rosyjska nadzieja wagi półśredniej Rusłan Prowodnikow zmierzy się z dużo niżej notowanym Davidem Torresem. Typ: Prowodnikow przed czasem.

W sobotę na pierwszy plan wysuwa się gala Universum w Hamburgu i cały szereg interesujących pojedynków. Najciekawiej zapowiada się walka w wadze cruiser pomiędzy bombardierem Rachimem Czakijewem i Aleksandrem Kotłobajem, który po porażce przed czasem z Maccarinellim stoczył 3 dobre walki. Wierzę jednak w siłę pięści Czakijewa i typuję jego zwycięstwo przez nokaut.

W wadze ciężkiej niepokonany Denis Bojcow zmierzy się z solidnym journeymanem Darnellem Wilsonem, który niedawno niespodziewanie pokonał na punkty Gomeza. Typ: Bojcow na punkty

W drugiej walce w tej kategorii zobaczymy Rusłana Czagajewa z Kertsonem Manswellem. Chociaż Czagajew ma już chyba najlepsze lata za sobą, to z silnym, ale dość prymitywnie boksującym Manswellem powinien sobie bez trudu poradzić. Typ: Czagajew na punkty

Również w wadze cruiser mamy drugą walkę. Były mistrz świata WBA Firat Arslan spotka się w ringu z Argentyńczykiem Orlando Antonio Fariasem. To chyba jeszcze gorszy Farias od tego Fariasa, co walczył z Abrahamem. Ma na koncie np. porażkę z Rossim już w 4 rundzie. Jedyny możliwy typ to Arslan przez ko.

W półciężkiej powracający po długiej przerwie były mistrz świata Juergen Braehmer zmierzy się z nieustraszonym pogromcą bumów Hiszpanem Jose Marią Guerrero. Jak by kto nie wiedział, to Guerrero ma na rozkładzie m. in. Polaka Waldemara Bartę Brzozowskiego z Lubania Śląskiego, który bogatą karierę ringową zakończył z bilansem 0-21-2. Z Gruzinami Hiszpanowi szło już trochę gorzej. Wprawdzie pokonał Paatę Kikuszwilego, ale potem przegrał przed czasem z Mamuką Kutaszwilim. Wygrana Braehmera przed czasem wydaje się oczywista.

Wśród kilku innych walk mamy też polski akcent, a mianowicie walkę w wadze średniej Daniela Urbańskiego z Rafaelem Bejaranem z Dominikany. Chciałbym się mylić, ale typuję zwycięstwo Bejarana przed czasem.

W Auckland w Nowej Zelandii miejscowa gwiazda wagi ciężkiej Chauncy Welliver zmierzy się z Moyoyo Mensahem, który niegdyś przegrał przez nokaut z naszym Diablo Włodarczykiem. Wellivera chyba też stać na powtórzenie takiego wyczynu. Typ: Welliver przez ko.

W Wielkiej Brytanii tym razem nic ciekawego, za to w USA 3 interesujące walki. W Nowym Jorku w wadze ciężkiej powalczą Brian Minto i Tony Grano. Największą i chyba jedyną zaletą obydwu jest mocny cios, a więc let's get ready for rumble!
Typ: Grano przez ko

W innej walce na tej samej gali jeden z czołowych amerykańskich cruiserów Eric Fields zadebiutuje w wadze ciężkiej. Jego przeciwnikiem będzie Derrick Brown, który w tej wadze walczył niecałą rundę, przegrywając w 2010 przez szybkie ko z Sethem Mitchellem. Wcześniej Brown był dość przeciętnym cruiserem. Typ: Fields przed czasem.

Najciekawsza walka weekendu szykuje się w Springfield w stanie Missouri. W junior średniej zmierzą się Cory Spinks i Sechew Powell. Obydwaj nie mieli ostatnio dobrego okresu. Zwłaszcza Spinks, były mistrz świata w 2 kategoriach zaliczył kilka przykrych porażek, w tym przez ko z Bundrage'em. Z tym samym Bundrage'em przegrał też niedawno Powell, mimo iż wcześniej pokonał go w 1 rundzie przez ko. Spinks to znakomity technik, podczas gdy Powell walczy bardziej siłowo. Zapowiadają się wielkie emocje. Trudno przewidzieć, czyj styl walki okaże się tym razem skuteczniejszy. Typ: Spinks na punkty.
4.02.12 - Cunningham vs Hernandez 2, oprócz tego debiut Masternaka w Sauerland Event
18.02.12 - Witalij Kliczko vs Derek Chisora, transmisja prawdopodobnie na otwartym Polsacie
25.02.12 - Povetkin vs Huck, oprócz tego coś dla fanów MMA - KSW 18
3.03.12 - Władimir Kliczko vs Mormeck.

Także luty jak i początek marca zapowiada się całkiem fajnie.
Przekierowanie