Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Terminologia bokserska
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Jesteście tego pewni? Czy się ze mnie żarty robicie? Tongue Bo obejrzałem sobie teraz ponownie kilka nokdaunów z walki Ingemar Johansson vs Floyd Patterson oraz Pulew vs Kliczko (łącznie sporo ich było Wink ) i nie wygląda to na wycieranie rękawic bokserskich. Tylko takie potrząsanie dłońmi, czasami przedramionami. Już bardziej przychyliłbym się do opinii Jokera, że sędzia sprawdza statykę dłoni czy coś takiego.
Uwierz, ze chodzi o wytarcie rękawic który miały kontakt z mata ringu. Nigdy nie zwrociles uwagi, ze nawet jak nie ma uznanego KD, to ringowy wyciera rekawice?Smile W ostatniej walce Lary(na 99% to tam mialo to miejsce)), jak sie wywrocili obaj bokserzy, to zanim sedzia podszedl do Kubanczyka, ten juz samodzielnie wytarl rekawice o spodenki i walka poszla dalej.
Ok. W takim razie wierzę. Smile Wcześniej byłem przekonany, że ma to coś wspólnego ze zdrowiem pięściarzy. Wink Że może po reakcji rąk na takie szarpnięcia ocenia się zdolność do walki boksera. Big Grin Taka mini wizyta u neurologa. Wink Tyle, że na ringu i bez młoteczka. Wink
W tym tyg byla jakas walka, jestem prawie pewny, ze to chodzi o Lare. Tam byla dokladnie taka sytacja, ze obaj sie przewrocili... ringowy wytarl rekawice Ishe, a jak odwrocil sie do Lary, to ten zrobil to samo samodzialnie o swoje spodenki i sedzie wznowil potyczke. Bedziesz ogladal walke, to zwroc uwage na to.Wink
Potwierdzam to co napisali koledzy @TomaszX i @BMH,jest to wycieranie rękawic dopiero teraz dostrzegłem że sędzia trze rękawicami o brzuch,zawsze myślałem że je złącza i jest to reakcja rak.
BMH
Co do sytuacji jaką podałeś z Lara i Smithem taka sama miała miejsce w walce Toney-Littes w 4rd.

***Littles
Gatekeeper - tego określenia nie znałem a dzisiaj padło na forum. Czy można to zdefiniować tak, że to efektownie walczący bokser bez szans na większe sukcesy?
Cerber - slangowe określenie na boksera, który "pilnuje" dostępu do czołówki danej kategorii wagowej. Są to bokserzy, którzy swoimi walkami odsiewają bokserów bardzo dobrych od przeciętniaków. Jeżeli pokonasz cerbera to możesz aspirować do walk z czołówką czy o pas. Jeśli nie - jesteś średniakiem. Przykładem cerbera w HW był (przynajmniej jeszcze niedawno) Chris Arreola.

To jest definicja gatekeepera.
Najlepszym gatekeeperem do prawdziwej czołówki światowej jest niezrównany Darnell Boone.
Jesus Soto Karrass, Garbriel Rosado, Tony Thompson, Henry Lundy. Sporo jest takich zawodników. Obnażą wielu prospektów, nawet czasem wygrają jakiś eliminator czy coś takiego, ale na ścisłą czołówkę i mistrzostwo świata są nieco za słabi. Niektórzy mają za mało talentu, niektórzy go z różnych powodów zmarnowali, ale są gdzie są i to jest taka typowa druga dziesiątka, a w słabszych wagach końcówka pierwszej. Trampolina dla utalentowanych wschodzących zawodników i ściana dla przecenianych lub niewystarczająco dobrych. Bardzo przydatni, bo dokonują weryfikacji zawodników aspirujących do czołówki. W większości też bardzo szanowani, bo stawiają trudne warunki i niejednemu niepokonanemu prospektowi pokazali jego miejsce. Gatekeeper to po prostu taki zawodnik tuż za czołówką, nieco za słaby żeby do niej należeć, ale poniżej pewnego poziomu nie zejdzie i już jakiś poziom trzeba reprezentować żeby takiego pokonać.
Czy światowe federacje mają ustalone w jakim wieku można debiutować na zawodowstwie? Myślałem, że trzeba być pełnoletnim ale teraz patrzę na boxrec na Murata Gassijewa i widzę, że debiutował mając niespełna 18 lat. Może przymknięto na to oko, bo brakowało mu chyba z dwóch tygodni do pełnoletności?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Przekierowanie