Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Sakio Bika vs Jaidon Codrington (2007-11-06)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Sakio Bika vs Jaidon Codrington

[Obrazek: IMG_0331.jpg]
Data: 2007-11-06
Miejsce walki: TD Banknorth Garden, Boston, Massachusetts, USA
Stawka walki: Finał Australia Contender
Sędzia ringowy: Dick Flaherty
Sędzia punktowy 1: Leo Gerstel
Sędzia punktowy 2: Roland Milton
Sędzia punktowy 3: Paul Driscoll
Link do nagrania: https://www.youtube.com/watch?v=CY1x_61QYIU
O walce: Co za wojna, co za bitwa!
Finał australijskiej edycji Contendera, to coś czego szybko się nie zapomina. Już pierwsza runda była szalona i niezwykle dramatyczna, ale też bardzo kontrowersyjna. Jaidon szybko ląduje na deskach, ale bardziej po poślizgnięciu się niż po ciosie, po czym już w parterze inkasuje dwa ciosy od Sakio, sędzia jednak liczy Codringtona. Bika nie dostaje nawet słownej reprymendy, a powtórzył występek Abrahama w walce z Dirrelem. Codrington wstaje, nie jest zamroczony i wspaniale kontruje Bikę, który w połowie rundy ląduje na deskach i znajduje się na skraju nokautu! Bika przetrwał ten kryzys i walka poszła w dystans. Kolejne rundy to festiwal widowiskowych wymian, cep za cep, sierp za sierp, choć jednak to Bika wydawał się twardszy. Wszystko zmieniało się jak w kalejdoskopie, brutalny nokaut w którąkolwiek stronę wisiał w powietrzu praktycznie w każdej rundzie. Ostatecznie Sakio przełamał Codringtona i zainkasował 750 tysięcy dolarów. Dawno nie widziałem tak emocjonującej i dramatycznej walki. Bardzo, bardzo polecam. Wojna!

Bika vs Codrington
1.9-10
2.10-9
3.10-9
4.10-9
5.9-10*
6.10-9*
7.10-9
8. TKO
- - - - - -
68 - 65 Bika
Codrington prawdopodobnym rywalem Janika w Wieliczce.
Walki z Czakijewem i Uzełkowem pokazały, że już go nie stać na zbyt wiele.
Na pewno nie w limicie cruiser. On już w super średniej nie imponował siłą, choć cios miał to sama fizyczność przeciętna.
Sakio Bika - Jaidon Codrington
1. 9-10
2. 10-9
3. 10-9
4. 10-9
5. 9-10
6. 10-9
7. 10-9
TKO

68-65 SAKIO BIKA

Sander wszystko napisał. Ja od siebie napiszę jedynie, że cholernie przeszkadza mi ta sztuczna napinka na Contenderze. Musiałem aż dźwięk wyłączyć, bo bym tych sztucznych wrzasków nie wytrzymał. Trochę mi to zepsuło widowisko Smile
Taka wojna, że dodałeś na zachętę po kilka punktów chłopakom Smile.
Przekierowanie