Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Gonzalez vs Yaegashi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Dla miłośników najniższych kategorii ( a wiem, że trochę takich jest na forum) zbliżający się pojedynek Romana Gonzaleza z Akirą Yaegashim ma wręcz kultowy charakter. Czy genialny Nikaraguańczyk po długim okresie czekania na title shota pokona walecznego i silnego Japończyka na jego terenie? Czy będzie to zwycięstwo przez nokaut? Czy można liczyć na uczciwe sędziowanie? To są pytania, na które poznamy odpowiedź za 2 dni.

Oprócz tego na gali w Tokio szereg innych ciekawych walk. W junior muszej w pierwszej obronie pasa WBC wystąpi rewelacyjny japoński małolat Naoya Inoye, a w muszej jego młodszy i chyba nie mniej utalentowany brat Takuma. W koguciej bardzo ciekawa konfrontacja Matsumoto vs Denkaosan. Wreszcie w średniej 5 występ mistrza olimpijskiego Muraty przeciwko solidnemu Adrianowi Luna Floresowi. Czy będzie piąte ko?

Chciałbym zapytać wszystkich zainteresowanych tą galą nie tylko o typy, ale także o streamy. Czy znacie jakieś japońskie, tajski lub inne dalekowschodnie? Ja liczę na rojadirecta z racji udziału Gonzaleza, ale wolałbym mieć jakąś alternatywę w zanadrzu.
Gonzalez wygra,myśle że dość przekonująco.
Przeciwnicy Yaegashiego w kategorii muszej mi nie imponują, a przy tym nie wygrywał specjalnie przekonująco... Mimo to, moim zdaniem jest typem, który podnosi i obniża Swój poziom zależnie od klasy przeciwnika i oczekuję od niego walki życia. Ciekawy też jestem, czy da radę przetrwać pełen dystans. Z Eaglem Den Junlaphanem wytrzymał chyba 10 rund ze złamaną szczęką, ma niesamowite serce do walki...
Jeśli chodzi o streamy, na twitterze zawsze ktoś coś znajduje, w odwodzie mam też niji TV które zazwyczaj działa całkiem płynnie:
http://www.myniji.tv/
Gonzalez faworytem i powinien moim zdaniem wygrać dosyć pewnie. Liczę jednak na to, że Japończyk postawi bardzo twardy opór i napsuje krwi świetnemu Chocolatito. W sumie jestem ciekaw jak Akira i jego narożnik rozwiąże taktycznie ten pojedynek, bo kopać się z koniem nie ma sensu, choć i tak spodziewam się ognia w ringu.
Szkoda, że w pracy będę i się nie dam rady urwać... Mam nadzieję, że ktoś szybko wideo wstawi bez spoilerów.

Co do samej walki - faktycznie, trudno uwierzyć, że Akira przegra przed czasem, a z drugiej strony - że Gonzalez przed czasem nie wygra. Stawiam na poddanie Yeagashiego w końcowych rundach przez trenera, lub sędziego. Walka powinna być jednak w początkowych rundach wyrównana.
Ja też obstawiam zwycięstwo Gonzaleza przed czasem w końcowych rundach. Przy okazji warto też wspomnieć o innych walkach na szczycie wagi muszej w najbliższych dniach. W sobotę w Meksyku pojedynek Estrada - Segura o pasy WBA i WBO, a w środę w Tajlandii Amnat - Arroyo o pas IBF. Przy czym Estrada i Amnat to bokserzy co najmniej klasy Yaegashiego, a ich rywale też są niebezpieczni. Całościowo waga musza jest w tej chwili jednaąz najlepiej obsadzonych kategorii.

@Mastrangelo, dzięki za streama. Nie znałem go i miałem dotąd problemy z odbiorem walk na żywo z japońskich ringów.
Gonzalez zastopował Akire w 9 rundzie i ponoć nie pozostawił złudzeń kto jest lepszy, dysponuje ktoś linkiem do nagrania tej walki ?
Ostatnia runda:

https://www.youtube.com/watch?v=2_anfXrjq50

Niestety nie widziałem jeszcze całej reszty, ale nadrobię. Wynik przewidziałem wyżej (TKO w końcowych rundach), ciekawy jestem, jak prezentował się Japończyk na początku walki.
Walka bardzo jednostronna... Za każdy razem gdy Yaegashi miał dobry moment, wyprowadził ładną kombinację - Gonzalez przyjmował to bez problemu i odpowiadał ciosami które Japończyk za każdym razem dotkliwie odczuwał. Mimo wszystko Yaegashi i tak zrobił z tego dobrą walkę tą Swoją niesamowitą determinacją, ale widać było że jednak brak mu argumentów.
Polecam wszystkim ściągnięcie Niji TV na przyszłość, oglądałem z jakością równie dobrą jak DVD, bez jednego zacięcia przez całą galę.
Gonzalez kolejny raz pokazał, że jest bokserem znacznie większego kalibru, niż zwykły, nawet dość solidny mistrz świata, jak Yaegashi. Będę czekał z niecierpliwością na jego kolejne walki w muszej, która w tej chwili stała się bardzo mocną kategorią. W najbliższych dniach dwie inne interesujące walki o mistrzowskie tytuły, czyli Estrada - Segura i Amnat - Arroyo, a oprócz tego w tej wadze boksują tacy pięściarze, jak Viloria, Mthalane, Reveco, Sosa, Ioka, Yodmongkol, Nawaphon. Sadzę, że niebawem w muszej pojawi się również rewelacyjny młody Naoya Inoue, który jest za duży, by długo utrzymać się w junior muszej. Jego pojedynek z Gonzalezem to dopiero byłby hit.
Stron: 1 2
Przekierowanie