Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: TOP 20 HW Ranking by @redd
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Bardzo dobre zestawienie, jestem wręcz zaskoczony.

Martina widziałem w kilku walkach, facet ma swoje zalety, ale i też wyraźne wady. Jest silny, duży, mocno bije i ma ciąg na rywala. Jednak jego szybkość, mobilność, technika, jab stoją na dosyć przeciętnym poziomie. Z bijokami i bokserami mało ruchliwymi może dawać fajne walki, jednak ktoś szybki i lotny na nogach (Scott, Cunningham) zdaje się, że będzie koszmarem dla człapiącego Charlesa. Ponadto jego kondycja i szczęka stanowią niewiadomą.

Co do Chambersa... Nie wiem co o nim powiedzieć. Wrócił do HW, niby regularnie walczy, niby regularnie trenuje, ale poziom jego rywali jest naprawdę słaby. W swoim prime w jednym występie potrafił zdeklasować Dimitrenkę, a z drugiej ledwo wygrać z zapasionym jak knur Peterem. Jednak co by nie pisać... Jeżeli Eddie się nie postarzał, nie wszedł w fazę schyłkową, to powinien sobie poradzić z Martinem, może nawet całkiem gładko. Różnica w umiejętnościach jest chyba jednak zbyt duża, a do tego Chambers wie jak sobie radzić z dryblasami.

Walka - sprawdzian dla jednego i drugiego. Jeżeli Martin chce się pokazać jako ktoś aspirujący do bycia kimś więcej niż wieczną III ligą, to powinien z obecnym Chambersem dać co najmniej niezłą walkę i postawić twarde warunki. Chambers z kolei zechce udowodnić, że ciągle jest w grze i potrafi dalej szkolić młodszych i silniejszych rywali. Faworytem, jak dla mnie, jest Eddie, ale lepiej dla HW, aby wygrał Martin (najlepiej w dobrym stylu).

Ps. ESPN będzie pokazywać turniej "Boxcino" w HW. Jestem bardzo ciekawy obsady i liczę, że dostaną szansę jacyś młodzi i ambitni bokserzy (jak np, Mike Hunter Jr, który ma solidne podstawy z amatorki, niestety nie widziałem żadnej jego walki na profi). Jakby pojawił się też Washington i Breazale to byłoby bardzo ok.
Byle tylko nie wyciągano żadnych freaków, lub rozbitków.
Właśnie też słyszałem o tym turnieju i jestem ciekaw kogo wezmą do ciężkiej. Ja się spodziewam raczej anonimów, ciekawe jaki mają tam budżet?

@Gogolius
Bo jest silnie bijącym mańkutem Smile. Na dziś to zarówno Eddie jak i Martin są dla mnie zagadkowi, ta kariera Chambersa na Wyspach jest póki co dość zabawna, zobaczymy co się wydarzy w walce z Martinem, jak "Szybki" to przegra, to już go nie ma w tym biznesie.

Cała ta plejada amerykańskich "prospektów" jak Martin, Washington czy Breazeale to jest raczej bez wielkiej przyszłości.
W rankingu małe zmiany. Na pewno doszedł nam poważny gracz do czołówki wagi ciężkiej.

- Wilder pozytywnie przeszedł weryfikację. Pokazał, że posiada świetną motorykę, a do tego jego mentalność, kondycja i szczęka stoją na co najmniej przyzwoitym poziomie. Do tego jego warunki fizyczne, szybkość, cios z ww cechami powodują, że Amerykanin jest naprawdę poważnym graczem w dzisiejszej HW. Wygrał ze Stiverne w pełni zasłużenie i mam nadzieję, że jego postać wniesie trochę świeżości do tej kategorii wagowej, szczególnie w USA.
- Co do Stiverne… Czytam jakieś komentarze po różnych portalach, że Haitańczyk zabuksował słabo. Nic bardziej mylnego. Zawalczył dla siebie zwyczajnie, tyle że dostał jeszcze bardziej klasowego rywala niż stary Austin. Z rywalami walczącymi na dystans, od dobrych warunkach fizycznych to Bermane będzie zawsze wyglądał jak dupa wołowa, jednak dać mu naprzeciwko kogoś pokroju Arreoli – znowu będzie w ringu błyszczał.

Stan na 18.01.2015

1. Władimir Kliczko
2. Alexander Powietkin
3. Tyson Fury
4. Kubrat Pulew
5. Deontay Wilder (+7)
6. Bryant Jennings
7. Steve Cunningham
8. Bermane Stiverne (-3)
9. Wiaczesław Głazkow (-1)
10. Carlos Takam (-1)
11. Mike Perez (-1)
12. Eddie Chambers (-1)
13. Chris Arreola
14. Dereck Chisora
15. Tony Thompson
16. Luis Ortiz
17. Odlanier Solis
18. David Price
19. Anthony Joshua
20. Joseph Parker
1.Kliczko
2.Fury
3.Wilder
4.Povetkin
5.Jennings
1. Kliczko
2. Fury
3. Powietkin
4. Joshua
5. Takam
6. Wilder
7. Jennings
8. Pulew
9. Perez
10. Cunningham
Takam i Joshua przed Wilderem? rozumiem że Joshua jest niepokonany i świetnie rokujący,ale według mnie Wilder to teraz 3 czy 4 miejsce,nie niżej.Nie okazał się balonem,ma pas,świetny rekord,wygrana z Bermane bez kontrowersji.
Ranking Metzgera jest zajebisty.Big Grin Nie dziwi mnie, ze sa tacy jak cop co wrzucaja Thurmana do top10 P4P.
(18-01-2015 04:18 PM)Melvin napisał(a): [ -> ]Takam i Joshua przed Wilderem?
Tak, bo ja w przeciwieństwie do was układam rankingi wg aktualnego potencjału bokserów, a nie wg ich zasług z całej kariery. Uważam, że na dzień dzisiejszy Joshua byłby nieznacznym faworytem z Wilderem, więc daję mu wyższe miejsce w rankingu. A wy to byście Łaszczyka umieścili wyżej niż Łomaczenkę, bo ma więcej walk.
Owszem przeciwnicy Wildera w trakcie 30 walki byli na niższym poziomie niż Joshui z 10,ale Wilder zdobył pas mistrza świata,pokonując bezdyskusyjnie zawodnika,który miał go brutalnie obnażyć.To nie była zasługa sprzed kilku lat,tylko sprzed kilku godzin.
Nie no, nie ma się co czepiać. Metzger ma swój jasny system klasyfikacji więc okej.
Ja pod takim kątem też pewnie wrzuciłbym Joshuę do top5-7. Ale Wildera jednak wyżej bo jego potencjał nie wydaje się mniejszy, a sukcesy już ma na koncie.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Przekierowanie