Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Najlepszy z najlepszych. Ankieta
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Tak jak w temacie. Ankieta dotycząca najlepszego zawodnika wagi ciężkiej wszech czasów. W ankiecie mogłem uwzględnić tylko 10 bokserów.
Brak Holmesa i Riddicka , więc głosuje na Lewisa .W zasadzie to wiadomo ,że wygra Tyson
Niby był już temat bardzo podobny "Najlepszy Bokser w historii " w dziale "Historia boksu" jednak nie będę Ci usuwał tego wątku bo jest minimalnie inny a i troszkę się różni i ankieta.
Ja zagłosowałem na Tysona gdyż był on zawodnikiem kompletnym - miał siłę ciosu, szybkość, dynamiczność, technikę, zawziętość, charakter i ducha walki. Temat trochę trudny - ciężko odpowiedzieć. Wielu z tych bokserów jest na podobnym poziomie, każdy był mistrzem i każdy miał swoje 5 minut.
Ja głosowałem na Fraziera za moją ulubioną "kołyskę". Ostatnio Brewster mówił, że Mormeck powinien użyć tak użytecznej broni jaką jest lewy sierp, a już coraz rzadziej używaną. Sam zauważyłem podczas treningów, że lewy sierp jest bardzo dobry do skracania dystansu - korzystali z niego zawodnicy niscy tj. Tyson, Frazier. Dobry lewy prosty z wejściem jest najczęściej wyłapywany przez wyższego na otwartą prawą rękawicę na szczęce. Fraziera lewy sierpowy był jednym z najlepszych w historii i ogólnie uwielbiam tego zawodnika, który był najlepszy na świecie mimo słabych warunków fizycznych.
Dla was historia boksu to w 90% kategoria cięzka. Cóż, mam dość negatywną opinię na ten temat, ale zostawię to dla siebie. Wracając do tematu, w samej ciężkiej najlepszy był Marciano.
Bezwzględnie Tyson - fenomen który nigdy sie już nie pojawi.

Advocem Lewisa, co on robił, gdy jego rówieśnik Mike zdobywał pasy HW ? Kogo pokonał ? Tysona jak był już wrakiem ? nieslusznie Holyfielda etc.
Maynard
A kto tak powiedział.
Dalej to napisz kogo pokonał by Marciano Lewisa,Tysona,Frizera,Alego chyba nie walczył czasie gdy nie było wielkich zawodników Luis był cieniem samego siebie w tym czasie i dlatego Marciano miał zero w rekordzie.
Maynard
Jedziesz na kogoś bez powodu opanuj się trochę.
Maynard
Dla mnie tak, 90% najlepszych pięściarzy właśnie z wagi ciężkiej pochodzi. Taki Mike Tyson miał szybkość z kategorii piórkowej więc dlaczego mam wybrać boksera z wagi piórkowej, który by przegrał z Tysonem w 1 rundzie. Temat to "Najlepszy bokser" a nie najlepszy z danej kategorii. Uważam, że żaden bokser z niższych wag nie dałby rady najlepszemu z ciężkiej i już.
Nigdy na nikogo tu ni jechałem, uwierz, jeśli to robię, to konkretnie. Ale spoko, przyznaję się do błędu, czasem "za głośno myślę", zedytowałem tamtego posta, żeby nie było syfu.

@Crumb, i tak się założę, że nie jesteś w stanie z głowy wymienić więcej niż 2-3 pięściarzy kategorii piórkowej sprzed 2000 roku. Ale spoko, masz prawo do własnej opinii. Dla mnie ciężka zawsze była totalnie przereklamowana.
Najlepszy ciężki?
Dla mnie Joe Louis. Wybrałem go bo wyprzedzał swoją epokę. Kiedy jego rywale ciągle prezentowali dosyć prymitywny boks, on walczył technicznie i wyrachowanie, co nie przeszkadzało mu w dewastowaniu swoich przeciwników.
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie