Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Piłkarskie okienka transferowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Dzisiaj w Orange Sporcie mówili, że Reus na 99% zagra w Atletico Madryt.
Xabi Alonso w Bayernie...
Sander
Jeszcze nieoficjalnie, real traci generała choć myślę, że Kroos może zastąpić Baska to strata będzie ogromna.Bayern nie ma klasycznego cofniętego rozgrywającego Lahm bedzie grał na PO, a w środku Alaba, Bastian i Xabi.
Szkoda widać że Kroos i Xabi dublowali się na boisku i to jeden z aspektów które zdecydowały o odejściu z Realu, lecz tak doświadczony gracz z pewnością przydał by się na ławce .Polityka transferowa Madrytu jest do dupy sprzedać Di Marie , następnie kupić niepasującego do składu Jamesa i dodatkowo sprzedać mojego ulubionego gracza koszmarAngry.
Moim zdaniem Florentino Perez działa mocno pod publiczkę. Może BESTIA potwierdzisz, może nie, bo pewnie więcej spotkań Realu widziałeś niż ja, ale ci dwaj zawodnicy, di Maria i Xabi Alonso, to obok Ronaldo, najlepsi piłkarze z zeszłego sezonu. Zapłacenie 80 mln euro za zawodnika, któremu wyszedł jeden sezon i jeden turniej, niepasującego do drużyny, a sprzedanie takich kluczowych graczy to głupota. Tym bardziej, że nie wzmocniono ludzi na pozycje, które wzmocnienia wymagają...
Dla mnie Real jest słabszy niż w zeszłym roku i to na własne życzenie.
Perez zaczyna działać mi na nerwy, jest świetnym biznesmenem i wyprowadził Real na "prostą", ale jego wtrącanie się w sprawy trenerki nie wychodzą mu zbyt dobrze.Mourinho szanowałem za to ,że zawsze ostatnie słowo należało do niego.Drużyna z Di Marią i Xabim świetnie funkcjonowała była jak to mówi Ancelotti równowaga, która została zachwiana i podobnie twierdzę, że zespół jest słabszy.
Pozbyć się kogoś takiego jak Alonso to głupota... Ciekaw jestem kto będzie zabezpieczał tyły podczas popisów gwiazdek w ataku? Alonso to serce i płuca Realu, gość który jest mega niedoceniany. Mieć za plecami kogoś tak inteligentnego na boisku jak Xabi to jest skarb. Kroos go nie zastąpi, to gość lepszy w ofensywie. James, Kroos, Ronaldo, Bale, Benzema - fajnie, fajnie, ale kto czarną robotę wykona za Alonso? Nadmiar gwiazd jeszcze nikomu niczego dobrego nie przyniósł. Cienko to widzę.
Kroos go zastąpi. Owszem, w defensywie musi popracować jeszcze nad umiejętnościami, ale na Mundialu szło mu całkiem przyzwoicie w odbiorze i kryciu. Zgadzam się jednak, że potencjał defensywny tej drużyny jest mniejszy, niż w zeszłym sezonie (mimo kupienia świetnego bramkarza). Chociaż kto wie, czy znów nie wystarczy siła ataku, jaką posiadają. Moim zdaniem, najwięcej zależy od formy Bale'a i Benzemy, reszta jest w miarę stabilna. Jednak w przypadku kontuzji Cristiano w kluczowym momencie sezonu, drużyna może mieć poważny problem.

Stawiam, że ligę krajową wygrają, ale w Lidze Mistrzów nie dojdą do finału.
Korzystając z moich nadludzkich mocy, zedytowałem temat na ogólny o okienkach transferowych w futbolu.
Powód zacny, gdyż iż Juventus zakontraktował niejakiego Paulo Dybala (Pawła Dybałę - chłopak ma krew włoską, argentyńską i polską).
Dybala przybędzie do Juventusu z Palermo (transfer nie jest oficjalnie ogłoszony, ale potwierdził go już trener sycylijskiego klubu).
Na co warto zwrócić uwagę przy tym transferze? Właściwie na wszystko.
Dybala jest bardzo młody - ma niecałe 22 lata - i drogi - koszt transferu to ok. 40 milionów euro (wartość piłkarza + bonusy + ew. wymiana zawodników). Dyrektor Juve - Bepe Marotta -jest człowiekiem, który nie bardzo lubi wydawać hajs. W tamtym sezonie kupił Moratę, ale jest zabezpieczenie finansowe, bo jak Real będzie chciał go odkupić to za wyższą kwotę. Prócz tego charakterystyczne ruchy transferow dla Marotty to darmowy Pirlo, prawie darmowy Pogba, tani Vidal czy śmiesznie tani Tevez.

Dybała w tym sezonie (31 meczy) strzelił 13 goli i zanotował 10 asyst - jak na skalę klubu w którym gra oraz wiek - wynik genialny.

Zwracam uwagę na tego zawodnika, bo za rok-dwa to może być jedno z najgorętszych nazwisk w futbolu. Jednocześnie transfer ten to ogromne ryzyko: złe wkomponowanie się w klub (choć przykład Moraty czy Poby pokazuje, że Juve dla młodych jest przyjemnym miejscem), kontuzja, woda sodowa - wiele czynników może sprawić, że będzie to niewypał. Z drugiej strony młody wiek napastnika sprawia, że jest możliwym odsprzedanie go za rok-dwa za kwotę powyżej 20 milionów i odzyskać część pieniędzy.
Dybalę obserwuję od dłuższego czasu. W Football Managerze 2012 jedno z ciekawszych młodych nazwisk, ale strasznie trudne do zgarnięcia.
Pytanie jest inne. Jak sobie poradzi w Juventusie? Jednak jakoś nie widzi mi się, aby Real miał odkupić Moratę. Jeśli tak, chłopina po prostu pójdzie na zmarnowanie. Juve to jego miejsce. A poza tym w ataku grają jeszcze Llorente czy Tevez. Dybala będzie więc tylko rezerwowym.
Nie jest tak źle.
Prawdopodobnie głównym ustawieniem Juventusu w przyszłym sezonie będzie 4-3-1-2. Z przodu Tevez i Morata, a za nimi właśnie Dybala. Zazwyczaj tym wysuniętym pomocnikiem był Vidal albo Marchisio, ale oni lepiej się czują z tyłu (sławetne MVP z Pirlo, który jednak lada chwila będzie kończył karierę). Llorente obniżył loty i przy takiej formie Teveza i Moraty szans na pierwszą jedenastkę nie ma, a to nie jest zawodnik, który może grać za napastnikami. Prędzej z przodu będzie się rotowała trójka Tevez-Morata-Llorente, a za nimi Dybala właściwie nie będzie miał większej konkurencji, bo Vidal, Marchisio i Pogba (oraz Pirlo) mogą spokojnie grać z tyłu.

Co do Realu, to chyba musiałby CR i Bale odejść, żeby Morata znalazł tam swoje miejsce Wink
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Przekierowanie