Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Technika bokserska
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przedstawiamy bokserski poradnik, w którym ukazane zostały tajniki związane z techniką bokserską.
Jak walczyć z pięściarzem o odmiennym stylu? Jak rozplanować taktykę? W tym krótkim materiale na pewno znajdziecie odpowiedź.Dość dobry poradnik, ukazuje piękno boksu amerykańskiego - zejścia, rotacje, obrony oraz nieodłączna widowiskowość. Początkującym powinien się przydać, ponieważ pokazuje wiele zmiennych jakie następują w boksie. Najmniej widowiskowy boks występował chyba jeszcze kilka lat temu w amatorstwie jak wychodził zawodnik zza podwójnej gardy, przyjmował całe serie ciosów i wygrywał walkę, ponieważ zadał 2 ciosy celne, podczas gdy przeciwnik żadnego :/
Dla teoretyków polecam nie za długi pdf zawierający fragmenty książki Gradopołowa "Boks". Można znaleźć to dosyć łatwo na chomiku, samej książki nigdy nie znalazłem w formie elektronicznej, na allegro sporadycznie się pojawia, ale cena jest zaporowa.
Nieźle pokazane ale trening z trenerem to jednak co innego ale jak napisał sowka
"Początkującym powinien się przydać"
Racja, wystarczy poznać dobrze technikę, a i tak się człowiek najbardziej uczy nie na przyrządach czy na tarczy, lecz na sparingach.
Bardzo fajny poradnik,który opisuje kilka ciekawych technik. Na pewno warto obejrzeć,poczytać i szkolić się także w teorii,gdyż to również jest bardzo ważne.
W internecie znajdują się również poradniki trenera Roacha, które niedługo ukażą się na forum

Pozdrawiam!
Czarek Kolasa - redaktor bokser.org
Jeśli macie jakieś dobre książki o boksie do pobrania to dajcie linka
Przekierowanie