Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Pisanie na www.boxingscene.com cyrylicą rosyjską?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na forum kilka osób pisze z klawiatury angielskiej.

W związku z tym mam kilka pytań i opinii.
1. Czy pisanie bez polskich znaków na polskim forum nie jest przejawem „lekceważenia” .”szpanu” , „lenistwa”, „niechlujstwa” itp.?
2.Czy to nie jest przypadkiem lekceważący stosunek do języka polskiego ?
2. Jeżeli nawet, ktoś pisze z zagranicy to czy ma jakiś problem z zainstalowaniem polskiej czcionki?
Wydaje mi się ,że pisząc bez polskich znaków nie szanuje się polskiego czytelnika. Przecież to jest portal polski i należałoby po polsku pisać.

Panowie zmieńcie te litery i pokażcie klasę , bo to forum czytają także bardzo młodzi i pogubią się czy to jedno i to samo:
bak [w samochodzie] – bąk [owad]
żądanie czy zadanie
leń czy len


Nie puszczajcie „bąków” na forum, czyli jak wy piszecie „bakow”
Dosc blazenstwa, nie badz wasc tchorzem, chron jezyk a na forum bedze pieknej ,patriotyczniej i milej.
Jest też różnica gdy ma się komuś zrobić laskę lub łaskę Wink
Ci, którzy mają takie możliwości powinni stosować polskie znaki, ja staram się tak robić.
Nie napisałem tego tekstu ,aby zwrócić uwagę komuś konkretnemu.
Osób piszących bez polskich liter jest na tym forum o wiele więcej.

Ponadto po co odwracać kota ogonem i pytać ,czy jest to problem?
A czy jakimś problemem jest zainstalowanie polskich liter?
Przecież to czynność prosta i nietrudna.
Pisanie bez polskich liter nie utrudnia rozumienia tekstu i nie jest dla czytelnika uciążliwe.
Ale pisanie bez polskich liter na polskim forum jest przejawem obojętności wobec języka ojczystego.
Ponadto nie powinna tłumaczyć się osoba ,której to nie dotyczy. W swojej opinii i uwadze miałem na myśli Polaków ,którzy na tym forum piszą bez polskich liter.
Wiadomo ,że każdy znajdzie teorię i powód dla usprawiedliwienia swego niechlujstwa.
Ale dla mnie jest to lekceważenie języka, czytelnika, portalu, forum , bo potrzeba tak niewiele, aby pisać starannie.
RSC-2

[Obrazek: 22cf206330_okej_.jpg]
Nie ma to jak próby podjęcia rozmowy z botem XDDD.
Przekierowanie