Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Fuzja Wasilewskiego z Babilońskim
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Jeżeli doszło do fuzji i obie grupy połączyły się w jeden podmiot gospodarczy to automatycznie wygasły wszystkie kontrakty zawodników zawarte z jedną jak i z drugą grupą promotorską.

Nowy podmiot musi zawrzeć z zawodnikami nowe umowy lub aneksy do poprzednich umów.
Dlatego też wydaje mi się ,że zawodnicy Babilon Promotion i KnockOut Promotion nie muszą stać się zawodnikami nowej grupy KnockOut & Babilon , chociaż nikt im nie zabroni ,aby tak było.
Albo mają zapis, że z okazji fuzji dostają 2 tygodnie czasu na wypowiedzenie kontraktu bez negatywnych konsekwencji, a jeśli się nie zdecydują to po tym czasie wchodzą do nowej grupy. Coś podobnego było np. w przypadku klientów Cyfry+ i N po ich połączeniu w NC+.
@Matys
Jeżeli w umowie o fuzji między dwoma "starymi" grupami promotorskimi jest zapis ,że nowopowstała grupa przejmuje wszystkie kontrakty, to wtedy ma zastosowanie rozwiąznie które opisałeś powyżej.

Jeżeli takiego zapisu w umowie o fuzji nie ma, to wtedy muszą być zawarte nowe umowy kontraktowe z nowym podmiotem gospodarczym.
Jestem przekonany, że taki zapis pan mecenas Wasilewski tam umieścił. Jak nie lepszy Wink Inaczej reaguje człowiek gdy dostaje nowy kontrakt, a inaczej gdy wraz z plikiem papierów podają mu informację, że może zakończyć dotychczasową współpracę (ale musi się zdecydować właściwie natychmiast). Pismo doręczone, klient poinformowany, termin upłynął, sprawa załatwiona.
@Matys
Też myślę, że jest tak jak napisałeś . Bo jest to prostsze rozwiązanie.

Ale pod jednym warunkiem.

Chyba ,że są bokserzy ,których nowa grupa chciałaby się pozbyć.
Wtedy korzystniejsze dla nowej grupy jest rozwiązanie z nowymi umowami , bo wtedy już na samym początku sami decydują kogą „biorą” a kogo nie „biorą”.

A w przypadku „wypowiedzeń” jeżeli żaden bokser nie zgłosi sprzeciwu to wszyscy bez wyjątku będą mieli kontynuację kontraktu i ani Wasilewski ani Babiloński nie będą mieli na to wpływu.
Ciekawy jestem, w przypadku rozwiązania kontraktów gdzie poszliby tacy: Zimnoch, Głażewski, Jonak, Kołodziej, Wawrzyk i inni......
Do pośredniaka @Martin.
Panowie, ale o czym Wy w tym momencie piszecie? Babilon wciąż ma swoją grupę a Wasilewską swoją... oni będą tylko współpracować, ale to nie jest typowe połączenie grup promotorskich jak np. ostatnio Thunder Promotions połączyło się z Tymex Boxing Promotion.
Cały czas mówi się o fuzji ,a nie współpracy.

A fuzja to nic innego jak połączenie dwóch lub więcej firm , lub przejęcie jednej firmy przez drugą w wyniku czego powstaje nowy podmiot gospodarczy.

To już sam nie wiem.
To jest „fuzja” czy „umowa o współpracy”?
Gdyby Wasyl miał tutaj konto to by nam wyjaśnił. . .
Bo chyba @RedHawk nie znasz szczegółów umowy tego połączenia?
Stron: 1 2 3
Przekierowanie