Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Kołodziej vs Makabu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Za stroną główną bokser.org :

[Obrazek: Ilunga-Makabu.jpg]

"Pisaliśmy już o tym dużo wcześniej, ale wtedy było to jeszcze w fazie negocjacji. Dziś już można oficjalnie poinformować kibiców, że Paweł Kołodziej (33-0, 18 KO) w końcu doczeka się poważnej walki i 1 lutego podczas gali w Monte Carlo skrzyżuje rękawice z bardzo groźnym Ilungą Makabu (15-1, 14 KO). Stawką ich potyczki będzie tytuł mistrza świata federacji WBA kategorii junior ciężkiej w wersji tymczasowej.

"Junior" Makabu to jeden z najciekawszych prospektów w wadze junior ciężkiej. Rozpoczął karierę od porażki przed czasem w dywizji półciężkiej, ale później znokautował kolejnych trzynastu rywali, a w 2013 roku pozbawił zera w rekordzie kolejno trzech solidnych pięściarzy (w tym Dmytro Kuczera). W swoim ostatnim występie mocno bijący mańkut reprezentujący Republikę Konga wygrał przez KO w piątej rundzie z Ericem Fieldsem (22-2, 16 KO).

Pojedynek ostatecznie potwierdził Rodney Berman, prezydent grupy Golden Gloves.

- Makabu ma za sobą dwa ważne zwycięstwa w Monte Carlo z mocnymi rywalami, a Kołodziej to również świetny pięściarz. Dodając tę walkę do programu sprawiamy, że gala robi się niezwykle ekscytująca - nie kryje zadowolenia Berman.

Co ciekawe aż tak dobrego zdania o polskim bokserze nie ma jego najbliższy rywal, wydający się bardzo pewny siebie.

- Nie mam w zwyczaju oglądać taśm z walkami swoich rywali, lecz tym razem zrobiłem wyjątek i obejrzałem ostatni występ Kołodzieja. Muszę przyznać, że to co zobaczyłem ani trochę mnie nie zaniepokoiło. Jestem przekonany, że pokonam go bez problemów. Nie wierzę by był tak twardy jak na przykład Kuczer, którego i tak pokonałem. On musiałby pracować ciężej niż ja, ale to niemożliwe - uważa 25-letni Makabu."


I co sądzicie? Wink
Makabu przed czasem. Mam nadzieję, że nie w pierwszej rundzie.
Tu zależy wiele od Kołodzieja. Jeśli zawalczy tak jak ostatnie 2 walki to nic z tego nie będzie. Faworytem Makabu, ale skoro walczy Polak to będę mu ze wszystkich sił kibicował w tym starciu, jednocześnie nie robiąc sobie większych nadziei.
Niestety ale patrząc na ostatnie walki Kołodzieja nie daję mu tutaj żadnych szans.

Dla odświeżenia skopiuję swoją wypowiedź dotyczącą jego ostatniej walki z innego tematu :

Cytat:Jeśli zaś chodzi o Kołodzieja to to jest dramat...
Szybkość, koordynacja, precyzja - fatalnie to wyglądało. Walki z Crenzem i Ikejim pokazały, że Paweł jest zwyczajnie słaby. Szeroka czołówka 200 lbs robi go jak chce...

Tak to na razie zostawię.
Makabu to najlepszy Cruiser świata, w mojej opinii. Niesamowity talent.
A Paweł... Paweł to jest polski Stipe Drews Wink. Makabu go rozjedzie, nie widzę innej możliwości, potrafi świetnie skracać dystans walczyć w średni i bliskim dystansie i do tego mocno bije.
Mimo wszystko dobrze, że Kołodziej i Wasilewski w końcu przestali wyczekiwać nie wiadomo na co i dostając szansę podjęli ryzyko. Brawa dla nich i mam nadzieję, że Polak zaskoczy podobnie jak niedawno Janik.
(09-12-2013 07:50 PM)Mastrangelo napisał(a): [ -> ]A Paweł... Paweł to jest polski Stipe Drews Wink
Tak źle Makabu życzysz, aby go Kołodziej kopał jak Briggsa? ;D
---

Ale odnośnie samej walki, to tak:
- Dobrze, że Kołodziej dostanie walkę o coś. Czas najwyższy na to.
- Jeżeli Kołodziej wytrwa więcej niż 6 rund będę z lekka zdziwiony

Makabu ma wielki potencjał, mimo że nie ma nawet 20 walk na koncie to jest lepiej zweryfikowany niż Polak. Bardzo szybki, składa kombinacje, szeroki wachlarz ciosów, nie jest jednowymiarowy, do tego posiada nieprzyjemne uderzenie, dosyć mobilny w ringu. Jego szczęka zdała test bardzo pozytywnie z takimi rzeźnikami jak Kuczer, czy niedoceniany Fields. Poza tym wydaje mi się, że ma mentalność do tego sportu - bardzo pewny siebie i zdecydowany w tym co robi w ringu.

Kołodziej z kolei ostatnio prezentuje się słabo na tle przeciętnych/słabych rywali. Strasznie spina się w ringu (w Monte Carlo pewnie lepiej nie będzie), brakuje mu twardości i zadziorności. Do tego ma za sobą multum kontuzji i możliwe, że szczyt formy za sobą. Jedynym jego plusem w tej walce są warunki fizyczne. Ale, czy Kołodziej będzie w stanie utrzymać Makabu na dystans? Nie sądzę.
Makabu przed czasem do 5 rundy.
(09-12-2013 08:28 PM)Joker napisał(a): [ -> ]Makabu przed czasem do 5 rundy.
Rozsądna prognoza, myślę tak samo.
Inne rozstrzygnięcie niż wygrana Makabu przed czasem w pierwszej połowie walki będzie niespodzianką. Tu na prawdę nie ma na co liczyć. Tak jak ktoś na głównej powiedział, że nawet kurs 1.20 na Makabu to i tak jest lokata życia. Rozumiem, że Kołodziej to Polak i bla bla bla ale prawda jest taka jaka jest.
Ja nie rozumiem takiego tłumaczenia by komuś kibicować bo to Polak.Tak w walce Szpilka-Jennings i Makabu-Kołodziej będe kibicował zagranicznym a dlaczego?Dlatego że Szpilki nie szanuje jako człowieka a Kołodzieja po prostu nie lubie.Kibicować moge Adamkowi lub Włodarczykowi czy kiedyś(teraz zresztą też gdyby chciał wrócić)Gołocie bo oni bądź co bądź w moich oczach mają szacunek.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie