Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Felix Sturm
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Dzięki @Redd dziś to sobie wypunktuje, podobno była niezła bitwa.
Sturm stwierdził, że mistrzostwo WBA wiele dla niego znaczy. Podobno ma też szansę zostać pierwszym pięciokrotnym mistrzem świata z Niemiec. Szkoda tylko, że Ward ma pas WBA Super, a Froch ma WBA World, więc na prawdę nie wiem co ma pas interim WBA World wspólnego z mistrzostwem, a sam Sturm nie jest NiemcemBig Grin Tak więc podwójny kit.
Cieszę się, że Sturm wybrał inna drogę, niż udział w "operze mydlanej" z Abrahamem i Stieglitzem. Jego walka z Fiodorem Czudinowem może być naprawdę ciekawa, bo młodszy Czudinow ma dużo mocniejsze uderzenie od swego brata i jak trafi, to rywali trzeba zeskrobywać z ringu (jak np. ostatniego przeciwnika Bena McCullocha). No, ale technika Sturma może mu pomóc uniknąć ciosów dość surowego technicznie Rosjanina.
Sturm wypadł bardzo dobrze ze Stieglitzem i moim zdaniem wygrał wyraźnie na punkty. Zmiana wagi dobrze mu zrobiła, myślę że można spodziewać się po nim teraz więcej niż w średniej, gdzie wyglądało to już dosyć słabo.
Już w sobotę 9 maja między liny powraca Felix Sturm. Jego rywalem będzie jak dotąd niepokonany Fedor Chudinov. Rosjanin na 12 pojedynków aż 10 wygrał przez nokaut, ale umówmy się nie walczył z pierwszą ligą. Jak widzicie to starcie?
Nie znam Chudinova, ale Sturm w walce ze Stieglitezem pokazał kawał boksu, szczególnie porównując jego postawę do jego ostatnich występów w wadze średniej. Możliwe że złapał drugi oddech w karierze. Zawsze fajnie mi się oglądało jego walki, pewnie dlatego że jest tak statyczny i przez to każdy jego przeciwnik zadaje 1000 ciosów podczas walkiSmile
Czudinow to silny, ale prosty bokser, szukający możliwości do zadania mocnego ciosu w zwarciu. Sturm to zdecydowanie bardziej zaawansowany technicznie zawodnik i powinien dosyć sprawie punktować rywala lewym prostym, szczególnie że obrona Rosjanina nie jest najszczelniejsza. Najbardziej obawiam się końcówki walki, kiedy Felix opadnie z sił - Czudinow może go wtedy pogonić i poszukać mocnych uderzeń z prawej ręki. Jednak spodziewam się, że Sturm wypunktuje Rosjanina, ze względu na znaczną przewagę w doświadczeniu i technice. Stawiam decyzję dla Niemca w rozmiarach 9-3/8-4.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie