Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Khabib Allakhverdiev
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: russian-super-lightweight-boxer-khabib-a...erdiev.jpg]

Khabib Allakhverdiev(19[KO 9]-0-0), to kolejny Rosjanin z LWW, ktory podbija ringi zawodowe i serca fanow. Pierwszy raz uwazniej przyjrzalem sie Rosyjskiemu "Hawkowi" kiedy walczyl z Joanem Guzmanem. Po wygranej nad reprezentantem Dominikany, Allakhverdiev zanotowal kolejne zwyciestwo stopujac przed czasem Souleymane M'baye. Od tego czasu Rosjanin nie pokazal sie w ringu.
Jak sadzicie, czy Allakhverdiev zwojuje ringi zawodowe? Ja nie ukrywam, ze marzy mi sie potyczka z Garcia, ewentualnie bratobojcza wojna z Provodnikovem.
Temat zakladam, bo uwazam, ze warto sledzic poczynania Khabiba, ktory najprawdopodoniej w przyszlym roku dostanie swoja szanse i niewykluczone, ze ja wykorzysta.
Z pewnością wschodząca gwiazda. Chętnie obejrzałbym za jakiś czas jego starcie z Thurmanem.

(16-11-2013 01:42 PM)BMH napisał(a): [ -> ]Khabib Allakhverdiev
Kurde, tego nie da się czytać. Może piszmy po polsku, skoro jesteśmy na polskim forum? Habib Allachwerdijew.

(16-11-2013 01:42 PM)BMH napisał(a): [ -> ]Rosjanin
Nie Rosjanin, tylko Lezgin (muzułmanin). No ale skąd statystyczny Polak może wiedzieć, że w Rosji oprócz Rosjan mieszka jeszcze ponad 100 innych narodów?
Metzger
Rozumiem, ze Ty piszesz Pakiao, Tajson, Holfild, lub Roj Dżons. Spoko, nie wymagaj tego jednak od innych.Wink Mam prosbe, na przyszlosc takie uwagi pisz w offtopie, albo wyslij wiadomosc. Nie rozumiem jak mozna sie przypierdalac o takie bzdury. Khabib, wychodzi pod Rosyjska flaga, wiec traktuje go jak Rosjanina.
- http://en.wikipedia.org/wiki/Khabib_Allakhverdiev
- http://boxrec.com/list_bouts.php?cat=box..._id=387379
Metzger chciał błysnąć wiedząTongue.
Metzger ma absolutną rację. Prawidłowa transkrypcja z rosyjskiego na polski to Chabib Ałłachwerdijew. Allakhverdiev to transkrypcja na angielski. Wynika to z tego, że Rosjanie posługują się innym alfabetem. To samo dotyczy Białorusinów, Ukraińców, Serbów, Bułgarów i w pewnym stopniu Greków.
(16-11-2013 04:17 PM)Pakman napisał(a): [ -> ]Metzger ma absolutną rację. Prawidłowa transkrypcja z rosyjskiego na polski to Chabib Ałłachwerdijew. Allakhverdiev to transkrypcja na angielski. Wynika to z tego, że Rosjanie posługują się innym alfabetem. To samo dotyczy Białorusinów, Ukraińców, Serbów, Bułgarów i w pewnym stopniu Greków.

A kto pisze, ze nie ma racji?Huh Chodzi o usilne upominanie-nie pierwszy raz zreszta-jak nie pisownia, to obywatelstwo.
Ałłachwerdijew jest w mojej ocenie ciekawszym bokserem od Prowodnikowa. Nie ma tak silnego ciosu, ale za to niesamowicie szybkie ręce i potrafi zrobić z nich użytek, bijąc długimi seriami. Oczywiście ma też mankamenty, z których rzuciła mi się w oczy dość dziurawa garda. Myślę, że junior półśrednia to dla niego optymalna waga i nie powinien iść wyżej. Więc może nie Thurman jako rywal, ale np. Peterson.
Zupełnie inny styl, niż Prowodnikow, trudno ich porównywać. Ja bardzo lubię oglądać obu.

Chabib, zdaje się, związał się w jakimś stopniu kontraktem z Top Rank, zatem czekam na konkrety w sprawie jego kolejnej obrony, bo miesiące lecą, a nie słychać o żadnych konkretach. W tej kategorii jest sporo ciekawych Meksykanów i innych Latynosów (DeMarco, Mosquera, Soto, Guzman itd.), są też inni pięściarze Top Rank (Alvarado, Mayfield, Rios - ale on akurat lada chwila walczy z Pacquiao). Warto chyba parę walk w obronie pasa stoczyć przed ewentualnym przejściem do wyższej kategorii.
Jak podeje boxrec, w kwietniu Khabib zmierzy sie z Jessie Vargasem. Fajne zestawienie.
Vargas leci na dużym farcie i ma wsparcie sędziów.
Jeśli Khabib chce wygrać to musi pokusić się o czasówkę o co łatwo nie będzie. Już w walce z Lopezem pokazał, że umie cios przyjąć.
Przekierowanie