Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Grzegorz Proksa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
@Szakal
Walki o mistrzostwo świata się nie odmawia! zwłaszcza gdy jest się takim bojowym chłopakiem jak Proksa. Spokojnie Łapin będzie w narożniku Proksy. Między walkami Krzysia a Grzesia jest przerwa 2-3 tygodnie.
O wątku sportowym tej walki już pisałem. Dodam tylko, że moim zdaniem Gołowkin to najlepszy obecnie bokser w wadze średniej, który pokonałby zapewne Martineza, Chaveza i Sturma. Nawet w najlepszej formie Proksa miałby z Gołowkinem nikłe szanse. A dobrze wiemy, że w najlepszej formie nie jest i do 1 września nie będzie.

Teraz o wątku finansowym. Nie sadzę, żeby za tę walkę Proksa zainkasował jakieś duże pieniądze. Na dziś dzień to w USA Gołowkin jest Mr Nobody, a Proksa jest Mr Who. Wiadomo, że większość kasy pójdzie dla Gołowkina. Jeżeli dla Proksy zostanie 50 - 80 tys. USD, to będzie dobrze. To naprawdę nie są wielkie pieniądze. Jeśli chodzi o transmitowanie walki przez HBO, to też bym się tym nie podniecał. Nie wystarczy, że będą transmitować. Ludzie to jeszcze muszą oglądać, co jest wątpliwe. Wagą średnią w Ameryce interesują się przede wszystkim Meksykanie i inni Latynosi, ale interesują się głównie Chavezem i Martinezem. Gdyby to z którymś z nich miał walczyć Proksa, to byłaby inna sprawa i co najmniej 4-5 razy większa kasa. Jeśli chodzi o USA, to oni mają w pierwszej 20. Boxreca tylko kubańskiego imigranta Petera Quillina, którego walki nie wzbudzają większych emocji. Jest jeszcze utalentowany Demetrius Andrade, ale to dopiero melodia przyszłości. Liczenie na to, że ktoś (najlepiej bardzo bogaty sympatyk boksu) Proksę zauważy i zainwestuje w jego karierę, to taka sama naiwność jak wiara w amerykański mit, że od pucybuta można dojść do milionera. Poza tym HBO jeśli ma zamiar kogoś lansować, to na pewno Gołowkina, a nie Proksę.

Reasumując, jest o wiele więcej minusów, niż plusów tej walki. Proksa zostanie obity, straci pas EBU i przestanie się liczyć w czołówce wagi średniej. Bardzo chciałbym się mylić.
@Szakal
@AdamekFightPL
Ale to nie jest walka o Mistrzostwo Świata. W takim wypadku biorąc pod uwagę bardzo silnego przeciwnika i bardzo krótki okres przygotowawczy ta walka jest bez sensu.
@Jerome
Jak to nie? przecież walczą o pas federacji WBA w wadze średniej. Zawsze może się zdarzyć tak, że styl Proksy wyjątkowo nie będzie pasował Gołowkinowi. Przecież Giennadij to drewno polujący na jeden cios... jest świetny, ale nie sądzę aby pokonał Martineza a z Proksą da wyrównaną walkę, zobaczycie!
@Hugo
Nie chodzi o to, że ktoś Proksę zauważy i że w niego zainwestuje w przypadku przegranej, ale jeśli da dobrą, ekscytującą walkę na HBO to niezależnie od wyniku ma ogromne szansę, że HBO, czy Showtime zaprosi go jako przeciwnika dla innych bokserów których będą chcieli promować, czy sprawdzić, jak Quillina, Andrade, czy kogoś z junior średniej gdy będzie szedł w górę.
Tak to działa, HBO chętniej akceptuje na przeciwników bokserów widzianych już na ich, albo innych amerykańskich stacjach. Dlatego Quillin walczył z McEwenem znanym z walki z Andym Lee, Josesito Lopez dostał walkę z Victorem Ortizem po występie na undercardzie PPV, Castillejo dostał walkę z Vargasem po przegranej z De la Hoyą itd. HBO ma sporą ilość fanów którzy oglądają każdą ich galę, to nie jest tak, że Proksy i Golovkina nikt nie zna, więc nikt tego nie obejrzy.
Wydaje mi się, że też pieniędzy zarobi trochę więcej niż napisałeś. Pewny nie jestem, bo aż tak nie śledzę biznesowej i finansowej strony boksu, ale z tego co wiem HBO ma Swoje standardy i nigdzie nie zapłacą Ci więcej.
@Mastrangelo
Ale spójrz na to z innej strony. Proksa pokaże się z super strony, da świetną ringową wojnę z Gołowkinem, ale przegra np. na pkt lub przez TKO/KO i HBO będzie chciało zrobić sobie z niego journeymana, który będzie dawał się obijać gwiazdom HBO za kupę kasy. Grzegorz jak dla mnie nie jest jeszcze ukształtowanym bokserem żeby walczyć o MŚ a tym bardziej na kanale HBO.
@ADamek
Journeymana? Jeśli zaproszą go ponownie na Swoją stację, to nie będzie o tym wiedział tylko miesiąc wcześniej. Będzie miał pełny obóz przygotowawczy i kolejną szansę, żeby udowodnić, że należy do elity. Tak się nie traktuje journeymanów Wink. Dodatkowo będzie miał dodatkowe doświadczenie, z którego będzie mógł wyciągnąć wnioski i się nauczyć.
No a jeśli zostanie zjedzony to będziemy wiedzieć, że po prostu nie jest tak dobry. W każdym razie to ryzyko, ale ryzyko które może być nagrodzone.
@Mastrangelo
W sumie tak, jeżeli Proksa da świetną walkę z Gołowkinem to kto tak na prawdę będzie w stanie mu jeszcze bardziej zagrozić ? chyba tylko Martinez.
I dobrze, że Proksa wziął walkę! Rzygam już tymi kalkulacjami, wyliczeniami, wiecznymi przygotowaniami. Kiedyś bokser był zaszczycony propozycją walki z lepszym, a dzisiaj wykręca się byle nie zepsuć rekordu hodowanego na leszczach. Dlatego podoba mi się decyzja Proksy i liczę na dobre widowisko.
@Metzger
Dokładnie, w boksie brakuje takich zawodników jak Chisora czy właśnie Proksa.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Przekierowanie