Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Rękawice
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Warto poruszyć ten temat. W boksie amatorskim na największych turniejach (organizowanych np. przez AIBA) "króluje" firma Adidas. Jest wielu sceptyków, którzy uważają rękawice tej firmy za kompletne nie porozumienie i duży błąd.

Czy mieliście kiedyś styczność z tymi rękawicami? Jeżeli tak - Co o nich myślicie? Czy rzeczywiście jest tak, że nie powinny być one wykorzystywane na dużych turniejach, rangi międzynarodowej?
Miałem styczność z tymi rękawicami i powiem, że są bardzo, ale to bardzo miękkie, jak to w boksie amatorskim. Uderzeń w tych rękawicach się nie odczuwa. Rozumiem - boks amatorski, trzeba dbać o zdrowie zawodników i tak dalej, ale rękawice twardsze by się przydały. Z tymi rękawicami Adidasa to taki sam niewypał jak rękawice produkowane przez firmę Green Hill swego czasu i reklamowane jako rękawice w których się nie da zaliczyć KO. Adidas po prostu ma pieniądze na co patrzą w AIBa, dostarcza sprzęt dużej części reprezentacji (jak nie wszystkim). Pieniądze rządzą - głównie się boksuje w "adasiach", lecz jest też firma Everlast, której wg mnie została teraz niepotrzebnie odebrana licencja AIBA na sprzęt bokserski, mimo że produkuje produkty dobrej jakości. Pieniądze psują piękno amatorskiego pięściarstwa.
Everlast produkuje dobre rękawice, ale dopiero kiedy mówimy o ogromnych cenach. Porównując rękawice różnych producentów w przedziale cenowym 200-300 złotych, wypada tragicznie. Oczywiście, marka, wygląd, itd., ale tragiczna jakość. Po roku treningów takie rękawice (a mówimy o skórzanych) są całkowicie rozbite, skóra popękana, gąbki praktycznie nie czuć.

To jest bardzo słaby sprzęt. Warto spojrzeć chociaż na zawodowców, korzystających ze sprzętu tej firmy - a jest to sprzęt jak na firmę najwyższej jakości - i przypomnieć sobie pękający but Adamka, czy również pękniętą rękawicę Chambersa w walce z Władkiem.

Osobiście jestem zwolennikiem rękawic tajskich - prezentują poziom nieosiągalny u znanych producentów (poza poziomem lansu). Bardzo dobrze chronią nadgarstki, po latach (2-3 ale latach!) treningów wciąż prezentują się dobrze i zachowują swoje właściwości. Skąd bierze się ta różnica?

Otóż, drodzy forumowicze, są to rękawice szyte ręcznie.

Naprawdę nie warto kierować się popularnością firmy, przy wyborze sprzętu który nie tylko ma być trwały i solidny, ale i wpływać na zdrowie, minimalizując ryzyko kontuzji dłoni/nadgarstka.
Jaka jest cena i skąd wziąć takie rękawice ? (poza ebayem oczywiście )
http://www.ringstyle.pl/pl/p/Rekawice-bo...-10-oz/115

W tym sklepie można znaleźć takie rękawice. Te z powyższego linku sam posiadam i służą mi świetnie od bardzo długiego czasu. Z największych plusów oczywiście trwałość, no i szeroki rzep, naprawdę czuć różnicę w ochronie (usztywnieniu) nadgarstka. Jak na ręcznie robione, skórzane rękawice, cena nie jest wysoka, tym bardziej, że w porównaniu z tak samo kosztownymi rękawicami znanych "bokserskich" producentów, wypadają naprawdę świetnie.

Najlepiej wg mnie przejść się, w miarę możliwości, do jakiegoś sklepu oferującego sprzęt do muay thai i obejrzeć na miejscu. Jeśli rękawice produkowane są w Tajlandii, to prawdopodobnie będzie to jedna z czołowych firm i różnice między modelem z linku, a nimi nie będą duże. A jakość można zobaczyć od razu po założeniu ich na dłonie.

Jedyne, co nie każdemu może odpowiadać, to twardość, bo twarde są, a w dodatku dość ciężko zacisnąć w nich pięść (tzn. ciężej niż w części rękawic, które używałem. Mowa o konkretnym modelu z linka u góry). Dla mnie to nie minus, a wręcz przeciwnie, no ale... Smile

Załączam jeszcze zdjęcie dla leniwych:

[Obrazek: 3000productgfx5006d1bf9.jpg]
Mial ktos kiedys stycznosc z rekawicami Granta czyli takimi jak uzywaja Bracia, Haye, teraz Adamek, Hopkins???
Albo moze jakis do nich dostep??
Nigdy nie miałem takiej opcji, Grant jest to chyba amerykańska firma, a podobno z tego kraju dobre są też rękawice firmy TITLE Boxing, firma ma szeroki zakres na rynku bokserskim. Może nam ktoś opowiedzieć o tych rękawicach amerykańskiej marki?
Swego czasu również chciałem znaleźć ten sprzęt, niestety, wg mnie jest niedostępny w Polsce (podobnie jak np. bokserski sprzęt firmy Asics, mają fajne buty do boksu).

Strona, gdzie jest dostępne wyposażenie Granta, http://www.ringside.com/, to amerykański sklep, więc przesyłka całkowicie nieopłacalna.

Niestety, nie wygooglowałem żadnego sklepu chociażby w UK, skąd przesyłka nie sięga tak astronomicznych sum, jak zza oceanu.
Ja osobiście boksuje w Reebokach bardzo dobre rękawice, wytrzymałe.

jeśli ktoś chciałby mega wytrzymałe rękawice to polecam Mohave.

Teraz pełno tych gówien jakieś evolutiony, everfighty. porażka Big Grin

szymczakadas

(10-10-2012 05:07 PM)Bandit napisał(a): [ -> ]Ja osobiście boksuje w Reebokach bardzo dobre rękawice, wytrzymałe.

jeśli ktoś chciałby mega wytrzymałe rękawice to polecam Mohave.

Teraz pełno tych gówien jakieś evolutiony, everfighty. porażka Big Grin

Hey, skoro masz doświadczenie z Reekbokami to chciałem spytać co sądzisz o tym modelu rękawice Reebok REGF-11011BK

Mam mały budżet (ok.100), czy warto kupić takie jak podałem wyżej?
Stron: 1 2
Przekierowanie