Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Ranking Top 10 Bokserskich Kategorii Wagowy (Mastrangelo)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Pacquiao robił jak zwykle ogromny wiatrak,Bradley fajnie unikał tych ciosów schodząc w duł,lub na boki czyli generalnie balansem ciała.Wydawało by się żę Tim niema atutów by rywalizować na takim poziomie,ale jakoś to robi co jest dla mnie małą zagatką.
Dobra, wreszcie udało się mniej więcej nadrobić zaległości, czas na uaktualnienie.

Kategoria Junior Musza
John Riel Casimero zostaje usunięty z rankingu po tym jak nie udało mu się zrobić limitu Swojej kategorii w ostatniej obronie. Szóstka będąca wcześniej za nim, teraz oczko w górę, a nowy numer 10 to Jonathan Taconing oszukany nie tak dawno w walce przeciwko Kompayakowi Porpramookowi i świeżo po dobrym zwycięstwie nad Vergilio Silvano.
Moises Fuentes, mimo porażki, zostaje na razie na drugim miejscu przed wciąż mniej sprawdzonym Inoue.

Kategoria Musza
Amnat Ruenroeng po zwycięstwie nad świetnym Ioką debiutuje w rankingu. Walka mogła iść w obie strony, a sama kategoria jest niesamowicie obsadzona, więc na razie tylko na miejscu 9-tym, ale z dobrymi perspektywami na awans.
Luis Concepcion ogłosił niedawno, że przenosi się do kategorii junior muszej, więc to jego zastąpi Taj. Poza tym zamieniam miejscami Hernana Marqueza i Juana Carlosa Reveco, bo patrząc z perspektywy chyba błędnie ustawiłem Argentyńczyka wyżej.

Kategoria Kogucia
Ta kategoria wymagała uaktualnienia... Wypadają Agbeko i Sanchez Jr., którzy Swoje ostatnie walki stoczyli w innych kategoriach. Paulus Amunda dwa miejsce w górę, weteran z Filipin, Malcolm Tunacao, to teraz numer 8, a na 9 miejsce wchodzi Pungluang Sor Singyu.

Kategoria Półśrednia
Adrien Broner przeniósł się do niższej kategorii, robiąc miejsce dla Kella Brooka.
@Mastrangelo

A czy Fonfara po porażce awansował w swojej wadze?
Tak, z miejsca 33 na 16!
@Mastrangelo

W takim razie logika mi podpowiada , oraz wnioski jakie wyciagam z Twoich rankingów ,że Stevenson polecial na dół na łeb na szyję .
RSC-2 ranking masz na 1 stronie ,widzisz aby Stevenson spadł?
Czas na aktualizację!
Kategoria Super Musza
Po imponującym występie przeciwko Srisaketowi Sor Rungvisaiowi, Carlos Cuadras przechodzi z 9 na 2 miejsce, ustępując tylko weteranowi Omarowi Narvaezowi.
Srisaketa zrzucam tylko o 1 miejsce ze względu na charakter porażki. Moim zdaniem walka była wyrównana, Taj zdecydowanie zaczął nabierać wiatru w żagle i pechowe zderzenie głowami odebrało mu szansę na odwrócenie walki z końcowych rundach. Biorąc pod uwagę jego styl, wszystko było jeszcze możliwe.

Kategoria Super Kogucia
Po kolejnym zwycięstwie nad czołowym pretendentem, Chris Avalos wywalczył Sobie 5 miejsce w rankingu, wyprzedzając nieaktywnych weteranów. Jego rywal, Ishimoto, wypada z rankingu robiąc miejsce dla Scotta Quigga,

Kategoria Piórkowa
Na szczycie bez zmian... Donaire na papierze odniósł wartościowe zwycięstwo, ale tak naprawdę walka równie dobrze mogła się nie odbyć.
Z rankingu wypada za to Rene Alvarado, po tym gdy Rocky Juarez obnażył jego słabości. W zestawieniu na miejscu 8 debiutuje Walters, który może nie walczy z zawodnikami ze ścisłego topu, ale niezmiennie imponuje.

Kategoria Lekka
Nieaktywni Bogere i Abril wreszcie przebrali miarkę, wypadają do czasu następnego wartościowego zwycięstwa. Zastępują ich Kevin Mitchell, po bardzo wartościowym zwycięstwie nad niepokonanym Madumą i Petr Petrov, który nie tylko wygrał turniej Boxcino, ale wcześniej został także oszukany przeciwko niepokonanemu Dejanowi Zlaticaninowi.

Kategoria Półśrednia
Zapomniałem przenieść tutaj Floyda po jego ostatnim zwycięstwie... Kell Brook znowu poza listą.

Kategoria Junior Średnia
Floyd zmienił kategorię, więc wszyscy za nim o miejsce w górę... Poza tym, Jermell Charlo debiutuje na miejscu 8,

Kategoria Średnia
Nowy mistrz, Sam Soliman, wchodzi na miejsce byłego mistrza Felixa Sturma (nr.7), który spada na miejsce 10, spychając Marco Antonio Rubio poza zestawienie.

Kategoria Super Średnia
James DeGale po znokautowaniu solidnego Brandona Gonzaleza, awansuje na miejsce 5. Groves mimo porażki zostaje przed nim, porażka z Frochem wstydu nie przynosi a w mojej opinii na punkty pewnie wygrywał obydwie walki.
Brandon Gonzalez na razie zostaje na miejscu 8, dopóki jakiś inny pretendent nie zasłuży na to, żeby go wyprzedzić.

Kategoria Cruiser
Po kolejnej dopingowej wpadce Guillermo Jones opuszcza ranking, robiąc miejsce dla aktywnego na niezłym poziomie, Rakhima Chakhkieva.
Sugestie & uwagi:

HW:
- Takam o oczko przed Pereza. Pokonał Thompsona (chociaż Tony prezentuje się już dosyć „tak sobie”), a takie zwycięstwo mimo wszystko coś w dzisiejszej HW znaczy.

- Solis razi mnie w oczy na tak wysokiej pozycji. Przecież Thompson, który pchał ciosy i ogólnie prezentuje zwrotność wozu z węglem dał mu wyrównaną walkę. Mimo, że uważam że Solis nie powinien przegrać, to tak wysokie jego miejsce w rankingu nie jest dobre. Jego forma w ostatnich występach była naprawdę godna pożałowania.

Cruiser:
- Ola za wysoko. Lubię go, ale w dwóch ostatnich walkach nie pokazał nic specjalnego. Hernandez moim zdaniem spokojnie może wskoczyć przed niego – w końcu pokonał 2x Cunninghama, który reprezentuje półkę wyżej niż Huck.

Btw, co sądzisz o walce Masternaka z Kalengą?

Półciężka:
- Do rankingu nie za bardzo się przyczepię, ale zapytam co sądzisz o szansach Hopkinsa z Stevensonem? Wink

SŚ – bez zastrzeżeń

Średnia:

- Zdecydowanie Gołowkin prze Murrayem. Jeżeli nawet założymy, że Murray powinien wygrać nad Maravillą, to było to zwycięstwo nad słabo dysponowanym Martinezem. Resume Gołowkina i styl jego zwycięstw bardziej do mnie przemawiają.

Półśrednia:
- Ranking ok., ale co myślisz o walce Brooka z Porterem? Dla mnie faworyt jest jeden.

Lekka:
- Gamboa za wysoko. W ostatniej walce wypadł naprawdę średnio, a Crawford wręcz przeciwnie – ostatnio pokazał się z dobrej strony. Najlepiej byłoby zamienić ich miejscami, choć bezpośrednia rywalizacja rozwieje wątpliwości.
Dawno mnie tu nie było. Ostatnio trochę walk ponadrabiałem, więc jestem znowu w miarę na bieżąco. Mam nadzieję, że coś do tematu wniosę.

Zaczynam od najniższej i najsłabszej kategorii wagowej:
-Takayama i Budler bez zastrzeżeń. Pierwszy rzadko walczy, ale przynajmniej prezentuje równą formę (aczkolwiek przydałby się rewanż z Handigiem). Drugiego czeka jakaś tam weryfikacja w końcu (spora publiczność, walka będzie oglądana na całym świecie, do tego doświadczony rywal).
-Silvestre, mimo wygranej nad Miyazakim, chyba za wysoko. Przegrał ostatni pojedynek z jakimś anonimem w wyższej kategorii. Nie wiadomo, czy wróci do słomkowej.
-Wanheng - niezweryfikowany, jeśli nie liczyć wygranej nad Condesem 3 lata temu. Jednak z braku laku musi być w ścisłej czołówce. Przydałby się w końcu title shot (pewnie z racji rankingu najprędzej o WBC z Novoą).
-Cuello długo nieaktywny, ale niewątpliwie czołówka. Wiadomo, czy wyleczył kontuzję?
-Rodriguez - rezultat zaledwie jednej walki, ale zabranie "zera" z rekordu panującemu mistrzowi w takim stylu, to w wieku 20 lat znakomity wyczyn.
-Handig (chyba wkradła się literówka w nazwisku) - wyrównane walki z czołówką, więc zasługuje.
-Sabillo - bez problemu niszczył przeciętniaków, ale prawdziwe testy go zweryfikowały. Na plus wyjazdy do Meksyku i Kolumbii i podjęcie wyzwań. Nie widziałem walki z Buitrago, więc nie wiem, który z nich powinien być wyżej.
-Novoa - chyba za nisko. Nie tylko pokonał na wyjeździe chińskiego "Xiędza", ale też porozbijał solidnych średniaków. Nie wiem, na ile wiarygodne są jego punktowe porażki z przeszłości. Na minus najbliższa obrona z jakimś totalnym "no-name'em".

No i minus dla całej czołówki za unikanie budzącego przerażenie jemeńskiego bombardiera - Alego Raymi Wink
Cześć Redd Wink.
Sytuacja Solisa i Murraya jest podobna. Pokonali zawodników którzy przed walkami z nimi byli wysoko i zajęli ich miejsce. Takam poradził Sobie lepiej z Tonym niż Solis, więc rzeczywiście pasuję Odlaniera trochę zrzucić, co zrobię jak obejrzę ostatnie walki, ale Murray jednak na razie zostaje na miejscu pierwszym. Zdominowanie(bo ja tak to widziałem) niekwestionowanego mistrza kategorii średniej ma Swoje znaczenie. Spektakularny występ GGG przeciwko Gealowi może skłonić mnie do zmiany zdania.
O kategorii Cruiser pisałem już sporo razy... Mój problem z Hernandezem jest taki, że pierwsza walka z Cunninghamem to wał, a i zwycięstwo nad Rossem mocno naciągane. Huck nie tak dawno nie wygrał na mojej karcie rundy z Arslanem, a do tego Afolabi wyszedł zdecydowanie lepiej z trylogii z nim. Włodarczyk - niedawny wałek z Palaciosem i do tego trochę niższy poziom rywali niż wspomniana trójka... Afolabi na mojej karcie nigdy nie przegrał walki, dlatego stawiam na niego.
Co do kategorii lekkiej - Ja wbrew większości nie widziałem dominacji Amerykanina w walce z Burnsem.. moim zdaniem walka była równie wyrównana co walka Gamboy z Perezem.. Może faktycznie nieaktywny Kubańczyk powinien być za Crawfordem, ale ja wciąż pamiętam o jego osiągnięciach w kategorii piórkowej, więc zostawię tak jak jest. Tak jak piszesz, niedługo i tak wszystko będzie jasne.
Masternak myślę, że poradzi Sobie z Kalengą. Ma bardzo duże doświadczenie z rywalami o podobnym stylu, chociaż może mniej klasowymi (Quinoneiro, Haapoja, Arrami, Ismailov...) i dobrze Sobie z nimi radził.
Stevenson trochę zawiódł w ostatniej walce, podczas gdy B-Hop wręcz przeciwnie, ale dla mnie Kanadyjczyk to wciąż pewny faworyt. Jest dużo bardziej atletyczny, wszechstronny i przede wszystkim konsekwentny w ofensywie niż Cloud, Shumenov, czy nawet Pascal. Myślę, że wygra decyzję.
Brook - Porter... tutaj nie skreślam Brytyjczyka, chociaż dawałbym mu dużo większe szanse gdyby walka była na wyspach. Wiadomo, co do ringu wniesie Porter. Agresję, dynamikę, ruchliwość. Co do Brooka jest więcej znaków zapytania, ale na pewno jest utalentowany i nie byłbym zszokowany gdyby okazał się zdolny do kontrowania Portera podobnie do Diaza w pierwszej walce, ale równie dobrze może się okazać, że nie zda egzaminu jego kondycja (patrząc na pierwszą walkę z Jonesem), albo szczęka (Zranił go Senchenko..).

A widzisz Maynard, jakoś przegapiłem porażkę Silvestre... Trzeba dać chłopakowi taryfę ulgową, bo to jednak 8 rundówka 2 kategorię wyżej, ale faktycznie pasuję go zrzucić. Na razie 1 miejsce, bo chłopaki za nim są mniej sprawdzeni z czołówką.
Novoa pewnie będzie piął się w górę z każdą udaną obroną... Xiong był moim zdaniem tragicznym mistrzem, dlatego to zwycięstwo nad nim nie wywindowało Oswaldo wyżej.
Literówka poprawiona, dzięki.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Przekierowanie