Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Najlepsi bokserzy wagi junior średniej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
7. Cornelius Bundrage?
Zupelnie niepojete dla mnie miejsce Corneliusa, zwlaszcza, ze taki Andrade jest dwa oczka z tylu, a ostatni pogromca Cornelius'a, Smith, jest 18.
3.Saul Alvarez, czyli gosc ktory dal sie zdeklasowac w ostatniej walce niemal do zera, i ktorego najwiekszym wyczynem jest minimalna wygrana z Troutem, nad Molina? Nie wiem, z czego wynika niedocenianie Carlosa..?
Każdy ranking jest trochę subiektywny, chociaż starałem się nie kierować osobistymi sympatiami, a wynikami i formą zwłaszcza z ostatniego okresu. Wyjaśniam, jak potrafię:
a) Cotto przed Troutem: też miałem wątpliwości, ale przeważyła zasada, że "bokser jest tyle wart, ile jego ostatnia walka". Trouta akurat bardzo cenię, ale w pojedynku z Larą wypadł zaskakująco mizernie, podczas gdy Cotto dosłownie rozjechał solidnego dotąd Rodrigueza.
b) Bundrage, Andrade, Smith: Zacznijmy od tyłu, czyli od Smitha. Jak dla mnie solidny średniak ze sporą ilością porażek lawirujący pomiędzy 2 kategoriami, który nie wiadomo dlaczego dostał title shota i niespodziewanie wygrał. Nie widziałem walki Smith - Bundrage, ale czytałem, że sporą rolę odegrała tam kontuzja, jakiej doznał Bundrage. Dla mnie wynik przypadkowy,a słaba postawa Smitha w pierwszej obronie potwierdziła, że nie jest to bokser na miarę ścisłej czołówki. Stąd tak odległe miejsce. Andrade to duży talent z przyszłością, ale na razie poza Martirosyanem (nie do końca przekonujące zwycięstwo w walce, w której był liczony) ma na rozkładzie samych leszczy. Z Bundrage'em miałem największy problem. Sporo wartościowych zwycięstw w przeszłości i niespodziewana wtopa ze Smithem. Uznałem, ze na razie miejsce na końcu ścisłej czołówki mu się jednak należy.
c) Alvarez przed Moliną: W porównaniu z innymi rankingami i tak umieściłem Alvareza nisko (na ogół jest niekwestionowanym numerem 2), a Molinę wysoko (jest przez wielu zupełnie niedoceniany). Nie będę się spierał. Być może Molina powinien być przed Alvarezem. Trudno to oszacować bez ich bezpośredniej walki.
RANKING 2014

1. ERISLANDY LARA (KUBA) 2
2. SAUL ALVAREZ (MEKSYK) 3
3. DEMETRIUS ANDRADE (USA) 9
4. CORNELIUS BUNDRAGE (USA) 7
5. AUSTIN TROUT USA) 6
6. CARLOS MOLINA (MEKSYK) 4
7. VANES MARTIROSYAN (USA) 10
8. JERMELL CHARLO (USA) 14
9. JERMALL CHARLO (USA) N
10. ZAURBEK BAJSANGUROW (ROSJA) 8
11. JAMES KIRKLAND (USA) 11
12. JULIAN WILLIAMS (USA) N
13. JAVIER FRANCISCO MACIEL (ARGENTYNA) 13
14. SASHA YENGOYAN (BELGIA) N
15. ISHE SMITH (USA) 18
16. GLEN TAPIA (USA) N
17. JACK CULCAY (NIEMCY) 19
18. WILLIE NELSON (USA) 15
19. BRIAN ROSE (WIELKA BRYTANIA) 12
20. JOHN JACKSON (WYSPY DZIEWICZE) N

Najlepsza walka: Austin Trout – Daniel Dawson UD Temecula 22.08.2014
Najlepszy nokaut: Andy Lee – John Jackson KO5 Nowy Jork 07.06.2014
Największa niespodzianka: Cornelius Bundrage – Carlos Molina UD Cancun 11.10.2014


Ułożenie rzetelnego rankingu w kategorii junior średniej jest trudne ze względu na często zapadające kontrowersyjne werdykty. Wbrew takiemu werdyktowi, a zgodnie z powszechnym odbiorem Erislandy Lara jest przed Saulem Alvarezem. Na dalszych miejscach na ogół te same twarze od lat. Najbardziej rozwojowi Demetrius Andrade oraz bracia Jermell i Jermall Charlo zapewne niedługo przejdą do kategorii wyższej. Zaurbek Bajsangurow i James Kirkland praktycznie zmarnowali rok. Młodych talentów nie widać, a wagę można ogólnie ocenić jako dość słabą.

www.bokserzy.cba.pl
RANKING 2016

1. Saul Alvarez (Meksyk) 2m
2. Erislandy Lara (Kuba) 1
3. Jermall Charlo (USA) 2
4. Demetrius Andrade (USA) 3
5. Jermell Charlo (USA) 4
6. Vanes Martirosyan (USA) 5
7. Austin Trout (USA) 6
8. Michel Soro (Francja) 8m
9. Liam Smith (Wielka Brytania) 8
10. Julian Williams (USA) 9
11. Willie Nelson (USA) 7
12. Tony Harrison (USA) 17
13. Jarrett Hurd (USA) 12
14. Erickson Lubin (USA) 18
15. Ishe Smith (USA) 15
16. Cornelius Bundrage (USA) 13
17. Brian Carlos Castano (Argentyna) N
18. Jack Culcay (Niemcy) 16
19. Diego Gabriel Chaves (Argentyna) 16w
20. Maxime Beaussire (Francja) N
RANKING 2017

1. Erislandy Lara (Kuba) 2
2. Jermell Charlo (USA) 5
3. Jarrett Hurd (USA) 13
4. Brian Carlos Castano (Argentyna) 17
5. Maciej Sulęcki (Polska) N
6. Sadam Ali (USA) N
7. Michel Soro (Francja) 8
8. Austin Trout (USA) 7
9. Jullian Williams (USA) 10
10. Tony Harrison (USA) 12
11. Cornelius Bundrage (USA) 16
12. Jack Culcay (Niemcy) 18
13. Kanat Islam (Kazachstan) N
14. Liam Smith (Wielka Brytania) 9
15. Liam Williams (Wielka Brytania) N
16. Willie Nelson (USA) 11
17. Ishe Smith (USA) 15
18. Cedric Vitu (Francja) N
19. Sergio Garcia (Hiszpania) N
20. Erickson Lubin (USA) 14
RANKING 2018

1. Jarrett Hurd (USA) 3
2. Erislandy Lara (Kuba) 1
3. Brian Carlos Castano (Argentyna) 4
4. Tony Harrison (USA) 10
5. Jermell Charlo (USA) 2
6. Jaime Munguia (Meksyk) N
7. Michel Soro (Francja) 7
8. Julian Williams (USA) 9
9. Kell Brook (Wielka Brytania) N
10. Austin Trout (USA) 8
11. Liam Smith (Wielka Brytania) 14
12. Kanat Islam (Kazachstan) 13
13. Carlos Adames (Dominikana) N
14. Willie Nelson (USA) 16
15. Sergio Garcia (Hiszpania) 19
16. Ishe Smith (USA) 17
17. Bachram Murtazalijew (Rosja) N
18. Magomed Kurbanow (Rosja) N
19. Patrick Teixeira (Brazylia) N
20. Erickson Lubin (USA) 20
Stron: 1 2
Przekierowanie