Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Devon Alexander vs Lucas Martin Matthysse (25.06.2011)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Alexander vs Matthysse

[Obrazek: matthysse2.jpg]

Data:25.06.2011
Miejsce walki:Family Arena, Saint Charles, Missouri, USA
Stawka walki: Walka rankingowa
Sędzia ringowy: Rafael Ramos
Sędzia punktowy 1:Carlos Colon 96-93 Alexander
Sędzia punktowy 2:Dennis Nelson 95-94 Alexander
Sędzia punktowy 3:Brett Miller 93-96 Mattheysse
Link do nagrania: http://www.youtube.com/watch?v=t5kuib4ws4Y

O walce:

W walce wieczoru na gali w Saint Charles rękawice skrzyżowali wracający po pierwszej w karierze porażce Devon Alexander i bardzo niebezpieczny, lecz wciąż niedoceniany Lucas Martin Matthysse
Alexander vs Matthysse

1. 9-10 *
2. 10-9 *
3. 10-9
4. 8-10
5. 10-9
6. 10-9 *
7. 9-10
8. 9-10
9. 10-9
10. 9-10

- - - - -
94-95 Matthysse

Alexander pokazał tutaj szybkie ręce, dobry prawy prosty ale powinien więcej się ruszać, nie zatrzymywać się. Matthysse sporo chybiał, próbował też obijać dół. Do połowy walki Lucas miał problemy by upolować Devona (choć rzucił go na deski ładnym prawym) który często uprzedzał go prawą ręką. Od 7 rundy Matthyse w końcu na lepszym procencie trafień, ładne przejścia z obrony do ataku.
Walka dość zacięta ale remis to maks co można dać Devonovi. 96-93 dla Alexandra to nieporozumienie.
Alexander vs Matthysse
1.9-10
2.10-9
3.9-10
4.8-10
5.10-9
6.10-9
7.9-10
8.9-10
9.10-9
10.9-10
---
93-96

Żeby Devon wygrał musiałby ugrać co najmniej 6 rund, nie widzę 6 rund dla niego. Wyrównana walka, ale Matthysse był odrobinę lepszym pięściarzem w tym pojedynku.
@kubala
Jedną z pierwszych dwóch rund trzeba dać Lucasowi.
Sander
Można, ale również obie można dać Devonowi, czy dać remis. Pierwszą wygrał Devon, druga dyskusyjna, z lekką przewagą dla Mathysse, ale dwie akcje Devona zadecydowały, że dałem remis. Ogólnie walka wyrównana z maleńkim wskazaniem na Argentyńczyka, ale remis czy nawet minimalne zwycięstwo Alexandra nie jest nadużyciem.
Pierwsza dla Matthysse absolutnie Tongue
No nie wiem. Skoro tak się upierasz to chyba jeszcze raz pierwszą rundkę odpalęTongue
Alexander vs Matthysse
1.10-10
Trudna runda do punktowania, mało celnych ciosów, Matthysse aktywniejszy Alexander lepsza obrona.Kompletnie nie zgodzę się że runda zdecydowanie dla Lucasa
2.10-9
Tak Devon powinien walczyć całą walkę, dużo ciosów prostych, unikać lin, kontrować Lucasa po unikach.
3.10-9
Minimalnie runda Devona, momentami nieuchwytny przy czym ładnie kontrował.
4.8-10
Początek dla Lucasa, z czasem gdy doszedł do siebie Devon zaczął przeważać.Za mało ciosów prostych Devona za dużo półdystansu.
5.10-9
Znów minimalnie Alexander, trafiał lepiej i częściej.
6.10-9
Runda Devona, więcej czystch ciosów większa aktywność.
7.9-10
Mało prawego prostego Devona, Lucas wchodził do półdystansu z wielką łatwością, a tam jest zdecydowanie groźniejszy.Alexander jakby opadł z sił.
8.9-10
Walka głównie w półdystansie gdzie silniejszy fizycznie Mattheysse trafiał częściej i wyraźniej
9.10-9
Devon lepiej niż w ostatnich rundach chodził na nogach, bił więcej kombinacji, walka mniej toczyła się w półdystansie.Więcej i celniej bił Devon,runda Alexandra.
10.9-10
Ostatnia runda minimalnie dla Lucasa, był aktywniejszy celniej trafiał ogólnie pozostawił lepsze wrażenie.

Wynik=95-95 Remis

Wynik walki dla mnie nie jest kontrowersyjny, mógł wygrać Devon, ale i Matthysse.Kłopot sprawiła mi tylko pierwsza runda, najbliżej było mi do remisuBig Grin.
Kubala jeśli pierwszą runde dajesz Devonowi, a drugą punktujesz jako remis to jest to trochę dziwne.Pierwsza to max remis z przewagą Lucasa, ale druga to juz zdecydowanie dla Devona.
Z 1szą to fakt, że równa ale remis to maks co Devon w niej ugrał.
Spojrzę jutro te dwie rundy. Jednak z tego co pamiętam, wydaje mi się, że Mathysse choć atakował, w ogóle nie trafiał. Nie będę dawał rundy gościowi, który wali w powietrze. To jak np. zawodnik odwrócił by się od rywala i machał w powietrze, to mam mu dać rundę, bo sporo ciosów wyprowadził?
Ale jak piszę, obejrzę jutro jeszcze raz i wypunktuję jeszcze raz
Stron: 1 2
Przekierowanie